Коли з блоку живлення комп’ютера починає доноситься дуже противне гудіння або деренчання – це вірна ознака того, що не за горами заміна кулера (вентилятора) в блоці живлення. Але, буває, що замінити його “цю секунду” немає можливості. А залишити як є не можна з двох причин. Перша – противний звук з системного блоку (точніше, блоку живлення). Друга – вентилятор може в якийсь момент часу просто заклинити, і блок живлення згорить від перегріву. А це черевато заміною половини “начинки” системного блоку, яка влетить у копієчку!

Змазування вентилятора (кулера) блоку живлення.

Для цієї процедури нам знадобиться досить нехитрий набір інструментів:

  • термостійка силіконова змазка або, на худий кінець, машинне масло;
  • викрутка (хрестова);
  • скальпель або канцелярський ніж;
  • широкий скотч;
  • кілька зубочисток або сірників;

Ось такого ось набору інструментів цілком вистачить для того, щоб змастити вентилятор у блоці живлення комп’ютера.

У процедурі виймання БП з комп’ютерного корпусу немає нічого складного. Скрутити болти, які тримають ліву бічну кришку, зрушити її назад і зняти. Після цього від’єднати всі дроти що йдуть від БП до плат і дискам (обов’язково запам’ятайте що і куди.). Після цього зовні комп’ютера на задній стінці відкрутіть 4 болта, якими прикручений сам блок живлення.

І ось блок живлення на столі. Є два найбільш популярних виду (по розташуванню кольорів) блоків живлення. З вентиляторами діаметром 80мм (він розташований на задній стінці блоку живлення, яка дивиться назовні) і діаметром 120мм (встановлений на кришці БП, яка звернена вниз і всередину системного блоку).

В обох випадках першою дією буде відкривання кришки БП. Для цього потрібно відкрутити чотири болти на верхній грані (на малюнку). Після цього просто потягніть кришку вгору.

Відкриваємо комп’ютерний блок живлення

Після зняття кожуха можна відкрутити сам вентилятор.

Якщо у Вас великий, 120мм вентилятор, то на тій же кришці, яку Ви знімали тільки що, відкрутіть чотирьох самореза, на яких тримається вентилятор.

КСЛІ у Вас кулер діаметром 80мм – відкрутіть ті ж 4 самореза, але на задній стінці блоку живлення.

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

four + twenty =