Не дуже часто, але навіть в умовах домашньої майстерні виникає необхідність у токарній обробці деталей і заготовок. Не варто говорити, що купувати заради цього верстат в більшій частині випадків просто нерозумно, так як його висока вартість навряд чи виправдає користь, принесену цим обладнанням.

Загальні принципи конструкції

Професіонали кажуть, що зробити найпростіший токарний верстат самостійно цілком реально. Загальна конструкція залишається незмінною: масивна станина і напрямні, бабки (причому друга повинна бути рухливою); передня бабка виконує роль кріплення шпинделя і приводу, а на задній знаходиться підтримуючий центр. Власне кажучи, саморобний токарний верстат саме через цих деталей може бути як дуже простим, так і вельми складним: тут все залежить від вашої фантазії та інженерних талантів.

Привід верстата

Мабуть, найскладніше буває визначитися з приводом. Якщо ви плануєте зробити пристрій порівняно невеликої потужності, то підійде двигун від електродрилі, пральної машини або іншої техніки. Але потужність його повинна бути не нижче 200—500 Вт, кількість оборотів не менш 1400—2 200 на хвилину. У цьому випадку саморобний токарний верстат буде дуже функціональний і підійде для вирішення досить широкого спектру завдань.

З чого зробити раму?

Станину досить просто виготовити з досить міцних сталевих куточків, не забуваючи про монтування стійки (бабки) для установки шпинделя. Останній слід збирати, використовуючи підшипники № 203, причому кріпити їх до станини необхідно болтами М8.

Особливості конструкції задньої бабки

Задня бабка зварена з сталевого куточка і пластини, що спирається на напрямні станини. Кріпиться вона за допомогою ще однієї пластини, яка контактує з полками куточків станини. Для цього служать все ті ж болти М8. До самої задній бабці (до верхньої площині) приварені гайки М8, в яких і фіксується задній центр (болт М8х60, сточенную на кінці під 60°). Робоче положення забезпечується контргайкою. Таким чином, саморобний токарний верстат можна зробити з цілком доступних матеріалів.

Трохи про упорах

Як упор застосовується рамка у формі букви “П”. Робиться вона із усе тих же куточків, а до станини кріпиться болтами М8. Якщо у вас немає стандартних різців, то можна використовувати саморобні, виготовлені зі старих напилків. Верхній край упору служить їх основою при роботі.

Важливість центрування шпинделя

Найважливіше з високою точністю зварити станину з куточків. Після цього до задній бабці приварюються дві гайки з навернути на них болтом. Вони виконують роль заднього центра. Після цього в зібраний з підшипниками шпиндель вставляють передній центр (заточений під конус упор). Дуже важливо з високою точністю виставити його центр. Особливе значення це має тоді, коли ви збираєте саморобний токарний верстат по металу. Найменша неточність призведе до радіального биттю і руйнування всієї конструкції.

Забезпечуємо безпеку приводу

По закінченні складання перевірте, наскільки легко обертається шпиндель і ще раз уточніть повну співвісність переднього і заднього центрів. Врахуйте, що при кріпленні двигуна необхідно заздалегідь передбачити кожух на його передавальний механізм, який зробить саморобний токарний верстат безпечніше.

Трохи про правила роботи


В останню чергу необхідно сказати пару слів про саму роботу на такому обладнанні. Інструмент повинен бути розташований строго перпендикулярно оброблюваної поверхні. Обробляючи торцеві площини, використовуйте задню бабку в якості опори. Працюючи поблизу підтримуючого центру, намагайтеся робити це якомога акуратніше, тому що в противному випадку легко порушити центрування.

У цьому матеріалі ми привели основні етапи створення найпростішого деревообробного обладнання. Якщо ж вас цікавить саморобний токарний верстат з ЧПК, то для його виготовлення потрібні дорогі комплектуючі промислового виробництва.

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

  • Як зробити токарний верстат

    Іноді виникають такі ситуації, коли в домашніх умовах необхідно обробити деталь на токарному верстаті. Маючи всього лише одну функцію – обертання заготовки за допомогою електродвигуна, він може д…

  • Як зробити саморобний токарний верстат по металу

    При першому погляді може здатися, що виготовити токарний верстат по металу дуже складно, але насправді це зовсім не так. Для самостійної збірки достатньо лише знайти всі необхідні комплектуючі де…

  • Як зробити токарний верстат своїми руками.

    Як зробити токарний верстат своїми руками. Як зробити токарний верстат своїми руками? Якщо стародавні механізми вражають нас своєю примітивністю, то непогано усвідомити, що основні їх принципи не…

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

seven + 13 =