Якщо всі освітлювальні прилади та інші електричні пристрої відключилися, то в першу чергу треба перевірити пробки або автоматичний запобіжник. Якщо пробка перегоріла або автоматичний запобіжник спрацював, щось сталося в контурі. Зазвичай це перевантаження, розмикання, коротке замикання або неполадки із заземленням. Кожен з цих випадків проаналізований нижче.

Перевантаження

Якщо контур працює, але час від часу перегорають пробки або «вибиває» автоматичний запобіжник, найімовірніше, він перевантажений. У пробці, перегоріли від перевантаження, плавкий проводок розірвана, але вікно не буде закопчено. Щоб виправити ситуацію, відзначте, які пристрої працювали в той момент, коли контур відключився. Складіть все навантаження і отримаєте сумарне навантаження в амперах, а потім порівняйте з розрахунковим струмом цього контуру.

На більшості приладів вказана потужність у ВАТ. Напруга більшості контурів в будинку 120 вольт, крім особливих контурів напругою 240 вольт, наприклад, для кухонної електроплити. Знайдіть силу струму кожного пристрою, розділивши потужність у ВАТ на його напругу в вольтах (A = W / V). Складіть результати і отримаєте повсякденне силу струму в контурі. На пробці або автоматичному вимикачі завжди вказується максимальне навантаження по силі струму в амперах. У будинку це зазвичай 15 або 20 ампер. Якщо пробки перегорають через перевантаження, від’єднайте один з пристроїв контуру.

 Коротке замикання або замикання фази на землю

Коротке замикання відбувається при зіткненні оголеного фазового проводу з оголеним нульовим. Замикання фази на землю при зіткненні оголеного фазового проводу з будь-яким металевим предметом, сполученим з землею. І в тому, і в іншому випадку пробка перегорає, а автоматичний запобіжник вибиває. І та, й інша ситуація небезпечна. Віконце в пробці в даному випадку покривається кіптявою.

Для перевірки ланцюга на коротке замикання або на замикання фаза-земля пропонується наступна послідовність дій:

1. Відключіть усі пристрої даного контуру.

2. Замініть пробку або включите автоматичний запобіжник. Якщо пробка перегорить знову або автоматичний запобіжник виб’є знову, коротке замикання або замикання фаза-земля, швидше за все, сталися в проводці.

3. Місце замикання ви, ймовірно, знайдете по запаху підгорілої ізоляції в розеток, розподільних коробок або коробок освітлювальної арматури.

4. Якщо місце по запаху ви не виявили, розкрийте кожну коробку або розетку контуру і перевірте їх на наявність оголених проводів з ознаками короткого замикання у вигляді підпалин. Не забудьте спочатку відключити електроенергію. У самій проводці обрив проводу відбувається досить рідко. Як правило, така ситуація виникає в розподільних коробках, де розташовані з’єднання проводів.

5. Замініть кожен дріт, у якого порушена або підгоріла ізоляція.

6. Якщо в коробках несправностей не знайдено, починайте перевіряти дроти на обрив по ділянках. Можливо, в проводці десь стався обрив проводу. При цій перевірці скористайтеся тестером ланцюга на обрив, працюючи з ним в наступному порядку:

А. Вимкніть весь будинок на головній панелі.

B. Від’єднайте кінець дроту прове

ряемая контуру на щиті. Від’єднайте

інший кінець цього дроту в першій по хо

ду дроти розподільній коробці.

C. Перевірте на обрив в ланцюзі фазо

вий і нульовий дроти разом, торкнувшись

одним штекером оголеного кінця чер

ного (фазового) дроти, а іншим штек

ром -оголенного кінця білого (нульового)

дроти. Якщо така ланцюг нерозривна, то

ці два дроти стикаються десь ме

чекаю щитом і першою розподільної

коробкою. Провід треба замінити.

D. Якщо ви не встановили місця ко

Ротко замикання між фазовим і ну

лівим проводом, перевірте на обрив фа

зовий провід з проводом заземлення. Ес

Чи вони складають нерозривний ланцюг,

значить, вони стикаються, і в контурі

фаза замкнута на землю. Замініть ці

дроти.


E. Далі, якщо на першій ділянці все

в порядку, перевіряйте кожен последую

щий ділянку електропроводки на обрив.

F. Якщо пробки не перегоріли або ав

томат НЕ вибило після відключення вуст

ройств, то коротке замикання произош

ло в одному з пристроїв. Послідовник

але, один пристрій після іншого, вклю

Чайтен їх в мережу, поки пробка не перегорить

або автомат не виб’є. Пам’ятайте, устрій

ство, яке спричинило коротке замикаючи

ня, небезпечно, тому не торкайтеся

до пристроїв під час цієї перевірки, ма

ніпуліруя тільки проводами.

G. Іноді несправними надає

ся розетка або вимикач. Перевіряючи ро

зетку, насамперед, відключіть подачу

електроенергії до неї на щиті. Відкрутіть

кріплення і вийміть розетку з коробки, сни

міте дроти підключення. Перевірте на

нерозривність контакти з обох сторін.

Іноді п’ятка пробки має поганий контакт через корозію, в результаті чого пропускна здатність контуру падає. Зачистіть контакт наждаком або замініть пробку. Іноді слабшає гвинт патрона пробки. У цьому випадку відключіть на щиті весь будинок, затягніть гвинт і знову вставте пробку. Якщо всі освітлювальні прилади контура працюють, крім одного, насамперед, перевірте лампу. Якщо лампа не перегоріла, перевірте вимикач. Для цього відключіть контур і вийміть вимикач з коробки. Перевірте його на обрив в положенні «включено». Якщо обриву немає, поставте його на місце.

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

12 + nine =