Як вибирати трикотажне виріб?

Мода на трикотаж в самому розпалі. Нам подобається носити легкі, м’які, теплі вироби, але найчастіше нас чекають розчарування, коли куплена річ швидко приходить в непридатність. Причому це може відбутися в не залежності, де вона купувалася – на речовий товкучці або в магазині з багатозначними цінниками. Чи можемо ми це передбачити? Можемо, якщо при придбанні тієї чи іншої речі будемо трошки уважніше.

Вам сподобалося трикотажне виріб. Не поспішайте, добре роздивіться його не тільки зовні, але обов’язково загляньте на внутрішню сторону виробу. Якщо зовнішня сторона буває дуже приваблива, то внутрішня може дати уважному людині дуже багато інформації і дозволить вибрати такий виріб, яке буде довго і з задоволенням носиться.

Виріб хорошої якості, відрізняється чистим рівним полотном, без затягувань і стирчать ниток не тільки на лицьовій стороні, але і на внутрішній. Якщо виріб вив’язувати за лекалом, то кромки будуть мати рівний петельчатий край по всьому периметру кожної деталі виробу. Відмінною якістю в шкарпетці володіють ті вироби, шви яких виконані спеціальним трикотажним цепочним швом як рівній строчки з одного боку і ланцюжки з петельок з іншого. Якщо шви у виробі виконані простий машинною строчкою, то обов’язково спробуйте фортецю і еластичність цієї строчки, легка потягнувши руками. У кожному разі, шви повинні бути рівними, без пропусків, кошлатий, з добре закріпленими кінцями, а нитки повинні бути досить міцними.

Іноді вироби злегка подкраівается за лекалом в області пройм, оката рукава, плечових зрізів, горловини. У цьому випадку, ці місця обробляються оверлоком, причому якісна обробка буде в тому випадку, коли використовувався чотирьох або п’яти-нитковий оверлок. При цьому чотирьох нитковий оверлок добре обробляє кромку, а п’яти дає ще додаткову кільцеву строчку паралельну кромці. А якщо ще й використана міцна нитка, то є гарантія, що край полотна не буде куйовдиться.

Як правило, вироби, повністю викроєні з трикотажного полотна і зібрані за допомогою трьох ниткового оверлока, бувають низької якості. Якщо вивернути такий виріб, то буде видно, як неякісно оброблені всі кромки полотна – вони лохматятся, нерівно прострочені, часто для обробки використовується дуже тонка синтетична нитка, яка легко рветься, а кінці рядків не заправлений і мотаються «хвостики». З вивороту таких виробів можуть бути вільно висять нитки, які в процес шкарпетки можуть дати затяжки на полотні і, порвавшись, розпуск полотна в цьому місці.

У будь-якому випадку, коли ви купили трикотажне виріб, вдома ще раз уважно огляньте його як лицьового, так і з виворітного боку. Якщо, десь виявляться «втекли» петлі, то їх можна підняти спеціальним петлеуловітелем. Це своєрідний гачок з язичком – зазвичай голка від в’язальної машини, доповнена для зручності ручний. Дуже тонкі гачки використовуються для підняття петель на панчохах. Такі пристосування буває у вільному продажу в галантерейних відділах.

Коли петля піднята, її треба акуратно пришити з вивороту вироби, щоб вона знов не спустилася. Тим же петлеуловітелем або швейною голкою, заправте з вивороту всі кінці ниток, як на полотні, так і на швах вироби. Якщо Вам здається, що шви не дуже надійні, то треба відразу ж прострочити всі шви на швейній машині або прошийте вручну, що дасть деяку гарантію в подальшій експлуатації даного виробу.

У наш час, найчастіше не завжди можна вірити етикеткам, які прикріплені до виробу. Тому подальший догляд за виробом може походити від тих навичок, які у Вас є, а можна дотримуватися і таким рекомендаціям.

Як прати трикотажне виріб?

Трикотаж НІКОЛИ не перуть у гарячій воді і безпосередньо в пральній машині. Це перше правило.

Спочатку треба виріб вивернути на виворіт, якщо на ньому помічені дірочки, розпуски і підсмикнути нитки, то треба все заправити, зашити або хоча б закріпити до прання.

Налити ТЕПЛУ воду; використовувати або спеціальні миючі засоби, або нейтральні порошки, без відбілювання; руками збити злегка піну і, зануривши виріб у мильний розчин, залишити на кілька хвилин. Якщо необхідно відіпрати сильно забруднені місця, то треба їх додатково намилити, а потім потерти легкими рухами рук, а весь виріб злегка «пожмакать» у воді руками. Прополіскують кілька разів в більш прохолодній воді, поки не вимиється мильний розчин, якщо виріб з чистої вовни або напівшерстяне, то в воду добре додати звичайну кухонну сіль, приблизно 1 столова ложка на літр води – шерсть не буде сильно «звалюватися». Якщо виріб стало линяти, то прати його треба в прохолодній воді, а при полосканні у воду додати трохи оцту.

Як сушити трикотажне виріб?

При пранні виріб ввібрало в себе багато води, але викручувати безпосередньо його не можна, це може деформувати його. Що можна зробити? По-перше – акуратно зібрати виріб і покласти його в раковину, або на решітку, або підвісити в сітчастої сіточці – тобто дати стекти зайвій воді.

Далі, існує ще один спосіб – на рівній поверхні розстелити великий махровий рушник або просто полотно і розкласти на ньому виріб, потім згорнути всі разом в джгут і тепер можна добре віджати воду. Потім розгорнути полотно, виріб акуратно розправити і на рівній поверхні розкласти на іншому сухому полотні, залишивши висихати.

Я користуюся іншим способом, можливо, це не зовсім правильно, але поки ніяких неприємностей не сталося, напевно по тому, що вироби якісно зібрані.


Давши трохи стекти воді, акуратно складаю виріб, загортаю в шматочок полотна і закладаю в центрифугу звичайно пральної машини. Виріб не повинен бути на самоті – краще, якщо центрифуга буде майже повною. Після віджимання, такий виріб майже сухе і його можна спокійно повісити, воно вже нікуди не потягнеться.

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

8 − eight =