Простий декоративний міні-водойму 

Невеликий (але від цього не менш декоративний) водоемчик можна зробити буквально "з нічого", Витративши всього пару годин. Буде потрібно викопати не надто глибокий (до 1 м) котлован і вистилати його дно і стінки щільної поліетиленовою плівкою. Стінки водойми не повинні бути занадто крутими, щоб не було осипання. Можна навіть зробити 1-2 уступу (на зразок вузьких сходинок).

Звичайно, перед тим як стелити плівку, нутрощі майбутнього водоймища потрібно ущільнити: плівка буде прилягати краще. Не зайвим буде, так званий "замок" з глини. Щоб зробити його, котлован зсередини 2-3 рази обмазують густим розчином глини. Після того як "замок" висох і перетворився на щільний шар, дно водойми засипають піском. Все, можна стелити плівку – так, щоб її краї виходили на "Бережки". Якщо полотнище плівки вузьке, можна укласти 2-3 смуги, зробивши хороший нахлест.

Для декоративного водоймища більше підходить плівка чорного кольору, вона не буде просвічуватися крізь товщу води. До речі, поліетиленову плівку можна, і навіть бажано, замінити полівінілхлоридної: вона більш міцна і недорога.

Але якщо ви готові витратити на створення декоративного водоймища більше коштів, найкраще придбати каучукову плівку. Це дуже надійний матеріал, який залишиться цілим і після 10 років служби.

Надійна чаша водойми 

Якщо задуманий грунтовний декоративна водойма, доведеться повозитися. Але не сказати, що це зажадає занадто вже багато часу або сил. У всякому разі, ваші зусилля виправдаються красою, якою ви зможете насолоджуватися десятиліття.

А всього-то й потрібно: забетонувати дно і стінки виритого котловану.

Склад розчину простий: цемент, пісок, щебінь (2: 1: 1: 1). Води – щоб розчин був схожий на пасту. Рідким розчин бути не повинен, інакше покриття потім буде сколюватися шарами. Занадто крутий теж поганий: з часом він може кришитися.

Варто пам’ятати: бетон – не так міцний матеріал. щоб самостійно опиратися воді. Вода для нього – противник, який повільно, але наполегливо руйнує (розмиває) його. Бетоновані дно і стінки котловану під декоративна водойма вимагають обов’язкової гідроізоляції. Можна просочити підставу водойми спеціальним просоченням, яку фахівці називають проникаючої ізоляцією. Рідина проникне в усі пори бетону і зарости їх дрібними кристаликами – вода не зможе знайти лазівку, щоб почати руйнування. Якщо вже дуже хвилюєтеся за бетонну основу, облицюйте його плиткою: у такому випадку водойму встигне порадувати не тільки вас, але і ваших дітей, а, може бути, і онуків.

Але захист водойми зверху – це не все. Спочатку місце під нього на ділянці потрібно вибирати сухіше, інакше грунтові води по весні будуть атакувати ваше будова знизу і врешті-решт вимиють діру. Нічого страшного не станеться: пошкодження можна закрити порцією бетонної суміші. Але для цього доведеться звільняти водойму від води, осушивать його, купувати цемент, пісок, заважати розчин. Навіщо вам ці турботи?

Найбільш далекоглядні роблять під водоймою з бетонною основою дренаж з каменів і піску.

Чашу водойми покривають розчином двічі. На щойно нанесений шар розчину накладається сітка з металу. Її трохи вдавлюють в свіжу бетонну масу і залишають у такому вигляді конструкцію на тиждень. За цей час розчин висохне, і сітка міцно в ньому закріпиться. А значить, прийшла пора наносити другий бетонний шар.

Навіть якщо дуже хочеться побачити водну гладь, відразу заливати водойму водою не варто: доведеться витримати місяць, щоб чаша з бетону не просто застигла, а повністю висохла.

Рослини для декоративного водоймища 

Біля декоративного водоймища з задоволенням будуть рости небайдужі до вологи: аїр, осока Морроу, шабельник, міскантус, панданус, папороті, хости, саза, фаргезія – їх можна садити біля самої води. Трохи подалі можна посадити квітучі вологолюбні рослини: іриси болотні, рябчики, лилейники, стрілолист, астильбу, бакопу, язичники, лобелії, купальниці, вербейник.


Багато хто мріє про лататті (водних ліліях, німфеа) в садовому водоймищі. Це реально, тільки садити латаття потрібно в спеціальні горщики для водойм. Можна купити такі горщики в магазині, а можна зробити самому: чесне слово, проробити кілька отворів у пластиковому горщику зовсім нескладно. Зсередини горщик потрібно вистилати тканиною або шматочком геотекстилю, щоб грунт вимивається. Горщик з посадженої в нього лататтям опускається на дно водойми: спочатку у бережка, а в міру росту стебла рослини – все глибше і глибше. На зиму нимфею, звичайно, доведеться з водойми виловити, інакше замерзне. Якщо поставите горня з лататтям з відро з водою, вона відмінно переживе важкі для неї часи.

Багато встановлюють біля водойми перголу або декоративну арку, по якій пускають в’юнкі рослини, а в їх тіні – садову лавку: так приємно посидіти біля води та помилуватися справою рук своїх.

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

  • Як зробити дитячий будиночок на дачі своїми руками – інструкція з кресленнями

    Сподіватися на те, що приїхавши на дачу, діти турбуватимуться усіма проблемами, які хвилюють їх батьків і протягом усього дня будуть їм усередині допомагати, м’яко кажучи, дещо наївно. Навіть якщ…

  • Як зробити балдахін

    При оформленні спальної кімнати можна використовувати тканину не тільки для вікон, але також ще і для ліжка. Адже за допомогою матеріалу можна створити над своїм ложем красивий балдахін. Тканина…

  • Як зробити лампу

    Ми всі прагнемо зробити свій будинок красивіше. Благо, промисловість допомагає нам у цьому, пропонуючи все нові матеріали для обробки кімнат і оформлення інтер’єру. Але купивши новий дорогий аксе…

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

13 − 13 =