За словами японських учених кави благотворно впливає на стан капілярів, зміцнюючи їх стінки на 30%. Саме про це йшлося в їхній доповіді на конференції Американської кардіологічної асоціації. Раніше проводилися дослідження впливу кави на серце в результаті розширення великих артерій. Таким чином, вживання кави знижує ризик інфаркту та деяких інших серцевих захворювань. Тепер вчені взялися за з’ясування впливу кофеїну на дрібні судини і кровообіг у них.

В Університеті Рюкю в Японії проведений експеримент за участю 27 дорослих, здорових людей, які раніше не вживали кави. Учасники дослідження випивали чашечку кави в день, причому в перший день кава була з кофеїном, а в другій – без кофеїну. Самі випробовувані не знали про наявність кофеїну в вживати напої. Через 75 хвилин після випитої чашки кави учасникам експерименту вимірювали кров’яний тиск в пальцях. Вчені прийшли до висновку, що вживання кави з кофеїном покращує кровообіг на 30%, а от після прийому напою без кофеїну не спостерігається подібного ефекту.

Дослідження проводилося за такими параметрами кровообігу: артеріальний тиск, частота ударів серця, опір судин. Вчені прийшли до висновку, що кофеїн трохи підвищує тиск і помітно зміцнює внутрішню вистилку судин. Для підвищення достовірності експерименту і виключення впливу гормонів, в учасників взяли зразки крові. Аналіз крові ще раз підтвердив результати експерименту. Кофеїн нейтралізує запалення і розширює судини. Але навіть після дослідження залишається незрозумілим, як саме кофеїн впливає на поліпшення функцій дрібних судин.

Як виростити каву у себе вдома?

Хто з нас не любить насолодитися смачним і ароматною кавою? А не хотіли б ви обзавестися кавовим деревом? Причому не купити його, а виростити самостійно, з маленького зернятка і зібрати свій власний урожай ароматних зерен.

Отже, для початку вам необхідні насіння кави. Насіння повинні бути свіжими, не втратило схожість. Їх потрібно очистити від м’якоті і промити в слабкому розчині марганцівки. Насіння кави висаджують трохи незвичайним способом: їх не заглиблюють в грунт, а викладають на поверхню грунту плоскою стороною вниз на відстані 3-4 см один від одного. Якщо насіння заглибити в грунт, то вони, швидше за все, згниють. Після посадки насіння поливають і накривають склом або плівкою. Декілька разів на тиждень скло (плівку) необхідно ненадовго знімати, забезпечуючи насінню достатнє провітрювання. Температура навколишнього повітря повинна бути в межах + 20оС – + 30оС.

Входи з’являються приблизно через два місяці. Паростки кави необхідно пересадити, але вже після формування декількох пар листочків.

Освітлення місця, де буде знаходитися горщик з рослиною, має бути м’яким і розсіяним. Влітку деревце слід оберігати від прямих сонячних променів, а взимку навпаки – надати максимум сонячного світла.

Поливати каву потрібно регулярно, влітку рясно, взимку помірно. Поливати краще теплою водою. У жарку пору деревце потребує додаткового обприскуванні.

Пересаджувати молоде деревце потрібно щороку в більший по діаметру горщик. Дорослі рослини пересаджують раз на 2-3 роки.

Якщо дотримуватися всі ці нехитрі правила, то деревце зацвіте красивими білими квітами з сильним тропічним запахом і дасть суцвіття червоних плодів, всередині кожного з яких буде від 1 до 3 жовтувато-зелено-сірих зерен кави.

Або читайте оригiнал here.


Цікаве відео для вас:


З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1 × two =