Змішувач є важливим елементом кожної ванної кімнати. Саме з його допомогою ми одержуємо воду необхідної температури протягом усього дня. Від правильності його вибору і установки залежить якість подачі води, відсутність протікання, а також довговічність служби.

Встановити змішувач може будь-який сантехнік, питання залишається тільки в якості і надійності. Тому, якщо ви хочете, щоб установка пройшла успішно і якісно, ​​вам слід звернутися до професіоналів, які знають свою справу і готові дати гарантії власної роботі. Але, можлива і установка змішувача своїми руками, яка, щоправда, зажадає від вас певних знань.

Зміст

Варіанти установки

Існує кілька способів установки змішувача, від яких залежить комфорт використання і загальний дизайн ванної кімнати. Зараз ми більш детально розглянемо кожен з них:

  • Монтаж на стіну. Дійсно класичний і, мабуть, самий популярний спосіб. З його допомогою ви можете замаскувати всі непотрібні деталі та елементи, залишивши зовні тільки сам змішувач. При цьому ванна повинна бути щільно притиснута до стіни, на якій розташований змішувач, щоб вода і бризки йшли чітко в її слив, а не стікали по стінах до підлоги. Висота установки змішувача над ванною в такій ситуації регулюється тільки вами, залежно від комфорту використання і відстані від фронтального краю ванни;
  • Змішувач на стійці. Сучасний і дуже цікавий спосіб, який дозволяє підкреслити стилізацію дизайну ванної кімнати. Підходить він тільки для приміщень з великою площею, де ванна буде встановлена ​​на відкритому просторі. Поруч з ванною, на спеціальній стійці встановлюється і змішувач. У даному випадку варто заздалегідь продумати підведення води, який повинен проходити в товщі підлоги;
  • Врізка в борт ванни. Декоративний і вельми симпатичний спосіб установки, який, однак, славиться своїм знаменитим мінусом. Встановити змішувач на бортик і, тим самим, підвищити естетичну цінність зовнішнього вигляду, звичайно, можливо. Але от біда приходить тоді, коли змішувач ламається. Заміну йому знайти дуже складно, тому що подібні екземпляри виробляються в одиничних варіантах, і кріплення для них вирізаються саме на заводі. Тому, вибравши подібний спосіб установки, потрібно бути на всі 100% впевненим, що змішувач якісний і його термін служби вкрай довговічний;
  • Монтаж на труби. Найпростіший і знаменитий спосіб, який відомий нам не одне десятиліття. Тут вже точно не варто викликати фахівців – будь-яка людина легко впорається і сам. Найчастіше, така установка використовується, якщо в ванній не задуманий особливої ​​якості ремонт, або він надовго відкладений, а необхідність заміни змішувача існує. Хоча, у наш час є кілька оригінальних стилізованих напрямів, в яких монтаж змішувача на труби використовується дуже часто, і це вже не простий ремонт, а дорогий дизайн та оформлення.

Як встановити змішувач своїми руками?

Перед установкою вам необхідно знати деякі моменти, а також мати під рукою все необхідне: змішувач з набором прокладок і гайок, розвідний ключ, плоска і хрестова викрутка, ущільнювальна паста або герметик, ФУМ-стрічка або льон. Дані кошти допоможуть вам з самою установкою, якщо для неї все заздалегідь підготовлено.

Отже, як же відбувається сама установка? Про це прямо зараз, в наших наступних кількох пунктах:

  • Для початку необхідно акуратно сплести з льону дві тонкі кіски, промазати їх герметиком і намотати на ексцентрики;
  • Далі ексцентрики вворачиваются в отвори на планці. Відбувається це за допомогою розвідного ключа. Закрутити їх варто до упору, проте не забувайте зберегти між ними необхідне міжцентрову відстань, яке має бути ідентичним міжцентровим між гайками змішувача. Тепер слід надіти на ексцентрики декоративні деталі, які є в комплекті змішувача – спеціальні відбивачі. Їх потрібно відсунути подалі від краю, щоб вони не заважали подальшій роботі;
  • Тепер берете в руки змішувач і акуратно ставите потрібно розміру прокладки в спеціальні гайки, які прикріплені до задньої його частини, підставляєте змішувач до ексцентрики і навертаються на них гайки. Далі робота відбувається за допомогою розвідного ключа, так як вручну затиснути гайки повністю не вийде. Процес повинен йти дуже акуратно, щоб гайки були пережаті, а зовнішній вигляд змішувача не був зіпсований (це може спричинити за собою не тільки проблеми з протікання, але і проблеми з гарантійним поверненням товару, їли він буде подряпаний під час монтажу ). Для цього можна використовувати тканинні прокладки між губами ключа та елементами змішувача;
  • У деяких змішувачах маховики можуть бути не встановлені на підставу, тому це доведеться зробити самостійно. Зніміть з йдуть в комплекті маховиків заглушки, одягніть маховики на корпус змішувача, загорніть спеціальні гвинти за допомогою викрутки, і знову встановіть заглушки на своє місце;
  • Після того, як змішувач закріплений над ванною, в нього необхідно поставити гусак, через який вода буде виходити. Закріплюється він на нижній частині змішувача і акуратно затягується гайкою. На верхню ж частина змішувача встановлюється шланг для душу і лійка. Шланг кріпиться до змішувача стандартної гайкою і з’єднується з лійкою конусоподібної гайкою. Відбувається це дуже просто, головне – не забути про прокладки. Далі спеціальна підставка під лійку на змішувачі або ж упор на стіні над ванною.

Установка змішувача в ваанной

Дуже важливо не пережимати гайки на змішувачі – це часто призводить до зриву різьблення і небажаним протечкам, надалі чого доводиться або викликати майстрів, або взагалі міняти змішувач на новий. Намагайтеся використовувати розвідний ключ тільки для затиску ексцентриків і змішувача на них, у випадку ж з гусаком і шлангом для душу, намагайтеся затискати гайки вручну. Тепер варто перевірити, чи немає протікання. Якщо все гаразд, то змішувач готовий до роботи.

Установка китайського змішувача

У більшості випадків, монтаж змішувача китайського виробництва, нічим не відрізняється від монтажу інших імпортних змішувачів, але існує кілька важливих моментів, на які обов’язково варто звернути увагу. По-перше, це крихкість матеріалу, тому установка повинна відбуватися з підвищеною акуратністю, без пережимів. А по-друге, слід перевірити всі з’єднання і щільність прилягання втулок і гайок. Без зайвих зусиль затисніть задні гайки, бобишки, букси і сміливо приступайте до встановлення.

Установка радянського змішувача

Тут також мало відмінностей від методів установки, які були описані вище, в покрокової інструкції. Зверніть увагу тільки на те, що гайки кріплення змішувача вже встановлені на ексцентрики, а імпортні шланги для душу не завжди підходять під вітчизняний змішувач. У цьому випадку вам всього лише знадобиться спеціальний перехідник. В іншому ж – все ідентично.

Ось ми і довели в черговий раз, що комплектація і устаткування ванної кімнати своїми руками можливі. Варто тільки знайти в собі бажання для проведення даних процесів, трохи часу на роботу, а також прислухатися до наших порад.

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

one × 1 =