Зміст

Елегантний обертається круглий журнальний столик з полицями для книг – це один з варіантів журнальних столиків, які можна зробити своїми руками. Такі столики-шафки були популярні на початку 20 століття, а й через сто років вони продовжують прикрашати сучасні вітальні.

Щоб столик виявився не громіздкою, а вельми витонченою конструкцією, його доведеться встановити на коліщатка, приховавши їх під спеціальним цоколем (що дозволить переміщати його по кімнаті без зайвих зусиль навіть тоді, коли він завантажений книгами).

Матеріали та інструмент

Інструмент для виготовлення меблів

Для створення журнального столика вам знадобляться:

 • дерев’яні заготовки товщиною не менше 20 мм – це може бути клеение дерев’яні щити або ламінована ДСП;
 • меблева кромка відповідного розміру і кольору;
 • клей ПВА;
 • коліщатка (4 шт);
 • шпунти.

І, звичайно, для виготовлення журнального столика вам буде необхідний спеціальний інструмент:

 • електролобзик;
 • ножівка по дереву;
 • олівець і рулетка;
 • дриль і свердла;
 • шурупи;
 • викрутка;
 • рівень;
 • дерев’яний або гумовий молоток.

Заготовки

Деталі етажерки

Щоб зібрати журнальний столик нам буде потрібно випиляти лобзиком і ножівкою по дереву кілька деталей:

 • одну круглу деталь діаметром не менше 550 мм (це буде стільниця, і її розмір ви обираєте самостійно, але бажано не більше 750 мм в діаметрі),
 • два півкола (за основу взято коло з діаметром 550 мм) шириною 265 мм (ширина менше радіуса кола на 10 мм),
 • кругла деталь діаметром 550 мм (це підстава столика),
 • прямокутник висотою 715 мм і шириною 550 мм (це осьова перегородка столика, що з’єднує стільницю і підстава),
 • по два прямокутника кожного розміру: 245 на 350 мм, 245 на 230 мм, 470 на 245 мм,
 • 8 прямокутних деталей розміром 60 на 190 мм і 4 деталі розміром 90 на 90 мм.

Збірка

Збірка журнального столика

Приступаємо до складання столика:

 1. У торцях осьової перегородки столика (по сторонах, ширина яких дорівнює 550 мм) і по середині (по лінії діаметра) стільниці та підстави за допомогою дриля робимо поглиблення для шпунтів (використовуйте стопор, щоб випадково не просвердлити деталі наскрізь). Крок шпунтів – не більше 10 см.
 2. На висоті 350 мм з одного боку і 470 мм з іншого боку осьової перегородки столика також робимо поглиблення для кріплення двох горизонтальних напівкруглих полиць (у їх рівною стороні також потрібно зробити поглиблення для шпунтів).
 3. Вставте шпунти і зберіть всю конструкцію, переконайтеся, що всі деталі з’єднуються рівно.
 4. Приставте вертикальні прямокутні деталі (висотою 350, 470 і 230 мм), відзначте місця їх кріплення і просвердлите в їх торцях, а також в стільниці і в основі столика, поглиблення для шпунтів (для цього столик доведеться розібрати). У напівкруглих полицях висвердлите наскрізні отвори, щоб одним шпунтом Скріпіть верхні й нижні вертикальні деталі, встановлені строго один під одним.

На цьому етапі шпунти клеєм, що не промазуємо. Зберіть всі деталі на шпунти, переконайтеся, що все виконано рівно і точно. Розберіть столик.

 1. Столик-етажерка для книг Остаточно зберіть весь столик, діючи знизу вгору: візьміть підставу столика, встановіть на змащені клеєм ПВА шпунти осьову перегородку і нижні вертикальні перегородки, потім дві напівкруглих полички, верхні вертикальні перегородки і, останньої, стільницю. При з’єднанні деталей користуйтеся дерев’яним або гумовим молотком.
 2. Дайте час висохнути клею.
 3. Візьміть восьмій заготовок довжиною по 190 мм і спиляєте у них торці (їх ширина 60 мм) під кутом 67,5 градуси – це дозволить скласти їх деталей рівний восьмигранник. Промажте клеєм всі торці, з’єднайте їх один з одним, притисніть і дайте висохнути. Щоб деталі не зсувалися, проклейте їх по зовнішньому периметру клейкою стрічкою (ізолентою або малярським скотчем).
 4. Переверніть столик і приклейте восьмигранник знизу до основи столика – це буде цоколь журнального столика. Коли клей висохне, видаліть клейку стрічку.
 5. Прикріпіть шурупами до основи столика всередині восьмигранника коліщатка так, щоб вони виступали з-під цоколя, а цоколь не заважав столика їздити. Регулювати висоту кріплення коліщат можна за рахунок товщини опорних блоків до них. Переконайтеся, що всі коліщатка обертаються досить вільно і не чіпляються за цоколь столика.
 6. Проклейте торці всіх деталей журнального столика з полицями для книг меблевої кромкою.

При бажанні виконайте декорування стільниці в техніці декупаж, потім покрийте стільницю не менше ніж двома шарами лаку. Після накладення і висихання кожного нового шару обов’язково ошкурьте виріб – це необхідно, щоб лакове покриття вийшло ідеально рівним.

Відео

Ще одна ідея для виготовлення журнального столика:


Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

two + one =