Розглянемо як підключити трансформатори струму до електричних лічильників, контролерам і до осередку 10 кВ.

Як підключити лічильник через трансформатори струму

Електричні лічильники служать щоб враховувати електричну енергії в 3-х і 4-х провідних мережах змінного струму. Підключаються лічильники за допомогою вимірювальних трансформаторів струму з вторинним струмом в 5 Ампер. Це відноситься як до індукційних, так і до електронних лічильниках.

При підключенні електричного лічильника, важливо звернути увагу на те, щоб полярності початку і кінця як первинної, так і вторинної обмоток трансформатора струму дотримувалися. Потрібно також перевірити ще полярність обмоток і трансформатора напруги.

Майже у кожного лічильника на кришці від клемних затискачів повинна бути зображена схема як правильно його підключати із зазначенням висновків і маркування. Природно, повинен бути і паспорт з докладним описом.

Електромонтаж ланцюгів напруги і струмових ланцюгів повинен проводитися згідно з Правилами улаштування електроустановок. Згідно з нормативними документами, перетин мідного дроту струмових ланцюгів повинна бути не менше 2,5 кв. мм і перетин ланцюгів напруги – не менше 1,5 кв.мм.

Підключення трансформатора струму до контролерів

Для того, щоб можна було прямо підключати трансформатори струму, існують спеціалізовані контролери. Якщо контролер припускає пряме підключення, то ніяких допоміжних пристроїв (спеціальні шунти і т.д.) не потрібно. У кожному разі, враховується схема підключення обираного контролера. Якщо на нижньому рівні потрібно не тільки вимірювати, але і здійснювати управління – то ставляться спеціальні контролери, з прямим підключенням вимірювальних ланцюгів.

Як підключити трансформатори струму в комірці 10 кВ

Трансформатори струму в трифазних ланцюгах підключаються за схемами неповної зірки в мережах з ізольованою нейтраллю. У чотирипровідних мережах вони підключаються за схемою повної зірки.

Як правило, висновки трансформаторів струму маркують літерами і цифрами. Початок і кінець первинної обмотки позначаються за допомогою букв Л1 і Л2, а початок і кінець вторинної обмотки – буквами И1 і И2. Але іноді маркування відсутнє, і тоді висновки доводиться визначати за допомогою мілівольтметра і джерела постійного струму.

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

14 + eight =