A + A-

Якщо ви хочете відкрити сонцю і людям передній фасад свого будинку, та й фінансові можливості не як у мільйонера, можна обійтися односхилим дахом. Матеріалу на неї піде в 2-3 рази менше, ніж на двускатную, але в підсумку отримаєте дах, яка менш схильна здуванню вітром.

Перед тим, як зробити односхилий дах, визначитеся з матеріалом її покрівлі, тому що від цього залежить кут нахилу даху. Звичайно, наведені далі дані приблизні, але їх варто дотримуватися. Якщо дах покривати профнастилом, то її кут не менше 8 °, якщо м’якою покрівлею – 5 °, для фальцевой покрівлі – 18-30 °, якщо шифер – 20-35 °, ну а для металочерепиці потрібен кут в 30 °.

Необхідні матеріали

Для будівництва якісної односхилого даху вам знадобиться:

  • гідробар’єр (руберойд, поліетиленова плівка, пр.);
  • необрізна дошка, брус 12 і брус 15;
  • шифер;
  • шиферні цвяхи і цвяхи 80;
  • сталевий дріт;
  • сокиру, молоток, ножівка;
  • гострий ніж;
  • степлер зі скобами.

Послідовність дій

Робимо дерев’яний «скелет» даху

1. Укладаємо стельові балки (брус 12) на правильно залитий сейсмопояс (якщо рівень неоднаковий, під стельові балки доведеться класти на мауерлатний дошку) з кроком 0,7-0,8 м.

2. Проміжки між балками закладаємо каменем (крім проміжків із зливною сторони). Для будинку з черепашника після прогону 3-х рядів каменю необхідно укласти мауерлатний дошку, щоб зміцнити дахові лаги і згладити природні нерівності.

3. Паралельно стельового брусу укладаємо лаги. Одним кінцем лаги прибиваються до мауерлатний дошці, а другий кінець повинен бути покладений впритул до бруса.

4. шиферна цвяхами збийте брус і лаги (в результаті має вийти прямокутний трикутник).

5. Сталевий дротом прикрутіть лаги і брус до пояса в тому місці, де вони лежать на сейсмопояс: просуньте дріт через камінь під пояс і закрутіть навколо балки.

6. Закладіть проміжки із зливною боку планками, які за розміром однакові з лагами, щоб камінь не виявився вищим лаг.

7. Стеха кору з необрізної дошки і набийте її перпендикулярно на лаги з кроком 1-15 см.

8. Крайні дошки з двох сторін (з верхньої та з зливний сторін) повинні виступати на 10 см від площини стіни, щоб вода не заливалася під дах.

Укладаємо гідробар’єр

1. Почніть з нижньої точки даху, якомога ближче до сливу.

2. Розкачайте гідробар’єр паралельно дошці від одного краю даху до протилежного.

3. Відріжте потрібний шматок від рулону і повторіть попередній пункт.

4. Наступний шматок повинен заходити на попередній на 5-10 см.

5. Для забезпечення більш міцного з’єднання гідробар’єра зі «скелетом», прикріпіть його степлером до дощок (це стосується плівки та інших легких матеріалів, а руберойд досить важкий, щоб обійтися без степлера).

Укладаємо шифер

1. Визначте місце, де буде лежати найдальший від вас лист шиферу в самому низу даху – це і буде перший лист (перший від слива).

2. Подальша укладання проводиться по одному листу, всі «ближче до вас».


3. Шифер укладається внахлест один на одного (зазвичай один кінець листа має червону смужку, яку і потрібно накрити наступним листом).

4. Коли перший ряд буде покладений від одного кінця даху до іншого, прокладають наступний ряд, також внахлест на нижній ряд.

5. Коли весь шифер буде розкладений, його потрібно прибити в місці, де стикуються 4 аркуша (2 нижнього ряду і 2 верхнього). Прибийте самий верхній лист у другу хвилю, щоб він притиснув всі аркуші, які їм придавлені. Пробийте також по 2 цвяха зверху і знизу.

Фінішні роботи

1. Прибийте вітрову дошку на лаги, які стирчать з верхньої та нижньої сторін, щоб вітер не підривав дах.

2. Встановіть відливи. Якщо ви прочитали, як зробити односхилий дах, і зрозуміли, що можете зробити це самі, не поспішайте виконувати дії поодинці – краще запросіть друга, який буде вам помічником.

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

16 + 16 =