28197 переглядів

Меблі своїми руками

Складаний стілець – це той предмет меблів, який повинні по достоїнству оцінити всі рибалки, мисливці і просто любителі відпочинку на природі. Крім того, складаний стілець своїми руками ви можете зробити для дачі або навіть кухні, так як він дуже зручний у зберіганні завдяки своїм компактним розмірам в складеному вигляді.

Зміст статті:

Кожен бажаючий може зібрати розкладний стільчик своїми руками, маючи відповідний креслення. При цьому навіть не потрібно мати досвід в столярних справах. Необхідно лише мати деякі навички роботи з ножівкою, дрилем і деякими іншими нехитрими інструментами.

Креслення розкладного стільця

Креслення такого предмету меблів, як складаний стілець, на перший погляд, нагадує своєрідний конструктор, зібрати який не так складно, як ви можете подумати. При цьому, коли ви зберете і побачите готовий виріб, ви переконаєтеся в тому, що все геніальне просто.

Які потрібні інструменти?

Для того щоб зібрати своїми руками розкладний стільчик, вам буде потрібно список певних інструментів. Багато хто з них напевно є у кожного домашнього майстра, а всі відсутні інструменти можна докупити на будівельному ринку або в спеціалізованому магазині. Отже, нам потрібні:

 • електролобзик і набір пилок;
 • ручний фрезер;
 • шуруповерт;
 • шліфувальна машинка;
 • рулетка;
 • струбцини;
 • олівець;
 • будівельний кут.

Список матеріалів

Для виготовлення стільця по обраному кресленням вам буде потрібно не тільки комплект інструментів, а й відповідні матеріали, серед яких:

 • соснові бруски;
 • дерев’яні шканти;
 • меблевий щит;
 • саморізи;
 • клей ПВА;
 • шайби, болти, колпакові гайки;
 • сталевий пруток.

Конструкція складного стільця

Розкладний стілець має конструкцію, що зовні нагадує мольберт-хлопавку з особливим поднимающимся сидінням. Основними конструктивними частинами є з’єднані один з одним за допомогою петель бруски, завдяки чому вони можуть рухатися одна відносно одної.

У складеному вигляді рами повинні чітко примикати один до одного. У робочий стан стілець приводять, піднімаючи сидіння і розсовуючи рами. Сидіння при цьому опускається на головки шурупів-саморізів, розташованих в просвіті передньої рами.

Сидіння фіксується завдяки вминання головок шурупів в нижню поверхню сидіння. Для трансформації стільця в зібране стан необхідно підняти сидіння за передню кромку, зсунувши рами і опустивши сидіння. У складеному вигляді стільчик являє собою плоский пакет компактних розмірів, що займає мінімум місця. Його ви можете притулити до стіни, заховати під ліжком або засунути за шафу.

Процес складання

Перед тим, як приступити до самостійній збірці розкладного стільця, потрібно розмістити на ніжках стільця осьові болти таким чином, щоб вісь потрапила не в центрі ніжки, а ближче до верхньої частини. В іншому випадку, стілець вийде дуже високим і нестійким. При складанні пам’ятайте про те, що всі капелюшки болтів і гайок потрібно втопити заподлицо.

Виготовлення каркаса

На цьому етапі складання складного стільця потрібно з’єднати болтами верхні торці ніжок з перекладинами, на які в подальшому встановиться сидінні. Дві поперечини потрібно зафіксувати зовні до зовнішніх ніжкам, а дві інші прикріпити до внутрішніх ніжок.

У результаті пророблених робіт у нас повинні вийти дві шарнірні деталі, які ми спершу з’єднаємо за допомогою зовнішніх широких брусків для сидіння, залишивши запас по 15-20 мм. До торців поперечини потрібно прикріпити широкі бруски: один – до зовнішніх поперечин, другий – до торців внутрішніх перекладин.

У 10 сантиметрах від нижнього торця ніжок необхідно прикріпити накладні проножки і закріпити їх за допомогою саморізів.

Кріплення серединних брусків

Цей етап роботи дуже важливий і копіткий, оскільки середні бруски будуть впливати на зручність складання / розкладання стільця. Врахуйте, що середні бруски необхідно розміщувати так само, як широкі зовнішні. Один кріпимо до внутрішніх поперечин, а другий до зовнішніх.


Від місць з’єднання внутрішніх брусків буде залежати висота кінцевого виробу. Орієнтовно їх потрібно встановлювати на відстані 15-20 мм від широких брусків. Висота стільця може варіюватися в межах 35-45 см, а при необхідності її можна збільшити або зменшити, вставивши між середніми брусками іншу додаткову поперечину.

З чого можна зробити стілець?

Розкладні стільчики можна виготовляти з будь-яких порід деревини. Наприклад, береза ​​надає додаткову міцність, а сосна робить конструкцію більш легкою (саме тому ми обрали цей матеріал). При цьому слід зазначити, що сполуки соснових деталей не так довговічні, як хотілося б, тому поступово розхитуються і їх доводиться підтягувати.

Хороша інструкція створення розкладного стільця своїми руками в домашніх умовах:

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

 • Як оновити стілець своїми руками, декор меблів

  Не завжди є можливість купити нові меблі або хочеться оновити стару, яку використовуємо на дачі. А може бути це просто старий, але досить міцний улюблений стілець вашого дідуся і його хочеться зб…

 • Як зробити лавку (ослін) своїми руками відео уроки

  Лавка – це незамінний і невід’ємний предмет будь-якого двору. Адже так приємно посидіти на ній в гарну погоду! На ній зазвичай відпочивають і люблять обговорювати новини пенсіонери, а під вечір з…

 • Як зробити подовжувач своїми руками

  Останні записи Як зробити подовжувач своїми руками Як зробити подовжувач своїми руками. Зараз практично жоден будинок не обходиться без використання подовжувачів ще іменованих в народі перенесенн…

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

two × three =