Роблячи ремонт у квартирі, багато стикаються з питанням, як правильно вішати штори. Саме вони здатні додати інтер’єру вашої кімнати стильності та унікальності, а також захистити вас від сонячних променів під час сну. Щоб портьєри мали гарний зовнішній вигляд, необхідно знати, як правильно прикріпити стельовий карниз і повісити на нього штори.

Вибір карниза залежить від моделі штор.

Монтаж стельового карниза

Дані елементи меблів дуже часто використовуються в приміщеннях з низькою стелею, тому що вони за рахунок високого підвісу штор візуально збільшують висоту кімнати.

Перед установкою карниза слід переконатися, що він не буде ускладнювати відкриття вікна чи двері на балкон.

Також він повинен бути достатньо віддалений від стін і підвіконня, щоб портьєри не чіпляє за стоять на ньому квіти. Рекомендується здійснювати розмітку місця монтажу таким чином, щоб висять на ньому штори розташовувалися щодо підвіконня і батарей на відстані не менше 40 мм.

Для кріплення карниза своїми руками необхідно приготувати такі інструменти:

Малюнок 1. Схема кріплення карниза.

 • електродриль;
 • ножівку;
 • рулетку;
 • викрутки;
 • будівельний рівень;
 • лінійку;
 • олівець;
 • шурупи і дюбелі.

Дюбеля і шурупи, які будуть застосовуватися при монтажі стельового карниза, повинні відповідати матеріалу, з якого сконструйований стелю.

Перед його монтуванням необхідно переконатися в тому, що довжина карниза є меншою, ніж висота кімнати. В іншому випадку гардини візуально зроблять кімнату більш низькою і менш комфортною.

Починаючи монтажні роботи, слід здійснити розмітку місця кріплення карниза. Після цього в зазначених місцях просверливаются отвори під дюбеля, за допомогою яких карниз фіксується до стелі. Якщо його довжина більше 200 см, то посередині карниз необхідно додатково зафіксувати, щоб він не прогинався під своєю вагою і вагою штор. Схема кріплення стельового карниза показана на малюнку 1.

Навішування штор на карниз

Вішати штори на стельовий карниз необхідно з урахуванням деяких факторів:

Щоб використовувати гачки для навішення штор, необхідно пришити до гардині стрічку зі шнурками (петлі).

 • дизайну приміщення;
 • кількості шарів штор і наявності ламбрекенів;
 • методу кріплення карниза;
 • форми карниза;
 • ваги портьєр.

Якщо вікно буде закриватися одночасно декоративними, робочими шторами і тюлем, то в такому випадку слід використовувати трьохрядовий карниз. Якщо передбачається наявність ламбрекену, то потрібно буде купувати чотирирядний карниз.

Гардини потрібно купувати такої ширини, щоб при закритті вікна вони виступали на стіни з боків від вікна приблизно на 20 см. Завдяки цьому, вони будуть виглядати дуже красиво, а також зможуть закрити собою весь радіатор і підвіконня.

Кріпити штори до стельового карнизу можна за допомогою таких кріпильних елементів:

 1. «Крокодилів». За принципом своєї роботи вони схожі з звичайними білизняними прищіпками, тільки через наявність у них зубів, фіксація портьєр виходить більш надійною.
 2. Крючков і кілець. Вони можуть йти як в комплекті з карнизом, так і окремо. При цьому гачки можуть використовуватися як самостійні елементи кріплення, так і в парі з кільцями. Застосування даного способу кріплення штор припускає наявність в них петель, які будуть вдягатися на гачки. Таке кріплення відмінно підходить для легких штор.
 3. Кулісок. Під час виготовлення гардин шиється спеціальну кишеньку, в який вставляється карниз. При цьому створюється ефект його відсутності.
 4. Кліпс. За принципом кріплення кліпси схожі з “крокодилами”, тільки вони не мають зубчиків, тому краще на них вішати легкі фіранки і тюль.
 5. Люверсів. Таке кріплення являє собою металеві кільця, які вставляються безпосередньо в штори. За допомогою них можна легко збирати тканину в складки. Люверси можна використовувати тільки з трубчастими карнизами.
 6. Тканинних петель. Даний кріплення має красивий і природний вигляд, він чудово поєднується з карнизами круглої форми.

Щоб домогтися на портьєрах наявності складок, необхідно кріпити кільця на однаковій відстані, рівному приблизно 100 мм. Якщо ж гардини кріпляться на затисках, їх можна чергувати з круглими кільцями. Це допоможе створити більш якісне кріплення.

На якій відстані від підлоги повинні висіти штори?

Схема розташування карнизів для штор.


При навішуванні штор дуже важливим параметром виступає відстань від підлоги до портьєр, тому що дана величина відіграє визначальну роль у формуванні стилю всього інтер’єру приміщення. Гардини, лежачі на підлозі, надають кімнаті затишок і комфорт. Зазвичай таке оформлення використовується для спальні і вітальні.

Найбільш поширеним варіантом є штори, кінці яких знаходяться на певній відстані від підлоги. У більшості випадків дана відстань складає близько 3-6 см. За допомогою цього кінці штор можна вберегти від забруднення. Шити такі гардини досить складно, тому що необхідно точно знати, на якій відстані вони перебуватимуть від підлоги. Найменша похибка призведе до того, що оброблені краї доведеться розшивати і переробляти.

У кімнатах з низькою стелею такий варіант буде виглядати не кращим чином, тому що він візуально ще більше зменшить приміщення, позбавляючи його затишку. Тому в низьких приміщеннях рекомендується вішати штори таким чином, щоб їх краї стикалися з підлогою, так як за допомогою цього можна візуально збільшити висоту стелі.

Вибравши підходящий стельовий карниз, красиві штори і кріплення для них, ви зможете створити чудовий візуальний ефект, здатний перетворити вашу кімнату, роблячи її стильною і витонченою.

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

 • Як встановити карниз

  При оформленні вікна часто виникає питання, як встановити карниз. Від того, наскільки правильно і рівно проведено його монтаж, залежить його подальша експлуатація. Крім функції підтримки штор, ка…

 • Штори для вітальні як вибрати

  Штори є значимістю частиною інтер’єру в будь-якій кімнаті. З цієї причини вони повинні ідеально з ним гармоніювати. Тому відповісти на питання: як вибрати штори у вітальню не так легко. На сьогод…

 • Пристрій дерев’яної підлоги на лагах – особливості

  Сьогодні все менше стає господарів, які дерев’яна підлога на лагах сприймають, як застарілу технологію, придатну для облаштування дачі і тимчасових споруд. Використання природного матеріалу для п…

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

five + 8 =