Ящик – необхідна річ у побуті. Купувати чи замовляти його немає сенсу, адже набагато простіше виготовити річ своїми руками з дощок. Головне – покроково дотримуватися технологію, правильно підібрати дошки і знати, як зробити ящик. Тоді все вийде.

Схема ящика з фанери.

Вибір дошки й виготовлення деталей

Величина дощок в чому залежить від розміру ймовірного вироби. Існує загальнопоширене переконання, що для ящика підійдуть низькоякісні дошки. Чи так це? Якщо поверхня дерева неоднорідна, з сучками і деформаціями, то, розпилюючи або обробляючи дошку, людина може отримати травму. Для того щоб створити таку конструкцію, немає сенсу брати високоякісну дорогу деревину. Краще всього вибрати середню за розміром і якістю дошку. Як зробити найпростіший ящик, куди можна помістити інструменти?

Для виготовлення такої конструкції потрібні:

  • дошки;
  • саморізи;
  • шліфувальна шкурка;
  • столярний олівець;
  • лінійка або трикутник;
  • електролобзик або циркулярна пила.

Види кулькових напрямних для ящика.

Найкраще для цього підійдуть дошки шириною в 22 мм. Для кріплення потрібні саморізи, а для відпрацювання дощок і поверхні готового виробу – шліфувальна шкурка. Все починається з розмітки, для якої потрібні столярний олівець і звичайна лінійка. Найкраще взяти лінійку-трикутник, тому що з її допомогою зручніше розмічати дошки, з яких належить зробити ящик.

Для розрізання деревини практично не використовують ручні інструменти. Щоб виготовити ящик, знадобиться циркулярна пила або електролобзик. Обов’язково зверніть увагу на зуби електропилки. Вони повинні бути невеликими і рівними. Такі конструкції для побутових потреб не виготовляють з товстої деревини. Потужна пила, яку зазвичай застосовують для спилювання дерев і благоустроітельние робіт, тут не потрібна. Є ще один нюанс: починаючи відпилювати дошки, спочатку роблять пробний надріз на деревині, щоб побачити, як вона буде розпилювати, і тільки потім приступають до основних операцій. Щоб не помилитися з розмірами готової конструкції, з цією метою найкраще заздалегідь підготувати «викрійку»: виготовити з паперу його дно і стінки. Це дуже зручно, адже потім досить прикласти «викрійку» до деревини і перенести на дошки необхідні параметри.

Як тільки вирізані всі дерев’яні деталі, їх ошкурівать. Потім внизу бічних стінок готового виробу просвердлюють по 3 отвори. Нижні торці промащують столярним клеєм. Щоб прибрати його надлишки, буде потрібно суха ганчірка. Компоненти ящика збирають і сильно притискають один до одного. У просвердлені отвори закручують саморізи. Перш ніж остаточно вкрутити саморізи, необхідно перевірити правильність розташування всіх частин готового виробу. Щоб ящик для інструментів був зручний у застосуванні, зверху до нього прикріплюють ручку з циліндричного стрижня. Стрижень можна виготовити з деревини або металу. Як зробити аналогічні конструкції для квітів? Повторити ці ж операції спочатку. І з боків за допомогою саморізів закріпити ручки, щоб ящик для квітів був більш зручний в експлуатації.

Виготовлення висувною конструкції

Технічний малюнок дерев’яного ящика.

Вважається: висувну конструкцію складніше виготовити, ніж звичайну. Це дійсно так. Розрахунки та заміри, коли виготовляються такі ящики, потрібні складніші. Перш ніж почати виготовляти висувну конструкцію, треба вирішити питання про те, де вона перебуватиме. Якщо необхідні висувні ящики для тумби, краще спочатку виготовити який-небудь один для будь-якого іншого предмета інтер’єру, щоб зрозуміти принцип дії і освоїти технологію виготовлення на практиці. Для початку є сенс спробувати відреставрувати стару тумбу, виготовивши для неї висувні ящики. Спочатку з неї знімають двері і відкручують дверні петлі. Першою змиритися «робоча глибина». Під даним терміном розуміють внутрішню поверхню боковини, тобто відстань, на яку ящики пересуваються. Кожен з них має зовнішню частину, яку прийнято називати фасадом. У тумбочки фасад теж є. Виходячи з цього, і розраховуються всі фасади ящиків. Висота фасаду тумби ділиться на їх кількість. З отриманої цифри віднімають відстань зазорів, помножене на їх число.

Закріплення напрямних елементів

Конструкції складних коробок і ящиків.

Рекомендації щодо створення ящика

Схема складання ящика комода.

Або читайте оригiнал here.


Цікаве відео для вас:


З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 × five =