Як правило, диск С є системним, і брак місця на ньому може призвести до катастрофічних наслідків для роботи комп’ютера. Як збільшити обсяг диска С? Давайте розглянемо декілька способів.

Розчистити сміття.

Досить часто на наших жорстких дисках зберігається безліч абсолютно непотрібних файлів, що займають досить багато простору. Для початку почистіть папки Windows Temp, LocalSettings Temp , LocalSettings Temporary Internet Files . У цих папках цілком може виявитися кілька сотень мегабайт, а іноді й більше гігабайти сміття – видаліть його. Подумайте, чи не зберігаються десь ще непотрібні для вас файли?

Перенести файли на інший диск

Перевірте, можливо, на вашому системному диску зберігаються об’ємні файли, що не мають ніякого відношення до системи: фільми, музика тощо. Перемістіть їх на інший диск, завдяки цьому іноді можна звільнити десятки гігабайт.

Як збільшити обсяг диска С за рахунок інших логічних розділів?

Якщо ваш жорсткий диск розбитий на кілька логічних розділів, цілком можна здійснити переразбіеніе і додати об’єм для системного диска. При використанні спеціальних програм, таких як Acronis Disk Director, можна змінити розмір всіх логічних дисків із збереженням зберігаються на них даних. За цією адресою можна знайти образи завантажувальних дисків, які будуть потрібні для виконання такої операції.

Відразу хотілося б попередити; – виконання цієї процедури не тільки займе чимало часу, але і зажадає від вас певної комп’ютерної грамотності. Не впевнені у своїх силах – краще покличте товариша, що спеціалізується на комп’ютерній тематиці. І в жодному разі, зробіть резервні копії всієї найбільш важливій для вас інформації на DVD або флешці.

Як збільшити обсяг жорсткого диска за рахунок стиснення?

Ефективну місткість жорсткого диска можна збільшити за допомогою спеціальних програм стиснення, таких як утиліта Stacker.

Якщо ви використовуєте файлову систему NTFS, вам буде досить встановити відповідний атрибут у властивостях диска. Для цього клацаєте правою кнопкою миші по значку диска, вибираєте пункт "Властивості" в контекстному меню, на вкладці "Загальні" ставите галочку в пункті "Стискати для економії місця". До речі, такий атрибут можна задавати не тільки для диска цілком, але і для окремих каталогів.

Важливо тільки пам’ятати, що збільшення об’єму жорсткого диска за рахунок архівування інформації веде до падіння швидкодії комп’ютера. Адже тепер, перш ніж система зможе використовувати файл, доведеться витрачати час на його розархівування. Тому навряд чи варто використовувати стиснення для системних папок.

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

7 + 17 =