Mathew Solnik

Як зламати машину через Інтернет?

Метью Солнік – американський програміст і ‘автомобільний хакер’, разом з групою дослідників займається зломом автомобілів через Інтернет.

Комп’ютери стали незамінною частиною нашого повсякденного життя, але, на подив багатьох, комп’ютерами тепер можуть називатися не тільки звичні ноутбуки і сучасні телефони, але навіть тостери, мікрохвильовки і машини. Один з небагатьох недоліків повсюдного використання сучасних технологій полягає в тому, що тепер навіть самі звичні предмети повсякденного вжитку можуть ставати цілями для хакерів з усього світу. Останнім часом широкого поширення набув ‘автомобільний хакер’, тобто дистанційний злом машини через окремі GSM-мережі, на яких працюють багато сучасні машини. Разом з групою вчених і програмістів Метью Солнік співпрацює з рядом автомобільних виробників і антивірусних компаній, намагаючись обігнати інших програмістів на крок і заздалегідь написати код для захисту автомобіля від ‘віртуального угону’. Розповідаючи про алгоритми роботи, він зізнається, що теорія в такій вузькій галузі просто безглузда, так що більшу частину часу він проводить у польовій роботі, зламуючи машини своїх знайомих і родичів.

Метью Солнік народився в Сполучених Штатах і з самого раннього дитинства захоплювався комп’ютерами і програмуванням. За його словами, лише в середній школі він дізнався, що більша частина його однолітків використовує комп’ютери для ігор, тоді як сам Метью проводив вечори і канікули, вивчаючи різні мови програмування і – тоді ще лише теоретично – методи злому інших комп’ютерів. Після закінчення університету він почав співпрацювати з антивірусними компаніями, а у вільний час займатися дослідженням комп’ютерних систем, які використовуються у виробництві сучасних автомобілів. Як виявилося, більша частина автомобільних виробників не використовує навіть найпростіших систем безпеки, так що часом злом автомобіля займає кілька хвилин.

На сьогоднішній день існує декілька способів злому, як зізнається Метью, і кожен має свої плюси і мінуси: так, можна зламати комп’ютер машини через Інтернет, але в цьому випадку хакер не може отримати повний доступ до дистанційного управління; повний контроль можливий лише після імплантації невеликого чіпа, який прирівнює багатотонну машину до дитячій іграшці на дистанційному управлінні. Такий чіп можна купити в будь-якому магазині електроніки за кілька доларів, а на його установку йде приблизно п’ять хвилин.

‘Найстрашніше – це повний контроль над автомобілем, – упевнений Метью, – якщо хтось одного разу зумів зламати машину, то він, ймовірно, вже вивчив код і системний мову, так що машину навряд чи можливо буде назвати безпечною’. Цікаво також і те, що Солнік разом з колегами чекає появи перших автономних автомобілів від ‘Google’ на ринку; він упевнений, що створення машини, що працює лише через комп’ютер, може бути або кроком у майбутнє, або кінцевої ступенем божевілля.

На сьогоднішній день крім групи Метью в світі працює ще кілька фахівців у цій галузі. Велика частина з них співпрацює з автомобільними виробниками, а також запевняє громадськість у необхідності створення автомобільного антивіруса.

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

  • Як мити посуд у посудомийній машині


    Деякі думають, що якщо посуд погано промита, значить, мало насипали миючого засобу. Тоді вони насипають ще більше порошку і знову включають посудомийну машину. Це неправильно, адже справа не в кі…

  • Пральна машина не зливає воду

    Пральна машина не зливає воду? Поломка пральної машини це біда, яка може трапитися з будь господинею, але не варто відразу лякатися багато несправностей можна виправити самостійно. Однією з най…

  • Як роздати інтернет по мережі в офісі

    Для роздачі інтернету по мережі, в першу чергу треба відкрити доступ всім комп’ютерам в мережу. Якщо в мережу підключений комп’ютер, оснащений операційною системою, порядок дій повинен бути насту…

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

nine + 15 =