SDHC (Secure Digital High Capacity) – це формат карт пам’яті, який став розвитком формату SD. Максимальний обсяг таких карт пам’яті тепер становить 32 Гб (до статі, наступний на черзі формат SDXC, він буде підтримувати обсяг до 2 ТБ). Виходить, всього 3 покоління, більш нове покоління має зворотну сумісність з більш старим поколінням, але не навпаки.

Крім обсягу, у SDHC-карт також є така характеристика, як клас. Ціни на карти з різними класами можуть відрізнятися дуже суттєво.

У чому ж відмінність карт пам’яті різних класів?

Вся справа в швидкості, а саме – мінімальній швидкості запису. Число цього класу означає, скільки магабайт в секунду може записати наша карта пам’яті. Ось список:

 • SD Class 2: швидкість запису не менше 2 МБ / с
 • SD Class 4: швидкість запису не менше 4 МБ / с
 • SD Class 6: швидкість запису не менше 6 МБ / с
 • SD Class 10: швидкість запису не менше 10 МБ / с
 • SD Class 12: швидкість запису не менше 12 МБ / с
 • SD Class 16: швидкість запису не менше 16 МБ / с

Майте на увазі, що якщо перед Вами карта класу, наприклад, 10, це не означає, що її швидкість тільки 10 Мбайт / сек. Швидкість запису може бути і більше. А швидкість читання майже завжди перевищує швидкість запису.

Який же клас карти пам’яті вибрати?

Нижче я напишу зразкові критерії. на які можна орієнтуватися, щоб вибрати карту пам’яті з оптимальною швидкістю (не переплатив зайві гроші). В першу чергу вибір повинен залежати від того, в якому пристрої буде використовуватися Ваша карта. Якщо у Вас простенький мобільний телефон з mp3-плеєром і фотокамерою не дуже великого дозволу, то підійде карта будь-якого класу. Якщо Ви використовуєте телефон з великою роздільною здатністю зйомки або ж сучасний непрофесійний фотоапарат (від 5 мегапікселів), то для комфортної роботи потрібно клас 4 і вище. в іншому випадку картинка може зберігатися з помітною затримкою. Якщо Ваш пристрій підтримує запис HD-відео, то має сенс придивитися до шостого класу і вище. Використання Class 10 і більше виправдано в професійних відеокамерах (які здатні знімати HD-відео чудової якості) або професійних фотокамерах (які можуть робити кілька знімків в секунду).

До речі, велика швидкість також не завадить, якщо Ви хочете швидко перекидати дані з комп’ютера на карту і навпаки. Але в цьому випадку необхідно використовувати кардрідер, оскільки дата-кабель часто уповільнює передачу даних. Між іншим, для карт пам’яті типу MicroSD і MicroSDHC у продажу є недорогі мініатюрні кардрідери, які перетворюють карту в USB-флешку.

Перед покупкою карти пам’яті обов’язково переконайтеся, що її обсяг підтримується Вашим устройсвах. Зазначений в інструкції максимальний обсяг не завжди відповідає реальним можливостям, хоча буває і навпаки: модель підтримує більше. Бувають також випадки, що карта пам’яті одного виробника працює, а іншого – ні, хоча розмір їх однаковий.

Знайти подібну інформацію можна, наприклад, у відгуках інтернет-каталогів, або популярних інтернет-магазинів – люди часто пишуть у відгуках, яка карта підійшла до купленого ними девайсу.

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:З цим читають

 • Класи карт пам’яті SDHC і microSD

  З метою визначення можливостей карт-пам’яті формату SDHC і microSD розроблена спеціальна класифікація. Згідно даної градації, всі карти розділені на чотири класи: 2, 4, 6 і 10. У кожному класі вк…

 • Тест карт пам’яті SDHC

  Карти пам’яті використовуються в багатьох сучасних пристроях – фотоапаратах, відеокамерах, смартфонах, планшетах, навігаторах, відеореєстраторах і т.д. Часто це карти формату SDHC і MicroSDHC, як…

 • Як визначити клас карти пам’яті (флешки) »Комп’ютер» Поради »радянологу

  Якось, зайшовши в магазин, щоб покласти гроші на рахунок, я побачив, що тут же і продаються картки пам’яті . Поцікавившись ціною на них, я висловив здивування з приводу дорожнечі і сказав, що зов…

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

two × one =