Звичайно, сьогоднішній ринок пропонує безліч варіантів готових виробів, однак, кожен господар знає, як прекрасно, коли вся родина може відпочити на гойдалках, зроблених його руками. При бажанні гойдалки для дачі своїми руками можна зробити будь-якими, наприклад, дитячими, розрахованими на невелику вагу, в тому числі, і для грудних дітей. Вони можуть бути шириною з диван, будь-якої форми, для відпочинку всієї сім’ї. Їх можна побудувати з металу, дерева, або, взагалі, будь-якого підсобного матеріалу.

Отже, вибираємо гойдалки

Перед тим, як будувати гойдалки, потрібно визначити для себе їх тип, будуть вони для користування тільки дітьми, або розрахованими на всю сім’ю. Від цього буде залежати конструкція їх опори і вид сидіння. Справа в тому, що гойдалки для дітей, тобто, для катання, повинні бути не тільки зручними, але і мати особливо міцні і надійні кріплення. А гойдалки для спокійного відпочинку повинні відповідати максимальному комфорту, але, при цьому, витримувати чималу вагу. А, вибираючи відповідний матеріал, можна орієнтуватися виключно на свій смак, так як, і метал, і дерево однаково міцні. Цілком підходять різні комбінації з цих матеріалів, також застосовуються пластмасові або пластикові деталі, кручені мотузки, троси та металеві ланцюги. Ці елементи покликані полегшити конструкцію і зробити її більш витонченою.

Прості гойдалки для дітей

Самі невигадливі гойдалки на дачі своїми руками, знайомі всім з дитинства, це добре відполіровані дощечки, які кріплять до стійки на мотузках або тросах (іноді й просто до товстої гілці дерева). Звичайно, кріплення до стійок більш надійно і служить набагато довше. Щоб встановити подібну стійку з металу найкраще взяти три труби діаметром 100-120 міліметрів. Дві сурми гратимуть роль стійок, а третю можна використовувати як перекладину, на якій підвішують гойдалки. Можна виконати цю конструкцію з дерев’яних брусів товщиною 100 х 100 міліметрів. Однак така найпростіша конструкція підходить тільки для катання дітей, якщо враховувати їх невелику вагу.

Якщо такі гойдалки призначені для малюків, то їх виготовляють зі спинкою, і спереду роблять фіксуючу поперечину.

Виготовлення рами

Щоб побудувати найпростіші садові гойдалки для дачі, які підійдуть для відпочинку всієї сім’ї, необхідно зробити більш стійку опору. Зазвичай для цього використовують чотири опорні стійки-стовпи. Їх вкопують у землю на глибину близько одного метра (не менше 80 см) і бетонують. При використанні металевих конструкцій все обрізні краю повинні бути ретельно відшліфовані за допомогою шліфувальної машини, інакше можна буде поранитися об краї. З’єднання стійок з поперечиною з’єднують зварюванням (так що, зварювальний апарат необхідний). У разі використання для стійок дерев’яних стовпів, то перед тим як закопувати їх в землю, необхідно обробити стовпи антисептичними засобами. А для з’єднання стійок з дерев’яною поперечиною застосовують болти з гайками або ж саморізи. У вершині отриманої конструкції (з будь-якого матеріалу) прикріплюють горизонтальну балку.

Виготовлення сидіння

Перш за все, для того щоб отримати сидіння необхідно виготовити дві рами. Одна рама буде власне сидінням, а друга призначена для спинки. І на одну і на іншу рамки прикріплюють фанеру. З’єднують спинку і сидіння куточками (зазвичай під кутом в 120 градусів). Під прямим кутом з’єднувати не рекомендується, це малокомфортний для сидіння, тим більше, для відпочинку. Щоб виготовити підлокітники (за бажанням), потрібно встановити під прямим кутом бруски.

Після того, як встановлені стійки, виготовлено сидіння, можна приступати до підвішуванню його до верхньої перекладині. Для цього необхідно прикріпити до неї міцні гаки або спеціальні надійні скоби. Через отвір протягують трос, мотузки або ланцюга. При цьому потрібно підібрати правильну висоту сидіння. Для цього проводять попередні виміри – ноги сидячої людини повинні торкатися землі шкарпетками.

Для більшого комфорту сидіння можна обтягнути чохлом з тканини, прикрасити м’якими подушками, натягнути тент над гойдалками, одним словом все обмежене тільки Вашою фантазією.

Або читайте оригiнал here.


Цікаве відео для вас:


З цим читають

  • Як можна зробити дитячі будиночки своїми руками з дерева

    Літо це пора відпочинку не тільки для дорослих. Це безтурботний час шкільних канікул, і провести їх кожній дитині хочеться цікаво і активно. Тому багато батьків розуміють: відмінним доповненням…

  • Як зробити своїми руками меблі схеми виготовлення

    Виготовлення меблів Інструменти і матеріали Варіанти виробів При багатющому виборі різноманітних меблів в торгових організаціях і широкому діапазоні цін на неї дуже багато хто задається питанням…

  • Як зробити балдахін

    При оформленні спальної кімнати можна використовувати тканину не тільки для вікон, але також ще і для ліжка. Адже за допомогою матеріалу можна створити над своїм ложем красивий балдахін. Тканина…

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

one × 4 =