Юнона

Перш ніж садити гладіолуси перевірте грунт, вона повинна підсохнути і прогрітися, її температура повинна бути не менше десяти градусів Цельсія на глибині десяти-дванадцяти сантиметрів, а для неочищених клубнепочек вона може бути п’ять-шість градусів. Садити гладіолуси в холодну землю не рекомендується. У цьому випадку клубнелуковіце не проросте, вони можуть навіть загинути, якщо будуть довго перебувати в подібних умовах, особливо якщо буде зайва вологість. Гладіолуси, посаджені в добре прогріту грунт на десять-дванадцять днів пізніше тих, які посадили в холодну, не тільки наздоганяють їх у зростанні, а й раніше починають цвісти. Для жителів середньої смуги приблизні терміни посадки гладіолусів у відкритий грунт припадають на кінець квітня і тривають до середини травня.

Звичайно, для південних районів терміни, сприятливі для посадки гладіолусів наступають раніше. Якщо бажано, щоб рослини цвіли не раніше ніж у вересні або жовтні, то застосовують пізню посадку. Можна продовжити терміни отримання квітів, застосовуючи посадку в кілька строків.

Якщо сорт гладіолуса має довгий період від посадки до цвітіння, то висаджувати його можна в більш ранні терміни. Це відноситься до пізніх і середньопізніх сортів, які цвітуть на дев’яносто п’ятий – сто десятий день від посадки. Для ранньої висадки гладіолусів можна використовувати спеціальне укриття, обладнане за допомогою листів, торфу, плівки або рами, так, щоб взимку грунт не замерзала. У цьому випадку навесні, приблизно в березні місяці, можна зняти укриття, щоб поставити раму або плівку. Сонячні промені швидко прогріють грунт і можна буде набагато раніше висадити гладіолуси.

7sotok.com/encyclopadia/10/3.html.

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

nineteen − one =