Щоб наочніше зрозуміти те, про що йде мова, погляньте на фото, розташоване нижче (фото1). На ньому можна побачити шафа-купе, розташований в кутку приміщення. На перший погляд, нічого незвичайного ви не помітите, однак якщо придивитися, можна замінити, під яким кутом стіна праворуч розгорнута по відношенню до дверцят шафи (фото2). З цього можна зробити висновок, що стіна за дверцятами шафи утворює з іншою стіною приміщення негарний гострий кут. Зазвичай в приміщеннях використовуються або прямі, або тупі кути, але в даному випадку відбулося виняток. Кімната знаходиться саме в тому місці, де будинок за проектом повертає. Негарний недолік вийшло виправити завдяки шафі: звичайний б в цьому кутку нізащо б не став.

Теми на форумі:

Тепер розглянемо другий випадок, на прикладі якого будемо описувати процес складання. Шафа-купе встановлений в заздалегідь створеної під нього ніші (фото3). Все, що було потрібно для його створення – це монтаж лицьового боку з розсуються дверцятами, а також збірка полиць і ящиків всередині його (фото4).

Зі зрозумілих причин ви не зможете зробити шафу-купе з нуля виключно своїми руками. Так, чи інакше, вам буде потрібно купувати додатковий комплектує. Першим ділом визначаємося з кольором майбутньої шафи. Замовляємо під нього всі необхідні дерев’яні елементи. У нашому випадку це полиці, ящики і перегородки між ними, а також обрамлення, до якого кріпиться розсувний механізм. Щоб заощадити значну суму грошей, на листку паперу заздалегідь складіть креслення і розрахуйте самостійно всі розміри. Крім заощаджених коштів, зробите собі ще і планування шафи так, як зручніше особисто вам. Потім потрібно вибрати фасад. Фасад – це лицьова сторона шафи-купе. Найчастіше використовуються різні дзеркала і скла. Щоб звичайне дзеркало не було занадто банальним, його прикрашають різної гравіюванням, виконаної пескоструем, або ж використовуються додаткові декоративні дзеркальні вставки (у нашому випадку другий варіант). Наступним комплектующим елементом є сам механізм розсування. Їх продавці зазвичай пропонують відразу ж разом з обраним фасадом. Єдине, як правило, вам задається питання: «У розсовує механізмі хочете бачити кульки або ролики?». По правді кажучи, якийсь істотної різниці немає. Просто кульки є більш сучасним аналогам роликів. Їх наявність дозволить вам витрачати менше зусиль на те, щоб відсунути двері. Кульки або ролики рухаються по направляючої рейці, яку також доведеться придбати. Зверніть увагу, що рейка повинна бути в одному кольорі з дерев’яним обрамленням, яке ви купували раніше. Знадобиться також і друга рейка, вона виконує підтримуючі функції. Де і як все це використовується, ви зараз і дізнаєтеся.

Збірка шафи-купе

Насамперед в приготовленої ніші починаємо кріпити полиці і ящики. До цього моменту всі опоряджувальні роботи стін повинні бути завершені. З’єднання дерев’яних елементів шафи-купе проводиться за коштами меблевих стягуючих болтів з великою широкою різьбленням. Попередньо під такі болти просвердлюються отвори. Кріплення проводиться з торців строго по центру дерев’яній панелі. Болти затискаються шестигранниками. Після цього збираємо обрамлення. Все тими ж меблевими болтами збираємо дерев’яні частини. У процесі цього намагайтеся не пошкодити лицьову ламіновану строну. На нижню і верхню частину обрамлення кріпимо рейки. Направляючу рейку з вузькими полозами для руху роликів кріпимо саморізами до низу (фото 5). Підтримуючу рейку з широкими каналами кріпимо відповідно зверху (фото6). Далі в них вставляємо наш фасад: дзеркальну дверцята. Виконавши цю нехитру операцію, ви вперше зможете помилуватися своєю шафою-купе. Останній штрих: в торці дверцята кріпимо спеціальну прокладку, пом’якшувальну удар двері про корпус шафи при закриванні (фото7).

От і все. Абсолютно нічого складного! Однак за подібну збірку майстра беруть чималі гроші, тому рішення зібрати шафу-купе своїми руками – Вкрай актуальне завдання.

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 × 4 =