Лопата для трактора, кажучи технічно правильною мовою, називається відвалом. Встановлюється як фронтальне навісне обладнання і перетворює вказане технічний засіб в бульдозер, який повсюдно застосовується для переміщення грунту чи інших сипучих матеріалом в межах майданчика, на якій ведуться будівельні роботи.

Як самому зробити "лопату" для трактора

Для того щоб зробити "лопату" відвал для трактора потрібно:

 • сталева труба діаметром 500 мм;
 • металорізальний інструмент;
 • зварювальний апарат.

Відвал являє собою пустотілу металеву конструкцію, зварену з товстої листової сталі. До його нижній передній частині болтами кріпляться знімні ножі. По центру тильної сторони розташований кронштейн для зміни висоти відвалу над поверхнею грунту. Там же, з боків, приварені силові лонжерони, шарнірні з’єднання яких закріплені на рамі трактора, обладнаного гідравлічною системою.

Для виробництва різних будівельних робіт застосовуються відвали різної геометричної конфігурації.

Коли потрібне оперативне переміщення великих обсягів сипучих матеріалів, для подібних цілей задіюється бульдозер з напівсферичним або сферичним відвалом, які з боків обладнані відкрилками, що допомагає швидкому заповненню ковша.

Риття котловану, а також засипка траншей, здійснюється трактором з поворотним відвалом. Змінюється кут лопати розташований в межах 25 градусів в обидві сторони.

Для розтину родючого верхнього шару грунту при будівництві полігону чи кар’єра підключаються бульдозери з рекультиваційних відвалами, ширина захвату у яких істотно збільшена.

Універсальним можна вважати прямою відвал. Трактор з таким обладнанням, що допускає перекоси лопати, призначений для роботи з нормальним і міцним грунтом і володіє підвищеними параметрами по його різанні.

У тих випадках, коли поставлено завдання по самостійному виготовленню відвалу для навішування на невеликий трактор (Т-25 або його аналоги), оптимальний варіант – це зробити його зі сталевої труби, діаметр якої не перевищує 500 мм.

Розріжте її по довжині на три сегменти, два з яких стануть фронтальної і тилової площинами, а із третього виготовите периметр короби і Відкрилки.

Завзяті штовхачі приварюються до лопати і сочленяются за допомогою плаваючих шарнірів з несучою конструкцією трактора.

По центру тильної сторони приварите на ребро дві пластини з товстого заліза з каліброваними отворами посередині таким чином, щоб вийшов кронштейн для кріплення штока гідроциліндра.

Або читайте оригiнал here.


Цікаве відео для вас:


З цим читають

 • Як зробити лопату для трактора

  Мати техніку на всі випадки життя може дозволити собі мати тільки дуже багата людина. Так, і такий жорстокої необхідності в цьому немає. Адже не кожен день використовуються всі трактори, бульдозе…

 • Як зробити плетений паркан для дачі – Найприкольніші посилання на полуденок

  Як зробити плетений паркан для дачі Плетені паркани найдавніший вид огорожі ділянки. Вони завжди доступні і не вимагають великих грошових вкладень . Звичайно, плетений паркан не довговічний в п…

 • Як зробити ліжко для ляльки

  Відео до статті Щоб дівчинці було веселіше грати з лялькою, їй потрібні додаткові іграшки, наприклад, ліжечко для ляльки. Ліжечка-колиски та двоярусні ліжка для ляльки – найбільш популярні моделі…

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

four × four =