Набагато простіше робити всі розрахунки і проекти на папері, ніж безпосередньо на ділянці землі, призначеному для розбивки саду. У цьому випадку неминучі помилки і прорахунки вам буде виправити набагато легше.

Спочатку слід намалювати ескіз плану наявного у вашому розпорядженні садової ділянки, а потім вносити в нього всі деталі, відповідно до ваших ідеями.

Якщо ділянка великий, розбийте його на окремі сектори, які об’єднайте пізніше. Начерк невеликого за розмірами саду поміститься на одному аркуші паперу. По краях листа не забудьте залишити поля, на яких будуть записані проміри.

Потрібні інструменти для вимірювань ділянки та складання креслення

Вимірювальна стрічка – найзручніше користуватися рулетками довжиною 30 м, з ними легко працювати, а звичайні пластикові стрічки погано скручуються.

Металева лінійка довжиною 1,8 м для вимірювання невеликих відстаней.

Кілочки, за допомогою яких проводять розмітку ділянки або закріплюють кінець вимірювальної стрічки (для фіксації кінця рулетки чудово підходить металевий шампур для шашлику).

Олівці, точила і гумку.

Планшет з зажимами і міліметровий папір.

Перший чорновий варіант креслення.

Запишіть розміри всіх основних елементів саду. таких, як дерева, доріжки або гараж. Чи не малюйте на плані те, від чого ви вирішили позбутися.

Найлегше виміряти невеликий садок прямокутної форми. Іноді довжину його меж ділянки можна визначити, просто перерахувавши число прольотів штахетника і помноживши його на довжину одного прольоту.

Більшість об’єктів можна нанести на план, вимірявши під прямим кутом відстань від них до меж ділянки землі.

Якщо ділянка має неправильну форму, можна натягнути мотузкові шнури під прямими кутами до його сторонам, а потім зробити необхідні проміри.

Перший креслення плану майбутнього саду може бути дуже простим. на ньому повинні бути нанесені тільки основні виміри. Не вмикайте в нього те, що ви не хочете бачити в новому саду.

Проміжний варіант креслення ділянки.

Зробивши необхідні проміри ділянки і виготовивши перший креслення що майбутнього саду, можна приступити до більш ретельного його планування.

На цьому етапі роботи можна дати волю фантазії, намагаючись втілити всі свої бажання на папері. Ескізи слід малювати з дотриманням масштабу.

Після того як буде готовий основний план, обов’язково накреслений відповідно до реального масштабом, починається найцікавіший етап у плануванні майбутнього саду. Саме в цей момент всі ваші мрії починають втілюватися в дійсність. Однак, щоб надалі не виникало труднощів, тепер всі зміни, що наносяться на план, повинні бути виконані в масштабі.

Для цього грубий начерк обрисів саду, зроблений відразу після промірів ділянки, слід перенести на креслярську папір. або міліметрівку. Ця процедура дозволить точно розрахувати кількість необхідних будівельних матеріалів (принаймні, кам’яних блоків і цегли), протяжність меж ділянки і розміри галявин і газонів.

Найзручніше користуватися міліметрової папером, яка продається в спеціалізованих магазинах канцелярських і художніх товарів.

Якщо сад маленький, його план можна намалювати на одному аркуші стандартного розміру; якщо ділянка має значні розміри, ескізи його окремих частин можна розмістити на кількох аркушах, однак і в цьому випадку краще намалювати загальний план на одному великому аркуші міліметрівки.

Необхідно вибрати такий масштаб. щоб план саду помістився на аркуші паперу. Для більшості невеликих ділянок підходить масштаб 1:50 (1 см на плані відповідає 0,5 м в дійсності), для великих зручніше користуватися масштабом 1: 100 (1 см на плані відповідає 1 м ділянки).

Спочатку намалюйте кордону майбутнього саду і місце розташування будинку, не забувши зобразити всі двері і вікна. Потім нанесіть на креслення все те, що ви хотіли б зберегти на ділянці в незмінному вигляді.

Всі необхідні розміри маються на виконаному від руки чорновому ескізі, який ви малювали, вимірюючи ділянку.

Все, що має бути видалено з майбутнього саду, на креслення не наносите.

На плані, наведеному тут як приклад, зазначений літній садовий будиночок, так як він зручно розташований, і його вирішено залишити. Зображення яблуні, що знаходиться в лівому верхньому кутку, на цьому етапі роботи збережено, тому що, можливо, це дерево могло б стати в нагоді при оформленні саду. Однак в остаточному варіанті планування від нього довелося відмовитися.

Остаточний варіант плану ділянки.


Будьте готові до того, що, перш ніж буде готовий остаточний варіант плану, доведеться намалювати кілька ескізів. Це роблять навіть фахівці своєї справи. Тому ж, хто це робить вперше, не слід економити на папері.

Щоб переконатися в правильності рішень, краще зробити кілька робочих креслень. Значно полегшити роботу можна, знявши кілька фотокопій з першого ескізу, на якому зображені лише основні елементи саду, і використовуючи їх як шаблон.

Можна спростити роботу, якщо на основний план зверху накласти кальку. і пробувати розташовувати елементи саду, малюючи на ній.

Навіть якщо у вас немає креслярської дошки або спеціального планшета, яким користуються художники, цілком підійде звичайний канцелярський планшет з підвісками.

Якщо ви віддаєте перевагу кольорове зображення, зручно користуватися прозорими плівками і спеціальними фломастерами. для ретропрожекторов або кодоскоп.

У цьому випадку непотрібні лінії легко стираються шматочками вати або промокальним папером.

Можна вирізати фігурки основних елементів. використовуваних в плануванні саду (ставок, клумби, садові меблі і т.д.), з паперу, дотримуючи масштаб. Пересуваючи їх по поверхні креслення, можна легко знайти оптимальне для них місце розташування. Однак після того, як складеться остаточне враження, ці предмети все-таки доведеться намалювати. Якщо цього не зробити, узгодженість і зв’язність елементів в оформленні саду може бути втрачена.

Користуючись даними, нанесеними на чорновий ескіз, виконаний від руки під час зняття промірів ділянки, намалюйте план саду за масштабом. Для цього доцільно скористатися міліметрової папером.

Поради для складання плану ділянки.

Якщо у вас немає досвіду креслярських робіт, спробуйте скористатися наведеними нижче порадами. Вони можуть бути вам корисними.

Спочатку малюйте зовнішні обриси ділянки. потім положення будинку та інших основних елементів оформлення саду. Перш ніж що-небудь наносити на план, переконайтеся у правильності проведених раніше промірів.

Слідом за основними елементами намалюйте такі деталі, які легко розмістити на плані (наприклад, прямокутні клумби, круглий ставочок або сарайчик) і розташування яких не викликає сумнівів.

Заштрихуйте або зафарбуйте ті деталі планованого саду, про які ви точно знаєте, що вони залишаться в остаточному варіанті (наприклад, огорожа і садові доріжки, які ви не збираєтеся міняти). Ті елементи, в доцільності або розташуванні яких є певні сумніви, малюйте спочатку олівцем. У такому випадку буде легше вносити необхідні зміни, що не перечерчівая плану. Після того як визначиться їх остаточне місце, обведіть їх контури чорнилом і зафарбуйте.

Для того щоб намалювати вигнуті лінії та кола, можна користуватися циркулем, різними круглими предметами або, що набагато зручніше, спеціальними гнуться лінійками, форму яких можна змінювати.

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 × 3 =