Як зробити ландшафт цікавіше, або Що таке МАФ? 4.60 / 5 (92.00%) 5 votes

Що ви уявляєте, коли чуєте словосполучення «малі архітектурні форми» (МАФи)? Більшість відповість: всюдисущі незграбні ларьки і базарні будки. Ми розповімо, як за допомогою МАФ урізноманітнити ландшафтний дизайн вашої ділянки.

Основними елементами ландшафтного дизайну звикли вважати зелені насадження. Це так, але «не зеленню єдиної» живе пристрій присадибної ділянки. За допомогою малих архітектурних форм можна зробити ділянка не тільки красивим, але і підвищити його функціональність. Давайте розберемося, що таке малі архітектурні форми, і чим вони відрізняються від робітників і господарських будівель.

Що таке МАФ?

МАФ – це декоративний і функціональний об’єкт, який використовується в дизайні ландшафту. Невеликі споруди і конструкції, які не тільки виконують корисні функції, але і прикрашають собою простір. Це архітектурні елементи, які доповнюють головну будівлю на ділянці, є його стилістичним продовженням, відрізняються від нього відсутністю фундаменту. Для будівлі МАФ використовують весь спектр будівельних матеріалів (бетон, дерево, залізо, цегла і т.д.) Розмір вибирають залежно від розмірів ділянки і функціонального навантаження. Для прикладу, можна встановити залізний мангал біля альтанки, а можна побудувати вуличну піч.

Ділять МАФи на:

  • масові (універсальні) – це вуличні ліхтарі, урни, лавки, вазони.
  • декоративні – статуї, скульптури, фонтани, штучні водойми (об’єкти, які виконують тільки декоративну функцію)
  • ігрові (спортивні) – спортивні та дитячі майданчики, пісочниці, спортивні снаряди.

Розглянемо найпопулярніші МАФ.

Садові альтанки

Бесідки, ротонди, садові павільйони – це одні з великих малих архітектурних форм, що заслужено користуються популярністю. Найчастіше вони займають ключове місце в облаштуванні присадибної ділянки і є улюбленим місцем відпочинку власників.

Нам пропонують сьогодні широкий спектр форм і стилів альтанок. У вас є вибір придбати готову конструкцію і змонтувати її на ділянці, або побудувати садову альтанку самостійно. Самі конструкції починаються від простих дерев’яних відкритих альтанок до засклених павільйонів, в яких можна проводити час в холодну пору року, більше схожі на зимові сади.

Будують альтанки з різних матеріалів. Популярні дерев’яні, ковані конструкції. На чому б ви не зупинили свій вибір, зверніть увагу на надійність і стійкість конструкції в цілому.

Ротонда

Відмінність ротонди від альтанки – одна форма (тільки кругла) і купол, відсутність стінок. Будують тільки з каменю або бетону. Доречною ротонда буде тільки біля будинку в класичному стилі.

Арка

Тут ми розглядаємо арки, трельяжі і перголи, які використовуються в ландшафтному дизайні для підтримки кучерявих рослин. Трельяж – найпростіша конструкція, прямокутна решітка (або декілька з’єднаних між собою екранів), виконана з дерева, металу. Арка – те ж саме, тільки у формі підкови шириною від 15 см.

Пергола – більш грунтовна конструкція з бруса, металу, виконана у формі навісу. Їх використовують для підтримки масивних багаторічних витких рослин (наприклад, винограду).

Барбекю

Навіть на дуже маленькій ділянці знайдеться куточок для відпочинку, центром якого буде барбекю – піч з гратами над відкритим вогнем. Якщо ви власник великої ділянки, то є сенс побудувати повноцінну вуличну піч з місцем для зберігання дров, навісом над столом.

Як ми вже згадували, МАФ повинен виглядати естетично, тому металева зварена коробка з прорізами для шампурів малою архітектурною формою не рахується (хоча справно смажить шашлики).

Вуличні меблі

У цю групу відносять лавки, садові обідні гарнітури, столи, крісла, парасольки. Матеріали, з яких виготовляють садові меблі, теж відрізняються різноманітністю: пластик, метал, дерево, ротанг. У продажу пропонують готові комплекти – стіл, крісла (стільці, лавки) і парасолю.

Огорожа

Сюди належать і внутрішні загородження та огорожі по межі ділянки. Внутрішні огорожі в основному виконують декоративну функцію. Виконують їх з легких матеріалів і конструкцій. Зовнішня огорожа ділянки – суцільний, високий, часто масивний паркан виконує ще й захисну функцію. Такий забір краще виконувати в одному стилі з будинком. Погодьтеся, витончена кування з квітковими елементами краще виглядає біля будинку в класичному стилі, а не біля будинку з бруса.

Освітлення

У цю групу входять вуличні ліхтарі, декоративна нічне підсвічування дому та клумб. За допомогою вуличного освітлення ви можете створити цікаві композиції і продовжити проведення часу на свіжому повітрі. Дуже популярні ковані ліхтарі і підвісні лампи – вони підходять для різних стилів дизайну і створюють неповторну атмосферу.

Архітектурні прикраси

Це МАФи, які виконують тільки декоративну функцію: вази, вазони, садові скульптури, вони не приносять користі, але використовуються при облаштуванні будь-якого ландшафту. Це можуть бути композиції з кількох елементів (вази різних розмірів), популярні різнокольорові садові гноми, «антична» скульптура тощо Крім різноманітності форм в цій групі використовуються різноманітні матеріали (камінь, глина, бетон, метал, пластик). Краса цієї групи в тому, що ви самі можете створювати деякі елементи.


Спортивні МАФи

Найвідоміший і популярний елемент – гойдалка. Популярний не тільки у дітей, але й дорослі не відмовляють собі в задоволенні покататися. Якщо у вас є діти – обов’язково встановіть на ділянці гойдалки! Ви можете придбати компактну модель під тентом або самостійно зробити гойдалки будь-якої складності – в інтернеті є інструкції.

До цієї ж групи належать ігрові та спортивні майданчики – вибирайте, що більше підходить функціонально. Більша різноманітність пропонують для дитячих майданчиків: можна замовити конструкцію в стилі, який підходить до основних елементів ділянки і виконати її з різних матеріалів. Основні пріоритети – безпека ваших дітей!

Декоративні мости

Це декоративна, невелика конструкція з металу або дерева. Місток, встановлений над струмком або штучною водоймою, виконуватиме свою пряму функцію. Але для декоративних мостів наявність водойми не обов’язково: їх можна встановити на доріжці – це робить ландшафт складніше і цікавіше.

Малі архітектурні форми допоможуть вам створити цікавий ландшафтний дизайн і підкреслити стиль і красу ділянки. Вибираючи прикраси для ділянки, звертайте увагу на розмір виробу (занадто маленькі МАФ загубляться на великому відкритому ділянці, а занадто великі не підходять для маленьких ділянок) і дотримуйтеся одного стилю в оформленні.

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 × 4 =