a9photo, Shutterstock.com

Не обійшлося без казусу з назвою цієї рослини. Вельми схоже, що давав його якийсь замріяний агроботанік. Адже muscipula в перекладі з латині означає зовсім не «мухоловка», а «мишоловка».

Венерина мухоловка – квітка досить загартований і добре пристосований до сезонних змінах температур. На своїй американської батьківщині він не гине при випаданні снігу, але не витримує трапляються досить рідко морозів. Взимку залишається тільки нижня розетка листя, біля самої землі. Як прапор, що повідомляє про ледь жевріючої в глибині життя. Настає період спокою. А з першими весняними променями починається черговий етап венериної життя в облич мухоловки-мишоловки. Наллється соком короткий підземне стебло у вигляді цибулинки. З’явиться розетка листя, які виростуть в діаметрі до 10 см. Такі листи (до 7 штук) стануть з’являтися послідовно один над іншим, подібно поверхах. Одночасно з першими листям здадуться стеблинки з білими квітами. Коли вони відцвітуть, листя перетворюються на своєрідну пастку. Кожна здатна перетравити декількох комах, збільшуючись після кожної порції на 1/4 від свого максимального розміру.

Ну вистачить про ботаніку. Найцікавіше, що Венерину мухоловку можна розводити у себе вдома. Рослина це не дарма користується популярністю у квітникарів – любителів екзотики та гострих відчуттів. Його можна вирощувати як на підвіконні квартири, так і в саду, а догляд за ним хоч і має свої особливості, але досить простий.

Як же правильно доглядати за незвичайним квіткою, щоб йому жилося комфортно в домашніх умовах? Головне – імітація природних умов проживання: достатньої вологості, піщано-торф’яного грунту і хорошого освітлення. Важливо пам’ятати, що Венерина мухоловка не переносить застійного повітря і потребує регулярного провітрювання під променями сонця.

Горщик з рослиною краще помістити на східному або західному підвіконні, де світло більш м’який. Обов’язкова наявність піддону з запасом дощовою або очищеної води. Грунт не повинен пересихати. Для цієї мети поверх нього можна розкласти мох. Не варто «дражнити» пастки і перегодовувати рослина, інакше воно може загинути.

Як годувати венерину мухоловку? В якості корму їй краще давати свіжі м’які личинки невеликого розміру, т. К. Якщо їжа не буде повністю переварена мухоловкою, то може початися гниття пастки. Ну і в жодному разі не можна годувати м’ясом в будь-якому вигляді.

Восени венерина мухоловка починає готуватися до сплячки. Ознакою цього буде припинення зростання нових листя. У цей період рослина потребує меншої кількості води, тому воду з піддону можна вилити. Але грунт у горщику все одно не повинна пересихати. А в період зимового спокою мухоловку краще перемістити з підвіконня в більш прохолодне затемнене місце з температурою від 2 до 10 градусів тепла. У цей період мухоловка не потребує світлі і її можна зберігати в нижньому відсіку холодильника в поліетиленовому пакеті або на заскленій лоджії. За грунтом продовжуємо стежити: вона повинна бути помірно вологої настільки, щоб уникнути її загнивання. Навесні Венерину мухоловку можна повернути на колишнє місце і пересадити, використовуючи не садовий, непридатний по кислотності грунт, а піщано-торф’яної або просто торф’яної.

Якщо вирощувати мухоловку в саду, де вона сама забезпечить себе харчуванням і буде краще виглядати на свіжому повітрі, то, крім вищесказаного, варто врахувати такі моменти. Розміри ящика повинні бути не менше 20 см в глибину і 30 см в ширину, а грунт в ньому обов’язково прикритий мохом. Місце розташування квіткового ящика з Венериній мухоловкою має бути таке, щоб сонячні промені не були палючими. А на зимовий період рослина краще заносити в підвал щоб уникнути вимерзання.

При дотриманні всіх рекомендацій це незвичайне рослина буде радувати своїм квітучим виглядом і обдарує вас приємними хвилинами спілкування.

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

six + 15 =