Такий квітник характерний для саду регулярного стилю і вимагає від його творця старанності, кропіткої роботи і що важливо досить великих фінансових витрат. Проте, результат того вартий, навіть невелика за розміром килимова композиція здатна стати родзинкою і неперевершеним елементом вашого саду. Класичним прикладом килимовій клумби є квітковий годинник, які можна зустріти в садах і парках різних країн світу – Швейцарії, Туреччини, Нової Зеландії, а також у Росії в Олександрівському парку Санкт-Петербурга. До речі, великий настінний годинник для фасадів будівель можна знайти на сайті uni-time.ru.

Рослини для килимової клумби

Для килимовій клумби часто вибирають декоратівноліственние рослини. Серед квітучих вибирають ті низенькі рослини, які цвітуть тривало практично весь сезон і в один час, здебільшого це однорічні низенькі квіти. Вибираючи рослини для вашої килимовій композиції пам’ятайте, що їх не повинно бути занадто багато, досить 2-3-4 видів, а можна взяти і просто кілька сортів одного виду.

Рослини для килимової клумби діляться на почвопокривні та килимові.

1. Грунтопокривні – Це сланкі чагарники або трав’янисті багаторічні та однорічні рослини, які швидко розповзаються і заселяють територію. У килимових композиціях ці рослини використовуються для створення основного фону. До почвопокровним відносяться, наприклад, шиловидні флокси. гейхера. живучка. барвінок, деякі види дзвіночків. алиссум (Лобулярія), будра плющелистная, моховинками шіловідная, чебрець повзучий, ясколка та ін.

2. Килимові рослини. на відміну від грунтопокривних не поширюються так швидко, зазвичай це слаборослі низенькі трав’янисті рослини, які легко переносять стрижку і мають красиву листя. У килимових композиціях їх використовують для створення окремих декоративних елементів. Килимові рослини – це антеннарія. стеллярія, геліхрізум. піретрум. колеус, мезембріантемум. хоста. конвалії. пеларгонія. бегонія. альтернантера, сантолина. очитки. цинерарія. молодило. стахис, ехеверія.

Створення килимовій клумби

Як виглядатиме ваша килимова клумба, багато в чому залежить від вашої фантазії і смаку. Пропоную Вам наступний алгоритм дій при створенні килимовій клумби:

1. Визначаємо місце і розміри клумби. Місце бажано вибрати досить сонячне, так як більшість рослин для таких композицій воліють сонці. Ідеальним грунтом будуть легкі і середні суглинки. Грунт не повинна бути занадто родючої, щоб наші рослини не йшли в зростання занадто швидко. Місце повинно бути рівним, добре якщо воно буде розташовуватися на невеликому схилі, що збільшить огляд отриманої картини.

2. Вибираємо симпатичний орнамент (можна пошукати в інтернеті, придумати самому або навіть взяти ілюстрацію з дитячої книжки). Якщо Ви початківець квітникар, не варто захоплюватися відразу складним малюнком, виберіть який-небудь простий геометричний малюнок.

3. Беремо листок паперу і малюємо вашу майбутню клумбу в масштабі.

4. Залежно від кольорів, представлених на малюнку, вибираємо відповідні рослини. Найкраще для килимовій композиції вибрати два контрастних відтінку і розбавити їх білим або сріблястим. Так наприклад:

–  для створення червоного кольору можна вибрати рослини з червоним листям (багато сорти і види гейхери, очитка, альтернантери колеусу, ирезине, ахирантес, молодило побегоносная) або квітками (пеларгонія);

– для створення синього і блакитного кольору підійдуть, наприклад, ехеверія сиза, очиток блакитний, костриця аметистова;

рослини сріблясті – Це чистець візантійський, цинерарія приморська, ясколка повстяна, ехеверія металева, полин срібляста;

жовтий колір в композицію додадуть золотиста альтернантера, очитки, тонколисті чорнобривці, бурячки, сантолина;

фіолетові фарби додасть альтернантера металева, колеус гібридний, молодило покрівельне і мармурове або квітки геліотропа;

білу і рожеве забарвлення створять квітки пеларгонії або аліссума.

5. Крім рослин в килимовій клумбі можна використовувати й інші матеріали, такі наприклад, як мармурова крихта, галька, щебінь, пісок, мульча дерев (кора) або підфарбовані тирсу.

6. Вирощуємо або купуємо розсаду необхідних рослин, а також інші необхідні матеріали.


7. Переносимо малюнок на грунт, щоб рослини не розповзалися, бажано встановити обмежувачі за допомогою смуг пластику або заліза, вкопаних в землю між кожним видом рослин. Над поверхнею грунту залишають близько 1-2 см висоти обмежувача.

8. Висаджуємо підготовлені рослини. У килимовій клумбі рослини висаджуються досить щільно один до одного, так килимові рослини розташовують по 100-200 штук на квадратному метрі, а почвопокривні по 50-60 штук. Така щільна посадка необхідна для того щоб створити той самий ефект килима. Якщо у вашій композиції використовуються інертні матеріали (галька, щебінь, пісок і т.д.), то необхідно укласти під них плівку, щоб уникнути зростання бур’янів, глибина шару таких матеріалів повинна бути не менше 15 см.

9. Милуємося і доглядаємо за нашої клумбою.

Догляд за килимовій клумбою

Догляд полягає в своєчасних поливах, прищіпку рослин для посилення розгалуження, зниження зростання і видалення частин, які виступають за межі малюнка, а іноді і в заміні пригноблених рослин на здорові. Адже клумби такого виду завжди повинні мати ідеальний стан, інакше весь вид втрачається. Зайва підгодівля веде до непотрібного зростання і порушення чіткості малюнка, тому допускається лише позакореневе підживлення в липні-місяці кальцієм (розчином кальцієвої селітри), яка сприяє більш яскравою забарвленні листя.

Спробуйте створити на своїй ділянці невелику килимову композицію з нескладним візерунком, і прилив захоплення і радості вам забезпечений!

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

  • Як зробити клумбу поетапний процес

    Планування клумби. Матеріали та інструменти Проектування клумби Застосування мульчують матеріалів Поетапний процес влаштування клумби Клумба є одним з найбільш поширених і популярних елементів п…

  • Як оформити клумбу

    Дуже часто клумби вважають елементом міського ландшафту, тобто скверу, парку. Однак ця думка помилкова: клумба – відмінна прикраса ділянки перед будинком, передавальне естетичний смак господарів….

  • Як розмістити на клумбі квіти

    Клумби являють собою один з найпопулярніших квітників, використовуваних в садовому дизайні. Різноманіття видів цих елементів декору дозволяє підібрати підходящий як для великого регулярного саду,…

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 × three =