Зміст статті:

Як залити фундамент під баню

Отже, ви стали власником ділянки і бажаєте на ньому побудувати істинно російське споруда – баню. Будівництво лазні, як і практично будь-якого іншого споруди починається з фундаменту.

Щоб зрозуміти, який фундамент під лазню вам потрібен спочатку потрібно скласти проект і визначити несучу здатність грунту і глибину її промерзання. Глибина промерзання визначається за спеціальною карті.

Глибина промерзання визначає глибину залягання фундаменту. А ось для того, щоб визначити, якою має бути площа його заснування – вам доведеться провести вишукувальні роботи. Пробуріть шурф глибиною близько двох метрів і подивіться, який грунт знаходиться під вашим родючим шаром. Кожен тип ґрунту може витримувати певне навантаження.

Відео – як правильно залити фундамент під баню

Вибираємо тип фундаменту під лазню

Існує кілька основних правил вибору типу фундаменту. Вологий грунт припускає будівництво бетонної монолітної фундаментної стрічки. Глина або гравій на ділянці дозволить побудувати фундамент у вигляді стовпів. Якщо лазня будується на ділянці з перепадом висот – доцільно використовувати фундамент на гвинтових палях. При великої тяжкості будови – можна будувати монолітний фундамент у вигляді плити.

Готуємо ділянку під банний фундамент

Очищаємо майданчик від будівельного сміття. Згідно з проектом виробляємо розмітку місцевості. Від опорних реперів натягуємо волосінь або шнур. Уважно перевіряємо діагоналі так, щоб у нас вийшов ідеально рівний прямокутник. Якщо ви плануєте будувати фундамент на опорах, а не на суцільний стрічці або плиті – то розмітьте місця під опори. Вони повинні знаходитися під кутами будинку, в місцях примикання внутрішніх несучих стін і не далі ніж, в 2,5 метрах один від одного.

Фундамент під лазню на гвинтових палях

Цей тип фундаменту раніше використовувався для будівництва споруд, що стоять у воді і, тому його можна використовувати для зведення лазні навіть на заболоченому ділянці, або в місцевості з високим рівнем грунтових вод.

Фундамент під лазню на гвинтових палях

Гвинтові палі невеликого діаметру, які можуть витримати вагу лазні цілком можна вкручувати в грунт вручну, з використанням важеля-воротка. Процедуру виконують три людини, одна з яких за допомогою будівельного рівня контролює строго вертикальне положення палі.

Гвинтовий фундамент під лазню

Після розміщення в землі палі обрізаються по лазерному рівню. У порожнечу труб заливається бетонний розчин, а на верхню частину приварюється оголовок. На ньому монтуються горизонтальні несучі силові елементи.

Фундамент під лазню у вигляді монолітної плити

Такий фундамент під лазню рекомендується будувати на складному грунті або у важких кліматичних умови. Однак це, напевно, самий трудомісткий і дорогий спосіб будівництва фундаменту.

Для зведення фундаменту у вигляді плити по його кордонів на ущільнену піщано-гравійну подушку поміщається дерев’яна опалубка, відповідна висоті майбутньої плити. На подушці розміщується шар гідроізоляції, наприклад щільна поліетиленова плівка. Усередині опалубки формується просторовий силовий каркас. Для нього металеві арматурні прути зв’язуються в місцях перетину в’язальним дротом або фіксуються зварюванням. Силовий каркас не повинен виходити за межі майбутньої бетонної виливки.

Фундамент під лазню у вигляді монолітної плити

Фундамент під лазню на палях

Якщо вам необхідний великий рівень заглиблення фундаментної опори – то розумно побудувати фундамент палі.

Паля може бути виготовлена ​​на землі, а потім розміщена в грунт. Для цього можна використовуватися палями, виготовленими на промислових підприємствах.

Більш простим рішенням буде створення буранабівних паль. Для цього в грунті буриться отвір. На дно свердловини укладається піщано-гравійна подушка і шар гідроізоляції. Потім у свердловину вставляється труба необхідного діаметра. Матеріал виготовлення труби не грає принципової ролі. Можна використовувати металеві, пластикові або азбестоцементні труби. В якості опалубки такий труб можна використовувати і згорнутий у вигляді циліндра лист руберойду. На землі формується силовий металевий каркас, який опускається всередину труби. Вийшла конструкція заливається бетонним розчином з високим показником міцності. При заливанні кожного шару бетону товщиною приблизно в 30 сантиметрів – він черенкуєтся – тобто протикається в декількох місцях гострим предметом для запобігання виникненню повітряних бульбашок.

Буронабивні палі з азбестоцементних труб

Такий фундамент дуже просто виготовити своїми руками. Єдина механізація, яка вам може знадобитися – це використання бурильної установки. Але можна обійтися і простим ручним або мотобури.

Стовпчастий фундамент для лазні

Такий вид фундаменту є, мабуть, найпоширенішим. Для його створення на обраних місцях розміщення опор викопуються ями. На дно ями поміщається пісок, яке проливається водою і ретельно утрамбовується. Потім з дна ями до необхідного рівня зводиться стовп з цегли, скріпленої розчином. Всередину цегляної кладки для додання додаткової міцності можна розмістити армуючої сітки з металевих прутів.


На верхню частину цегляного стовпа необхідно укласти шар гідроізоляції. Якщо на вашій ділянці є пучиністий грунт (тобто грунт, підвладна сильному розширенню при замерзанні) – засипте цегляний стовп в ямі щільно утрамбованим піском або його сумішшю з гравієм.

Стовпчастий фундамент для лазні – фото

Стрічковий фундамент під лазню

Одним з найбільш міцних і надійних фундаментів під баню є класичний стрічковий фундамент. Для будови з не дуже великою вагою його можна робити мелкозаглубленним. Однак, для того, щоб компенсувати температурні зміни грунту краще забезпечити його стовпами-опорами, які будуть іти в грунт нижче рівня його промерзання.

Після розмітки периметра стрічкового фундаменту приступаємо до риття траншеї. Для лазні досить стрічкового фундаменту шириною близько 30 сантиметрів. Копаємо траншею по лінії, позначеної натягнутою мотузкою.

На дні траншеї розміщуємо подушку з 20 сантиметром щільно утрамбованого піску. Зверху на нього можна насипати ще шар щебеневого каменю.

Стрічковий фундамент для лазні

Опалубку такого фундаменту при слабкому грунті необхідно формувати безпосередньо з дна траншеї. Вона виготовляється з міцної дошки або деревних щитів. Всередину опалубки розміщується не менше двох горизонтальних шарів силового каркаса, який перев’язується вертикальними і горизонтальними смичками, також виготовленими з металевого прутка. На кутах фундаменту прути краще згинати і з’єднувати з нахлестом.

Заливка бетону в стрічковий фундамент здійснюється з обов’язковим його живцюванням або обробкою вібробури.

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

thirteen − 9 =