Як звільнити директора?

Роботодавець за своїм бажанням може звільнити генерального директора без пояснення причини. Або директора можуть усунути з посади з загальних підставах, по 81 статті ТК РФ (якщо були прийняті рішення, які сприяли завдання майнової шкоди організації або якщо він порушив трудові обов’язки), а також за спеціальними підстав, зазначених в 278 ст. Як звільнити директора ТОВ можна ще?

Сам директор має право добровільно припинити свій трудовий договір.

Однак, про свій намір піти з посади він повинен оповістити не менше, ніж за місяць (280 ст.). Однозначно, що права директора захищає, як і будь-якого іншого працівника, тому
він не може бути звільнений з ТОВ, якщо перебуває у відпустці або на лікарняному. Якщо генерального директора звільняють з ініціативи роботодавця і він не порушив свої обов’язки, то йому належить компенсація. Згідно зі статтею 279 ТК РФ, при звільненні директора ТОВ йому виплачується допомога у розмірі середнього триразового доходу за місяць плюс інші виплати, які покладені за законом (компенсація, за те, що він не був у відпустці і т. п.)
Щоб розірвати договір з директором, потрібно підготувати
генерального директора (84 ст.). У ньому
слід показати підставу, яке було сформульовано в рішенні засновників або іншого уповноваженого органу, тому що:

Якщо підставою для звільнення його з посади було винна дію, то в наказі необхідно вказати цю причину плюс вказати посилання на пункт ТК.
Наприклад, з вини директора була допущена прострочена, яка перевищує вартість чистих активів, п. 16
від 16 квітня 2012 р., 278 ст. , П. 3 ТК РФ.

Якщо договір розривається, бо
юридична особа прийняла таке рішення (без посилання на конкретну причину), то запис буде іншою. Наприклад, рада директорів ТОВ Єнісей прийняв рішення припинити трудовий договір від 15 жовтня 2013
, 278 ст. , П. 2 ТК РФ.

У наказі позначається документ, яким оформлено відповідне рішення (протокол загальних зборів, протокол ради директорів та ін.) Коли генеральний директор йде за своїм бажанням, а
акціонери (учасники) не хочуть проводити збори і прийняти необхідну рішення, то коли закінчиться термін, зазначений у повідомленні про намір розірвати трудовий договір, то тоді
між директором і роботодавцем расторгаются. Тому що, в ТК РФ немає формулювання обов’язкової наявності рішення власника для припинення трудового договору з директором за бажанням останнього; хоча є умова про попередження за місяць у письмовій формі (280 ст.
). У трудовій книжці запис має бути зроблений у визначений термін. Її може записати особа, що відповідає за
в організації.

Якщо такого співробітника немає, то запис треба зробити тому, хто звільняється директору. Про його звільнення треба повідомити до Єдиного державного реєстрі.


Рідкісної процедурою є звільнення генерального директора ТОВ, тому багато роботодавців не розуміють, яка має бути послідовність дій, тому власникам компанії добре б проконсультуватися із знаючими фахівцями з, щоб ті могли допомогти в цьому питанні.

Як звільнити директора?

Прочитати статтю повністю.


Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

6 + five =