Власний гараж – це добре, а теплий гараж – ще краще. У теплому і сухому гаражі легше підтримувати сприятливий для автомобіля мікроклімат, а також проводити ремонтні роботи.

Але автомобілістам добре відомий той факт, що теплий гараж може значно скорочувати термін життя авто. Як обігріти гараж, щоб і машині не нашкодити і не позбавляти себе комфорту?

Головні питання – чим опалювати і які варіанти опалення гаража вибрати – вам доведеться вирішувати керуючись умовами місцерозташування гаража. У разі коли гараж побудований впритул до будинку і має з ним спільну стіну, опалення гаража можна підключить до опалювальної системи будинку.

Багато хто так і роблять. Здавалося б, це набагато зручніше. ніж якби гараж стояв на віддалі. Загальна система опалення гаража з будинком – допустимий варіант, якщо джерело тепла (котел) досить потужний.

Часто, якщо гараж будується біля будинку. то він підключається до того ж джерела тепла, що й будинок. І опалюється гараж тим же паливом (газ, солярка, вугілля і т.д.) або електрокотлом. Тому на виборі джерела тепла, загострювати увагу в цій статті не будемо, так як це вирішує кожен домовласник індивідуально.

Хочу лише зазначити, що найоптимальніший варіант, для системи опалення гаража – це газ, але на це доведеться непогано витратитися (купівля і монтаж обладнання). Найдешевший, але трудомісткий – саморобний опалення гаража за допомогою твердопаливних апаратів. Більш дорогий, але легкий спосіб – мобільні електроприлади.

Звичайно ви повинні розуміти – щоб заощадити на опаленні гаража слід не тільки вибрати дешеве джерело тепла, але і гарненько утеплити гараж. Усередині гаража досить підтримувати температуру +5 градусів, зробити якісну вентиляцію, для виведення вихлопних газів і вологи.

Цього достатньо для того, щоб автомобіль був в цілості.

Важливо. Не використовуйте у гаражі саморобні електронагрівачі з відкритою спіраллю.

Випари бензину і відкрита спіраль можуть призвести до трагедії. До того ж обігрів гаража переносними електронагрівачами не особливо ефективний через низьку тепловіддачі цих приладів.

Давайте краще розглянемо парочку більш безпечних варіантів опалення гаража.

Водяне опалення гаража:

Найчастіше для обігріву житлових будівель і примикає до нього гаража використовується водяна система опалення. А от якщо гараж коштує окремо від будинку, доводиться облаштовувати автономне опалення гаража. Цей варіант обходиться досить таки дорогувато.

Водяне опалення – це система складається з радіаторів, котла і сполучних труб. Нагріваючись вода циркулює по по трубопроводу і віддає своє тепло батареям. Батареї виготовлені з металу, який має високий показник теплопровідності, в свою чергу віддають теплову енергію в приміщення прогріваючи його. Але, звичайно в постійному опаленні гаража є й мінуси.

У зимовий час за подкрилкамі і на днище автомобіля осідає шар снігу і вологи. У гаражі сніг починає танути і волога чинить негативний вплив на вашого залізного коня.

На поверхні з’являються плями іржі. Значить, що термін служби автомобільного кузова зменшується. У холодному гаражі волога замерзає. Тому багато автолюбителів не використовують опалення в гаражі.

Хоча, мати можливість ефективно і досить швидко протопити гараж, повинна бути завжди. А з іншого боку постійне опалення в гаражі, навіть якщо він побудований поруч з будинком і підключений до загальної системи опалення небажано.

Як бути?

Повітряне опалення гаража:

Можна вирішити проблему опалення гаража за допомогою повітряної системи опалення. На мій погляд, це найоптимальніше і швидке гаражне опалення. При такому обігріві, засніжені днище, кузов і крила авто швидко висихають і позбавляються від вологи. Головною частиною таких систем є тепловий вентилятор.

Сьогодні у продажу є величезний вибір таких апаратів. Так що підібрати найбільш відповідний за параметрами (паливо, спосіб і розмір кріплення) для вас обігрівач не складе труднощів.

Найпопулярніші повітряні опалювальні елементи – теплові завіси, тепловентилятори, фанкойли, теплові гармати. Ці прилади можуть працювати як в ручному режимі, так і в автоматичному (за допомогою термостата). Дуже популярне рішення тимчасового опалення в гаражі – теплова гармата.

У цього апарата дуже велика потужність, тому обігрів гаража відбувається моментально. Майже всі повітряні опалювальні елементи працюють від електромережі. Звичайно є і автономні. Популярний спосіб повітряного опалення гаража – опалення на твердому паливі.

Для цього не потрібен вентилятор, а застосовується спеціальний пристрій – буллерьян. Конструкція апарату передбачає всмоктування холодного повітря і віддачу прогрітого. Такий апарат пожежобезпечний, бо не загострюється.

Крім водяного і повітряного опалення гаража можна використовувати інфрачервоні джерела тепла плівкового або панельного виду. Але про цю систему опалення гаража ви зможете скоро дізнатися в іншій статті.

А на цьому на сьогодні все, до зустрічі на сторінках сайту. Хай щастить.


Посміхнися:

1) Збільшив хмари і додав зірки – 2 руб.

2) Розфарбував небеса – 7 руб.

3) Промив мудру діву і покрив її 2 рази – 21 руб.

4) Діві Марії зробив нового дитини – 11 руб.

5) Відновив Божої матері потерті місця – 4 руб.

6) Поправил Адаму і Єві одяг після спокуси – 15 руб.

7) Покрив 3 рази Марію-Магдалину матом, щоб не блищала – 42 руб.

8) Покрив і великомученицю біля входу – 18 руб.

9) Поправил ангела-хранителя і вставив перо святому духу – 3 руб.

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

eleven − 8 =