Виявилися вночі в лісі без намету і без спального мішка? Та ще й у дощ? Тоді Вам неодмінно знадобляться поради, як зробити курінь. Насправді, при правильному будівництві курінь у лісі може бути сухим і теплим місцем для сну.

Розташування

Ключовим моментом всього будівництва куреня є його розташування. Крім цілком зрозумілих умов – подалі від сухостійних дерев і не в низинах – близькість до будівельних матеріалів допоможе Вам заощадити масу часу і сил. Краще витратьте трохи часу, щоб знайти підходящу ділянку.

Будівництво

Щоб зробити каркас куреня, Вам буде потрібно міцна палиця заввишки трохи вище Вашого росту з витягнутою вгору рукою. Також потрібно знайти підходяще місце для кріплення верхнього кінця палиці. Це може бути високий пень, валун, роздвоєний стовбур дерева або щось подібне.

Тепер необхідно встановити поперечні кілочки. Вони повинні розташовуватися досить близько один до одного, і бути міцно вставлені в землю. У верхній частині куреня залиште невеликий лаз – це буде двері. Коли всі поперечні палиці будуть на місці, залізьте в курінь ногами вперед. Там повинно бути небагато місця, щоб рухатися, але при цьому має бути зручно. Якщо курінь буде занадто великим, то Вам буде складно зберігати тепло. Просто уявіть, що Ви робите спальний мішок з природних матеріалів.

Далі потрібно подобу решітки, яка буде утримувати на собі траву і листя. Добре підійдуть густі розгалужені гілки. Поверх неї встановлюється шар утеплювача. Теплоізоляційним матеріалом будуть служити листя, мох, трава та інші доступні матеріали – переважно сухі. Щоб всередині куреня було дійсно тепло, шар утеплювача повинен бути не менше 60 см! Якщо йде дощ, то можна зробити більше. Обов’язково добре закрийте отвір для входу, щоб залишилося небагато місця, щоб прослизнути всередину, не порушивши всієї конструкції.

Утеплення зсередини

Коли буде готовий зовнішній шар утеплювача, можна буде приступати до наповнення утеплювачем внутрішньої частини куреня. Це повинні бути м’які сухі матеріали. Якщо доступні тільки мокре листя і трава, використовуйте їх. Звичайно, Ви можете намокнути, але Вам все одно буде тепло. Коли наповніть курінь листям, травою, мохом, залізьте в нього і примніть матеріал тілом. Потім додайте ще. Добре наповніть далеку частину куреня, де будуть ноги. Перш ніж забратися в курінь на нічліг, складіть біля входу велику купу листя, щоб закритися зсередини. Солодких снів!

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:З цим читають

  • Як зробити льох.

    Зробити льох своїми руками.     Кожен господар знає, як добре, коли у дворі є хороший, справжній глибокий льох . Однак бувають випадки, коли рівень грунтових вод дуже високий, що сильно усклад…

  • Як зробити з ліжка диван варіанти переробки

    Варіанти переробки Зручний диван Спрощений варіант Як швидко все приїдається і набридає. Наприклад, однакова обстановка, одні й ті ж самі стіни, меблі. Правда, частий ремонт не особливо прийнятн…

  • Як зробити коптильню в домашніх умовах особливості процесу

    Якщо ви займаєтеся копченням продуктів самі, то вам для цього необхідне спеціальне споруда. Зробити його можна самостійно, причому з підручних матеріалів. Отже, як зробити коптильню в домашніх ум…

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

eighteen − ten =