Як зробити подіум у ванній.

Створити затишну і красиву ванну кімнату можна без збільшення її площі. Однак якщо ваша мета – це ексклюзивний інтер’єр то тут без перепланування та використання незвичайних архітектурних рішень не обійтися. Одним з них є спорудження подіуму. Як виглядає подіум у квартирі – у вітальні, кухні або спальні, – нашим читачам, без сумніву, добре відомо. Однак у ванній кімнаті подіум споруджують аж ніяк не рідше, а, скоріше, навіть частіше, ніж в інших кімнатах. Вся справа в тому, як дизайнерський прийом для інтер’єру дане рішення може допомогти найвигіднішим способом закрити комунікації. Адже під час перепланування, в результаті якої виконується перенос сантехніки, щоразу виникає необхідність заховати каналізаційні труби, які ведуть до стояка. Підводку до унітазу або змішувача іноді виходить приховати під обшивкою стін або розмістити в стяжці підлоги, а зливні труби, як правило, мають великий діаметр для цього, крім цього вони повинні мати ухил (20 мм на 1 погонний метр, не менше). Тому подіум у ванній бере на себе технічне навантаження.

В умовах підвищеної вологості, а також через призначення і габаритів приміщення, необхідний особливий підхід до проектування і зведення даної конструкції. Якщо приміщення ванної кімнати – просторе, то подіум разом з вирішенням технічних завдань може грати ту ж роль, що і в інших кімнатах, – ділити візуально приміщення на функціональні зони (якщо санвузол суміщений, то даним способом відокремлюють туалет від ванни, іноді поєднуючи планований перепад рівня підлоги з екранами, перегородками і т. д.).

У невеликому приміщенні ванної кімнати подіум виглядає в новому вигляді, виконуючись мініатюрним, що нагадує скоріше широку сходинку або навіть маленьку підставку, – адже потрібно залишити вільне місце, яке буде забезпечувати нормальний прохід. І більшість дизайнерів не радить створювати у ванній подіум, який за метражем перевершує половину площі підлоги кімнати. Втім, основну художню функцію – виділити певну зону або якийсь елемент обстановки (яким часто виступає ванна як головний елемент домашньої акваторії) – може виконати і компактний подіум. У кого не виникало бажання замість нудного, утилітарного і одноманітного санвузла мати у своїй квартирі японську купальню, чи маленьку турецьку лазню, або персональний шматочок пляжу морського узбережжя, або куточок лісового озера?

Ці завдання цілком досяжні, особливо якщо ви володієте усім спектром сучасних матеріалів і професійним набором дизайнерських прийомів за допомогою декорації. Зрозуміло, новий вигляд ванні необхідно надати, створивши для неї обрамлення, яке ефектно впишеться в інтер’єр. Отже, щодо до «вологої» зоні безпосередньо назву «подіум» в деякому розумінні змінює значення – це не тільки рішення поділу статі, але і спосіб установки ванни. При цьому будують короб, що допомагає замаскувати комунікаційну розводку, а також ванну (тобто її зовнішню поверхню, залишивши на верху тільки бортик). Даний подіум часто абсолютно не призначений для ходьби і має габарити, не набагато перевищують розміри власне ванни.

Власники заміських будинків, квартир з високими стелями (більше 2,7 м) і багаторівневих квартир мають можливість сконструювати особливий вид подіуму, який, на думку фахівців, вважається найбільш виграшним з дизайнерської точки зору. Така споруда являє собою невеликий подіум (100-300 мм), ванна в ньому повністю втоплена. Весь секрет у тому, що таке рішення нагадує природний ландшафт, а також опускатися в ванну так набагато зручніше, або ж можна просто посидіти на «березі». Проте дане рішення реалізувати досить складно: необхідно втопити ванну в підлогу, для чого потрібно або підняти рівень підлоги по всій площі приміщення (створити фальшпол), або, що складніше, встановити ванну в перекритті. У другому варіанті необхідно змінити конструкцію перекриття, передбачивши при цьому додаткові опори під дном ванни, які кріпляться на стінах, опустивши стелю розташованого нижче приміщення, а якщо дно ванни буде розташовуватися в холодному підпілля, то необхідно спорудити утеплюючий короб.

При створенні подіуму у ванній кімнаті застосовують самі різні технології і матеріали. Для кожного конкретного варіанту їх вибір індивідуальний і безпосередньо залежить від призначення конструкції, її архітектурної форми, величини розрахункових навантажень, типу фінішного покриття і т.д.

Як звести подіум для душової кабіни.

Щоб поліпшити злив води і підкреслити красу і дизайн безпосередньо душової кабіни. потрібно встановлювати її на подіум. Як правило, у ванній кімнаті слив для води знаходиться над рівнем підлоги, тому, щоб уникнути проблем зі стоком, потрібна установка подіуму. Він може бути зроблений з будь-яких підручних засобів, і не вимагає великих витрат сил і часу.

Щоб уникнути застаивания і так званого сифона зливний води в районі днища, подіум потрібно розташовувати на 6-8 сантиметрів над рівнем зливної труби.

Матеріал для установки подіуму – це найрізноманітніші підручні матеріали, наприклад, цемент, брус або цегла. Використовувати цеглу набагато простіше, він просто викладається на розчин, і через час після засихання вже можна продовжувати установку кабіни. Зовнішню обробку декораціями ви можете здійснити за своїм смаком.

Подіум з бруса прослужить набагато довше, особливо, якщо брус буде сухою, його необхідно змастити оліфою. Перед укладанням він повинен бути оброблений антисептиком, який запобігає появі цвілі.

Якщо ви вирішили звести подіум з цементу, тоді вам потрібно запастися силами і терпінням, на це витратиться набагато більше часу, ніж при установці дерев’яного або цегляного подіуму. Для того щоб виділити кордону конструкції, спочатку потрібно побудувати опалубку з тесу. Потім встановлюється металева арматура, щоб майбутня конструкція виявилася міцніше, і вийшла форма заливається розчином. Розчин необхідно робити згідно особливими правилами. Для цього змішується 1 частина портландцементу 400, 3 частини щебеню і 3 частини піску. При перемішуванні потрібно потроху доливати воду, до отримання густої консистенції сметани. Якщо суміш вийде гущі, то можуть виникнути пори заповнені повітрям, що надалі згубно відіб’ється на якості всього подіуму.

Для остаточного застигання розчину знадобиться 4 тижні, не менше. Коли розчин абсолютно засохне, зможете приступити до оздоблювальних робіт, проявивши всі польоти своєї фантазії. Ну ось, після наведення такої краси можете встановлювати свою душову кабіну, при цьому чітко дотримуючись інструкції виготовлювача.


Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

two × three =