Як зробити панораму в Фотошопі

Як зробити панораму в Фотошопі

У даному уроці ми розглянемо потужний інструмент монтажу в Photoshop CS5 для створення панорами.

Приступаємо до уроку Adobe Photoshop

Коли вам подобається навколишній пейзаж, єдина вірна річ – створення панорамного фото.

Вам не потрібен ширококутний об’єктив для того, щоб захопити широкий простір пейзажу.

Для початку, давайте пробіжимося по основних моментах створення такого роду фотографій:

1) Сподіваюся, ви використовуєте дзеркальну камеру з регульованою швидкістю затвора і діафрагмою. Не дозволяйте швидкості зйомки і діафрагми мінятися між знімками; оскільки результат монтажу знімків вийде непоказним. Деякі частини фото вийшли б відзнятими з більшою витримкою і експозицією і меншою швидкістю. Відповідно і глибина не відповідала б налаштувань діафрагми. Тому використовуйте ручний режим і пам’ятайте, що налаштування швидкості зйомки і діафрагми повинні бути однаковими для кожного знімка.

2) Сфокусуйтесь на першій фотографії, встановіть об’єктив на ручне фокусування. Такий метод дозволить вам контролювати фокус для кожного знімка, який повинен бути однаковим для них усіх.

3) Зробіть знімок, тримаючи камеру у вертикальному положенні, так ви більше охопіть верхню і нижню частину знімка.

4) Переконайтеся, що кожен знімок робиться з перекриттям попереднього на чверть. Нам потрібно уникнути будь-яких проміжних областей між знімками.

5) Перед першим знімком, сфотографуйте будь-який об’єкт, наприклад руку або рукавичку в снігу в даному випадку. Після останнього знімка зробіть те ж саме. Завдяки цьому прийому ви визначите, який знімок перший у вашому панорамному ряді, а який останній при подальшій завантаженні папки в ваш комп’ютер.

Допоміжні файли:

Перш, ніж почати, скачайте цей файл. містить шість зображень, які ви будете використовувати протягом даного уроку.

Етап 1. Отже, почнемо. Для цього прикладу я не користувався своїм дзеркальним фотоапаратом, оскільки у мене не було бажання возити з собою величезний Canon Rebel. під час катання на сноуборді, тим більше, що він набагато дорожче, ніж той, що я купив, Canon Powershot. Я можу покласти Powershot в свою кишеню під час катання на сноуборді, що набагато зручніше. Але використання дзеркалки ідеально з причин, описаних вище. Продовжимо і запустимо Photoshop CS5. Ось шість фотографій, які ми будемо використовувати з допоміжних файлів.

Етап 2. Зайдіть в Файл> Автоматизація> Фотомонтаж (File> Automate> Photomerge).


Етап 3. Команда відкриє вікно з кількома різними настройками. “Авто” (Auto) дає команду Photoshop вибору кращих налаштувань та їх застосування. Вона менш гнучка, але швидка в застосуванні. “Перспектива” (Perspective) встановлює зображення в перспективі, яке включає менше циліндричне спотворення, в той час, як “Цилиндрическая” (Cylindrical) має більше циліндричне спотворення. “Тільки переміщення” (Reposition Only) просто переміщує зображення, але не змінює перспективу. “Інтерактивний макет” (Interactive Layout) надає трохи більше опцій, тому давайте виберемо його.

Етап 4. Натисніть Огляд (Browse) і виберіть зображення з допоміжних файлів шляхом виділення їх усіх в діалоговому вікні. Натисніть Ок. і тепер зображення перемістяться в наше діалогове вікно. Якби у нас фотографії були завантажені раніше, то вони б з’явилися відразу в цьому вікні. Натисніть Ок. щоб злити фотографії.

Етап 5. Функція “Тільки для переміщення” (Reposition Only) показує, як би виглядали фотографії, якщо їх просто скопіювати і вставити один за одним.

Етап 6. Вибір опції “Перспектива” (Perspective) праворуч додає фотографії перспективу, а не плоский вигляд.

Етап 7. Інструменти з лівого боку дозволять вам виділити і посунути фотографії (інструмент виділення (selection tool)). перемістити вигляд (інструмент переміщення виду (move view tool)). а також інструменти зуму (zoom) і повороту (rotate) дозволять вам повернути і змінити масштаб фотографій. Ще один інструмент інструмент зникаючої точки (vanishing point tool). який може використовуватися, коли обрана перспектива. Натисніть де-небудь, щоб застосувати інструмент зникаючої точки (vanishing point tool). Цей приклад показує переміщення зникаючої точки до краю фотографії.

Етап 8. Я натиснув Ctrl-Z. щоб скасувати цей інструмент. Виберіть будь: “Перспектива” (Perspective) або “Тільки для переміщення” (Reposition Only). натисніть Ок. щоб злити фото.

Етап 9. Зверніть увагу, що кожен шар з фотографією частково замаскований.

Етап 10. Виберіть інструмент кадрування (crop tool) і виріжте порожні пікселі.

Фінальний результат Використання інструменту фотомонтаж (photomerge) – відмінний спосіб створити захоплюючі дух пейзажні фотографії.

Прочитати повністю: Джерело


Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 × 3 =