Сучасні технології дозволяють внести в планування навіть стандартної квартири деяку «родзинку». У типових будинках знесення простінків і перегородок не тільки протизаконний, але й небезпечний. А адже іноді так хочеться замість маленьких кімнаток мати велике просторе приміщення. У такому випадку ідеальним рішенням проблеми можуть стати розсувні перегородки – своїми руками ви їх спорудіть, або наймете для цього фахівців, не має значення. Головне що після установки такої перегородки ви зможете одним рухом руки створити собі невелику зону приватності, тоді як весь інший час ваша квартира буде являти собою велике світле приміщення.

У будинку, де проживає велика родина, кожному з її членів час від часу необхідно усамітнитися. На жаль, площа квартири не завжди дозволяє виділити окрему кімнату для кожного члену. У такій ситуації розсувні перегородки не тільки перетворять інтер’єр, але і допоможуть зберегти мир в сім’ї. Досить засунути перегородку, і створюється повна ілюзія відокремленості, нехай і на невеликому просторі.

Зміст

Міжкімнатна перегородка – це одне або кілька полотен, які при відкриванні просто зсуваються у бік.

Якщо розмір дверного отвору близький до стандартного, то для розсувної конструкції, встановленої в нього, більше підійде назва двері-купе. Якщо ж розмір отвору значно більше площі стандартних дверей, то це називається розсувною перегородкою. Навіть якщо прорізу немає зовсім, і вам просто необхідно розділити кімнату навпіл – розсувна перегородка стане відмінним рішенням проблеми.

Установка розсувної перегородки виправдана в кожній з кімнат – це може бути кухня, в якій необхідно відокремити столову зону від зони приготування їжі, або велика вітальня, службовка одночасно і їдальні. Такі конструкції з успіхом застосовуються в спальнях. З їх допомогою можна відокремити частину кімнати, облаштувавши, таким чином, невеликий будуар.

Залежно від конструкції розрізняють 2 види розсувних міжкімнатних перегородок – рейкові і безпорогові.

Рейкові перегородки діють за тим же принципом, що і всім добре знайомі шафи-купе. У цьому випадку до підлоги кріпиться напрямна рейка, а вже до нього – перегородка.

Безпорогові перегородки не мають нижньої направляє і діють завдяки спеціальній системі верхнього підвісу.

Якщо для вас не має великого значення звукоізолююча здатність перегородки, доцільніше вибрати систему з одним рейкою, так як в цьому випадку підлогу в отворі залишається вільним. Незважаючи на деякі незручності, зв’язкові з наявністю в дверному отворі металевій направляючої, двохрейкові перегородки більше підійдуть тим, кому необхідна тиша.

Існують також складні міжкімнатні перегородки, які покликані максимально економити простір. Складався в «гармошку», такі двері у відкритому стані практично не займає місця.

Складна міжкімнатна перегородка дозволяє максимально економити простір

Виготовити розсувні міжкімнатні перегородки своїми руками досить просто, але і цей процес має деякі нюанси, які обов’язково потрібно враховувати.

Для початку необхідно правильно зняти розміри отвору і місця, куди будуть розходитися стулки. Ширина полотна не повинна перевищувати ширину «кишень», інакше стулка не відкриється.

У процесі виготовлення перегородки обов’язково необхідно враховувати вагу полотна і основу, до якої будуть кріпитися напрямні. В ідеалі перегородка повинна бути легкою, а підстава – міцним. Найбільш відповідною основою можна вважати бетонну або цегляну перекриття. Якщо ж за проектом розсувна перегородка буде кріпитися до дерев’яної або гіпсокартонної стіні, отвір необхідно зміцнити.

Важливо! Не можна кріпити розсувну міжкімнатну перегородку до стелі з гіпсокартону. Це неминуче призведе до того, що стеля потріскається, а перегородка перекоситься.

Якщо ж гіпсокаронний стелю тільки в планах, можна до стельового перекриття прикріпити металеву балку і вже до неї монтувати напрямні.

Отже, всі умови дотримані – приступаємо до роботи.

Самостійно виготовити розсувні міжкімнатні двері можна двома способами.

У найближчому будівельному супермаркеті підбираємо напрямні необхідної довжини. Як правило, вони продаються вже в комплекті з механізмами. Крім того, такі набори включають в себе систему монтажу.

Важливо! Вибираючи механізм для міжкімнатних розсувної системи, пам’ятайте, що гумові ролики або ролики з гумовим покриттям досить швидко зношуються. Вже через кілька місяців інтенсивного використання механізм може вимагати заміни або ремонту. Значно міцнішими є сталеві ролики.


По конструкції розрізняють вбудовуються і навісні механізми для розсувної системи. Який з них обрати – вирішуйте самі. Тільки пам’ятайте, що навісні механізми не дуже естетичні – їх видно при експлуатації. Вбудований же механізм «ховається» в двері, але його монтаж вимагає вибірки пазів, а для цього необхідний фрезер. Якщо у вас є певний досвід столярної роботи, можна обійтися і стамескою.

В якості перегородки може бути використана панель ламінованого ДСП або МДФ. Легшу перегородку можна спорудити своїми руками з дерев’яних рейок, фанери і штапиків. Для цього збираємо каркас з рейок, поєднуючи їх за допомогою шипів і столярного клею. Потім штапиками фіксуємо в рамі листи фанери. Конструкція готова. Тепер потрібно її декорувати. Тут все залежить від вашої фантазії. Можна обклеїти конструкцію самоклеющейся плівкою, обтягнути тканиною або пофарбувати. Можна навіть замовити друк вашої улюбленої фотографії в потрібному форматі і наклеїти її на перегородку.

Важливо! Розраховуючи розмір розсувного полотна, зробіть його на 5-7 см ширше отвору і на 10-15 см вище (якщо конструкція не впирається в стелю). Інакше навколо закритої перегородки виникнуть досить великі щілини.

Другий спосіб значно простіше, але і значно дорожче. Зніміть розміри, зробіть всі необхідні поправки і відправляйтеся в найближчий меблевий цех. А там попросіть зробити вам двері для шафи купе. Вам залишиться тільки прикріпити направляючі і навісити перегородку. Як правило, будь меблева фірма пропонує величезний асортимент фасадів для шафи-купе – вибирайте будь. Вийде дорожче, але якість виконання і дизайн – поза конкуренцією.

Ви можете вибрати будь-який спосіб виготовлення і монтажу розсувний міжкімнатної перегородки, але закінчивши роботу, ви зрозумієте, що це коштує тих грошей, часу і сил, які ви витратили.

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

four × two =