Як зробити китайський ліхтарик своїми руками?

Як зробити ліхтарик самому?

Для того, щоб виготовити літаючий небесний ліхтарик, слід набратися терпіння. Ймовірно, перші два-зо три не злетять, але навіть невдалі польоти мають потенціал досконалості, тому що на їхньому досвіді ви будете бачити свої помилки і зможете раз за разом покращувати конструкцію.

Отже, згадаємо, що небесні ліхтарики складаються з легкого паперового куполу на дерев’яному каркасі й пальники, яка розташована всередині.

Вибір матеріалу для купола

В Інтернеті можна зустріти рекомендації з виготовлення небесного ліхтарика із сміттєвих пакетів, але ми гнівно відкидаємо цей наносить шкоди екології спосіб. Купол небесного ліхтарика традиційно роблять з рисового паперу, але цей матеріал не можна назвати доступним. Для того, щоб самостійно зробити небесний ліхтарик, необхідна папір, яка була б достатньо легкої тонкої, але разом з тим щільною і влагоустойчивой. Найкраще відповідає цим вимогам звичайна канцелярська калька, тільки потрібно придбати найтоншу 20-25 мгм2.

Вогнезахисна обробка паперу

Для того, щоб саморобний небесний ліхтарик не спалахнув, слід просочити папір антипіреном, тобто речовиною, що оберігає від загоряння. Випускаються антипірени у вигляді порошку або готового розчину для обробки поверхонь. Існує безліч складів і ми не станемо рекомендувати конкретні торговельні марки, але для наших цілей найкраще підійдуть ті, які призначені для просочення декоративних тканин. Продаються засоби вогнезахисту в будівельних магазинах. Наносити їх найкраще за допомогою розпилювача.

Габарити і форма небесного ліхтарика

Розумно якщо у вашого вироби будуть приблизно ті ж габарити, що в китайських небесних ліхтариків промислового виробництва: 40 см на 100 см. Каркас небесного ліхтарика найпростіше зробити з тонкого дроту, яка б добре тримала форму, але була досить гнучкою і зручною в роботі. Використовуйте дріт для моделювання діаметрів близько 1 мм.

Для першого експерименту найкраще підійдуть прості форми небесних ліхтариків: куб, циліндр. Приміром, для того, щоб зробити підставу циліндричного небесного ліхтарика, достатньо згорнути дріт в кільце і розмістити її всередині склеєного з кальки корпусу. З тієї ж дроту слід скрутити хрестовину, на якій буде розміщатися пальник.

Як зробити пальник небесного ліхтарика

Тут необхідно буде провести ряд експериментів, в ході яких ви відрегулюєте висоту полум’я і тривалість горіння. Для виготовлення пальника візьміть кілька смужок тканини, шириною 4 см і 50 см в довжину і просочіть їх сумішшю з рідини для розведення багать і розплавленого парафіну. Поверніть тканину в рулончики і залиште до повного охолодження. Підпаліть один з рулонів. Якщо полум’я занадто високе, то потрібно буде прибрати кілька шарів тканини, якщо пальник погасла раніше, ніж через 10 хвилин, значить потрібно додати ще пару витків. Таким чином потрібно вивірити оптимальні розміри пальника.

Контрольне зважування

Перед тим як відправити саморобний небесний ліхтарик в повітроплавання, взвешанной його на кухонних вагах. Стандартний (у нашому випадку еталонний) вага китайського небесного ліхтарика близько 250 грам. Якщо ваш важить значно більше, знайдіть спосіб полегшити конструкцію: використовувати більш тонкий дріт або переглянути пристрій пальника.


Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

15 + sixteen =