Вертикальне озеленення. Як зробити перголу

При плануванні присадибної або дачної ділянки бажано подбати і про обладнання такий його невід’ємної частини, як зона відпочинку. Особливо це актуально для садівників. Без місця, призначеного для відпочинку людини, будь дачну ділянку перетворюється в звичайний город зі зростаючими на ньому деревами і чагарником.

Одним з елементів зони відпочинку є її огорожу. Воно виконує подвійну функцію. По-перше, дає захист від вітру або надто вже палючих променів сонця. По-друге, будь-яка людина бажає хоч іноді ненадовго усамітнитися. Таке огородження надійно захищає від сторонніх очей і дає можливість побути в тиші і спокої.

Мабуть, найпоширенішими можна вважати так звані «зелені» огорожі. До них відносяться навіси, стінки, перголи і т.п. Для таких огорож підбираються красиві в’юнкі рослини з ароматним запахом, які сприяють підвищенню життєвого тонусу відпочиваючого людини. Про те, як зробити перголу на дачній ділянці піде мова в сьогоднішній статті.

Як зробити перголу для зони відпочинку

Досить часто для вертикального озеленення застосовуються перголи. Вони мають більш складну конструкцію, ніж, наприклад, стінка. Від неї пергола відрізняється наявністю додаткового похилого або горизонтального елемента. Він виконує функцію даху. Тому на відміну від просто стінки пергола захистить зону відпочинку від сонячних променів, незалежно від того, в якій стороні знаходиться світило.

Так як пергола огортається живими рослинами, то їй доводиться відчувати певні вітрові навантаження (як вітрилу). Та й сукупна маса рослин огорожі досягає іноді досить значних величин. Тому для пристрою пергол необхідно використовувати міцні, надійні матеріали.

Зверху до стійок кріпиться рама, зроблена також з труб. Її форма і габарити залежать від наявності вільного місця. При бажанні в цьому місці можна встановити і гойдалки, якщо додати в конструкцію поперечну поперечину.

При спорудженні перголи необхідно звернути увагу на такі моменти:

– бічні стійки повинні займати строго вертикальне положення

– стійки встановлюються в підготовлені ями, куди насипається піщана «подушка». Рекомендована товщина – від 10 до 15 см.

Ями бетонуються, і тільки після повного тужавіння розчину роботи з обладнання перголи тривають. Досвідчені садівники рекомендують для озеленення пергол на більшій частині території Росії використовувати не вимерзають рослини.

Сподіваюся, що дана стаття допомогла вам отримати загальне уявлення про те, як зробити перголу для зони відпочинку на ділянці. До зустрічі!

Або читайте оригiнал here.


Цікаве відео для вас:


З цим читають

  • Як зробити дренаж на ділянці

    Як зробити дренаж на ділянці Як зробити дренаж на ділянці by Sovetov-dom.ru Перед спорудою дренажної системи важливо визначитися з рівнем грунтових вод щодо фундамент а і підвалу будинку. У цьом…

  • Як зробити балдахін

    При оформленні спальної кімнати можна використовувати тканину не тільки для вікон, але також ще і для ліжка. Адже за допомогою матеріалу можна створити над своїм ложем красивий балдахін. Тканина…

  • Як зробити в домашніх умовах коптильню

    Вагонка з Дуба Як зробити в домашніх умовах коптильню Відомо, як правило, два варіанти копчення – холодне і гаряче. Найбільш популярний гарячий спосіб. Це пов’язано з тим, що на гаряче копчення й…

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

twelve + thirteen =