При всьому асортименті варильних панелей принципи підключення скрізь однакові, різна лише компоновка і розташування окремих елементів.

Для того щоб підключити електричну варильну панель, необхідна схема підключення варильної панелі до мережі змінного струму. Де взяти схему підключення електричної варильної панелі? Схема зазвичай зображена на дні цієї панелі і іноді дублюється в книжці до варильної панелі.

Скориставшись даною схемою підключений ия варильної панелі можна без проблем підключити варильну панель до електричної мережі однофазної, так і двофазної і навіть до трифазної. У нас в більшості випадків використовується підключення варильної панелі до однофазної мережі і іноді до трифазної.

Для тих, хто не знайомий з умовними позначеннями коротко опишу їх.

RE- сюди підключається дріт під умовною назвою «Земля», якщо у вас нова електропроводка і її робив нормальний електрик, то колір проводу зелений з жовтим. Цей провід потрібен для того, щоб у разі пробою фазового напруги на корпус, вас не вбило електричним струмом. Тому за наявності даного проводу його підключення обов’язково!

N- “нульовий» введення, один з проводів по якому подається харчування на вашу електричну варильну поверхню. Зазвичай провід холодного кольору, наприклад, синій. Для точного визначення даного проводу використовуємо індикаторну викрутку. На що хочу зверни ть увагу, найкраще скористатися індикаторної викруткою з неоновою лампою (неонка), оскільки нові індикаторні викрутки з діодом всередині за певних обставин показують погоду, а неонка ні коли вас не обдурить. Якщо Ви доторкнулися індикаторною викруткою до металевої частини дроти, і неонка не засвітитися, то це і є нульовий провід . Цей провід і підключаємо до клеми з N.

L- даний введення призначений для подачі фазового напруги для вашої арочної панелі. Зазвичай ізоляція проводу білого кольору. Але точно визначити фазовий провід можна за допомогою тієї ж індикаторної викрутки. При дотику до дроту неонова лампочка повинна засвітитися. Якщо фазових проводів декілька, то умовно їх позначають L1, L2, L3. І підключаються вони в будь-якій послідовності до одного з фазових вводів електричної панелі.

° – кружечком на схемі позначається введення і кожен пронумерований. Вводи можуть з’єднуватися чорними лініями – це спеціальні перемички, для того щоб можна було використовувати варильну панель в різних мережах (однофазних, двофазних, або трифазних).

Кілька слів про електробезпеки.

Підключення варильної панелі потрібно виробляти при відключених автоматах. Роботи найкраще в діелектричних рукавичках. Якщо таких немає, то взяти прості рукавички і поверх одягнути гумові для миття посуду.

Тепер розглянемо схему підключення електричної варильної панелі до однофазної ланцюга. Схема позначена 1N

. Тобто при підключенні до звичайної мережі перемички повинні стояти, так як вказано на даній схемі. І до них відповідно повинні бути підключені дроти: фазовий, нульовий і заземлюючий. Після підключення проводів потрібно перевірити чи працює ваша варильна панель. Зазвичай варильні панелі вже налаштовані на підключення до однофазної мережі 1N

Підключитися до трифазної мережі можна згідно схемі підключення варильної панелі. Ми просто прибираємо перемички і к у вводам підключаємо фазові дроти.

Послідовність виконання операцій по підключенню електричної варильної панелі. Я не розглядаю тут, те, що потрібно врізати варильну панель. Будимо вважати, що технологічний отвір для монтажу готово.

1. Розкриваємо упаковку варильної панелі і шукаємо схему підключення.

2. Визначаємо, хто є хто з проводів, тобто шукаємо фазовий, нульовий і дріт заземлення. На даному етапі автомати повинні бути включені. І працювати потрібно в діелектричних рукавичках. Перевіряємо проводу на їх фазову приналежність і обов’язково перевіряємо, де фаза, де нуль і де земля. Визначивши приналежність проводів, вимикаємо живить автомат і ще раз перевіряємо, світиться чи індикаторна викрутка фазового проводу, якщо ні, то можна переходити до наступного етапу, але працювати все одно потрібно в діелектричних рукавичках.

3. Підключаємо дроти до варильної панелі відповідно до схеми. Включаємо автомат і перевіряємо працездатність панелі. Якщо все нормально працює, то Ура, перемога! Вимикаємо панель, вимикаємо живить автомат і тепер уже монтуємо варильну панель на її місце. Включаємо автомат, перевіряємо ще раз і якщо все нормально, то монтаж електричної варильної панелі закінчений.


Якщо дроту йде від стіни по довжині мало і доводиться використовувати додатково провід, то краще використовувати дріт з площею поперечного переріз 4 квадрата, і дроти між собою поєднувати з допомогою клемник.

Перш ніж самостійно здійснити підключення варильної панелі ознайомтеся з інструкцією, в якій описується монтаж електричної варильної панелі в різні типи стільниць. Уважно вивчіть схему та інструкцію підключення.

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

  • Як самому зібрати меблі – Квартира як середовище проживання

    Припустимо, ви придбали в квартиру нові меблі. Вона, зазвичай, доставляється покупцеві практично завжди в розібраному вигляді. Припустимо, у вас є бажання обійтися без послуги збирача, але як сам…

  • Установка варильної поверхні.

    Ремонт або оновлення обстановки будинку найчастіше стосуються кухні. При цьому складність робіт по установці кухонного обладнання, наприклад, вручений панелі – вимагає знань і навичок професіонал…

  • Електромонтажні роботи

    При підключенні варильної панелі необхідно враховувати деякі особливості використання нею електричної потужності та інші технічні параметри. Безсумнівним достоїнством використання варильної панел…

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

15 + two =