Наші предки різали, свердлили, вимірювали і робили все інше, що необхідно для створення будинку і меблів, маючи не більше ніж кілька ручних інструментів. І їм вдавалося створювати дуже хороші речі. Сьогодні з можливістю купити інструмент під кожну нужду раніше непогано втекти від цього і іноді використовувати старомодні способи, щоб зробити лавку своїми руками.

Отже, сьогодні ви дізнаєтесь:

Дерев’яна лава своїми руками

У підсумку ви отримаєте ось це:

Вам будуть потрібні:

 1. Дві дошки (сидіння і спинка), на одній стороні яких є кора. Кожна повинна бути в довжину 1.5 метра. А ось по ширині і товщині вибирайте самі – щоб вам було зручно сидіти і облокачиваться.
 2. Два однакових бруска.
 3. Два бруски 15х20. Довжину вибирайте самі, виходячи з того, на якій висоті буде сидінні. При цьому враховуйте, що стійки треба закопати в яму. Тобто до довжини треба додати ще глибину ями. А чим яма глибше, тим лава стійкіше.

Не обов’язково для цього купувати дошки. Весь матеріал можна взяти з виробничих залишків.

 1. Стружете весь матеріал.
 2. Прибиваєте бруски, до яких будете кріпити спинку, до стійок. Використовуйте цвяхи довжиною 20 см. Щоб бруски мали однаковий кут нахилу, спочатку прибиваєте одна брусок, потім отриману конструкцію використовуєте як шаблон для іншої.
 3. Викопуєте дві ями. У них треба закопати стійки з прибитими брусками. Дно кожної ями має бути рівним.
 4. Тепер до брусків прибиваєте спинку, а до стійок сидінні. Природно, що рівна сторона повинна бути із зовнішнього боку, а округлої частиною стикатися зі стійками і брусками. А щоб можна було їх прибити, на округлої стороні – в місці зіткнення – необхідно зробити запили і вибрати зайве.
 5. Фарбуєте за своїм смаком.

Ось лавка на дачі своїми руками і готова. Як бачите, вона не вимагає багато сил, грошей і інструментів. Тепер йдемо далі.

Банна лавка своїми руками

У підсумку ви отримаєте ось це:

Як бачите, тут треба заготовити тільки 11 частин: сидіння, чотири ніжки, два раскоса і чотири поперечини – кожну з яких, перед тим як кріпити, треба відшліфувати.

 1. Вирізуєте сидіння з дошки товщиною 5 см.
 2. Вирізуєте ніжки поперечини і розкоси з брусків розміром 50х50 мм.
 3. Саморізами кріпите поперечини до ніжок, а потім до отриманої заготівлі кріпите сидінні.
 4. Кріпите одну частину раскоса до сидіння, а другу – до нижньої перекладині.

На фото нижче ви побачите, як треба скріплювати заготовки:

І в цьому випадку лава для лазні робиться просто. Головне правильно вибрати для неї дошки. Вони повинні:

 • бути зроблені з деревини з низькою теплопровідністю
 • володіти високою вологостійкістю.

Крім того, лавка з дощок в баню не повинна тріскатися.

Ідеальний варіант купувати дошки з липи, берези, дуба, тополі, осики або клену – вони легкі в обробці, не обпалюють шкіру, їх легко мити, вони швидко сохнуть і відповідають всім вищеописаним вимогам. Тому їх можна поставити навіть в передбанник.

Садова лавка своїми руками з колод

Ось так вона буде виглядати:

Тут особливо розповідати нічого – все видно з малюнка. Берете два невеликі колоди, які будуть опорами. Далі у великому колоді, яке буде сидінням, вирізуєте виїмки, щоб встановити на опори. Всі скріпляєте саморізами або цвяхами.

Ось більш просунуті варіанти лавок з колод:

Кухонна лавка своїми руками

У підсумку отримаєте ось що:

Вам будуть потрібні тільки меблеві щити і бруси.

 1. З меблевих щитів вирізуєте сидіння, спинку і частина, яка буде стояти на підлозі. Розміри вибираєте, виходячи з місця, куди збираєтеся поставити лавку.
 2. З брусків вирізуєте чотири ніжки. Висота їх повинна бути такою, щоб вам було зручно сидіти, коли ви їсте. Задні ніжки повинні бути вище передніх, так як до них ви будете кріпити спинку.
 3. Кріпите ніжки до низу і обшиваєте їх меблевими щитами. Спереду годі й обшивати – тоді отримаєте нішу, куди можна ховати речі.
 4. Кріпите сидіння і спинку.

Ось і готова лавка на кухню. І тут все просто. Головна трудність, розрахувати розміри заготовок.

Лавка зі спинкою своїми руками в альтанку

Креслення найпростішою лавки представлений нижче:


Єдине чим не вписується ця лавка в ті, що ми описали сьогодні, – це необхідністю використання спеціальних інструментів, щоб можна було вирізати заготовки потрібної форми. А в іншому все робиться просто. Вам будуть потрібні тільки бруси для опор (3 великих і 3 поменше) і дошки, щоб зробити сидіння зі спинкою.

Не будемо витрачати час на те, щоб описувати, як виготовити лавку своїми руками такого варіанту – все зрозуміло з креслення – лише дамо кілька рекомендацій:

 • уважно кріпите опори, щоб готова лавка не качає і стояла рівно
 • так як лава буде стояти на вулиці, обробіть її просоченням, щоб вони не гнила від вологи, або покрийте її лаком

Але у складі лаку також повинні бути захисні компоненти.

На цьому ми закінчуємо нашу розповідь про те, як виготовити лавку своїми руками. Сподіваємося, стаття була для вас корисною.

Пропонуємо вам так само подивитися кілька відео:

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

19 − one =