Альпійська гірка – прикраса будь-якого дачної ділянки. А як будь-яке прикраса, його не можна ховати. Вибираємо місце, щоб наша альпійська гірка була видна з різних сторін. Місце має бути сонячне, не в низині. Альпійську гірку можна розмістити в незручних місцях – на схилах, наприклад. Тим більше, природний ландшафт звільнить вас від непотрібних зусиль.

Краса гірки починається з облаштування фундаменту, її ще називають подушкою. Якщо основа буде зроблено неправильно, то вона не витримає першого сильного дощу – розвалиться під своєю ж вагою. До того ж подушка служить ще і дренажем – не повинно бути застою води біля коріння. Отже, приступаємо – знімаємо шар родючого грунту в 15-20 сантиметрів, він знадобиться нам надалі. Засипаємо великим річковим піском, приблизно п’ять сантиметрів. Далі, створюємо рельєф гірки крупним щебенем, битою цеглою, бутовим каменем. Гірка не повинна бути крутий, досить зробити ухил 15-20 градусів.

Родючий грунт змішайте з дрібним гравієм і формуйте тераси на схилах, на них будуть висаджуватися рослини. Великі камені можуть служити ступенями. Залишається обробити всі гербіцидом і залишити наша споруда на кілька тижнів – для усадки.

Що висаджувати на гірці? Дуже добре виглядають хвойні рослини. Їх не повинно бути багато, досить одного вертикального, і по одному кулясті і сланкі. Всі види – карликові. Найкраще хвойні рослини висаджувати в кінці вересня.

Після того, як хвойні рослини прийнялися, висаджуємо альпійські рослини. Вибирайте невибагливі, добре приживаються, але зростаючі повільно види. Під посадками мульчіруем грунт, це допоможе зберегти вологу в посушливий час і не дасть бур’янам зіпсувати ваш твір.

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 × 1 =