Однією з кращих снастей для лову чехоні є донна вудка з гумовим амортизатором або гумка. Саме такою снастю багато рибалок ловлять карася в ставках і озерах. Але для лову чехоні на гумку слід враховувати деякі важливі особливості.

Коли починає клювати чехоня

Найбільш запам’ятовується і уловистою ловля чехоні на гумку стає перед нерестом.

Пора розмноження чехоні зазвичай приходить наприкінці травня, хоча в різних місцевостях і в різні роки цей період може дещо відрізнятися. Перед нерестом чехоня збирається у величезні зграї, і за допомогою гумки можна добути десятки кілограмів риби за день.

Під час нересту клювання ненадовго затихає, а потім поновлюється вже влітку і триває до пізньої осені.

Снасть з гумовим амортизатором (резинка)

Донка з гумовим амортизатором являє собою досить бюджетну у фінансовому відношенні і просту у виготовленні снасть. Гумка займає зовсім небагато місця в сумці або рюкзаку рибалки.

Для комплектування снасті знадобляться:

 • найважчий вантаж масою від 500 г до 1 кг;
 • гумовий амортизатор довжиною в 5-10 м;
 • основна волосінь товщиною 0,35 довжиною в 30-50 м;
 • волосінь 0,25-0,3 для повідків;
 • кілька карабінів (вертлюжків) із застібками;
 • 4-5 гачків №7-8 по російській нумерації;
 • буйок або поплавок (необов’язковий) для витягування снасті з води, якщо вона була опущена з човна.

Оснащення

 1. Як вантаж підійде важка залізна деталь або виливок зі свинцю. До вантажу прив’язується міцна мотузка довжиною в 0,5-1 м.
 2. Особлива увага приділяється гумці, яка повинна бути якісною, свіжою, без потертостей, тріщин і надривів. З обох кінців гумки робиться петля подвійним вузлом, попередньо потрібно змочити ці ділянки водою.
 3. Тепер до петель гумки необхідно приєднати вертлюжки.
 4. З’єднати гумку з мотузкою вантажу можна за допомогою заводного кільця або засувки.
 5. До іншого кінця гумки приєднується робочий відрізок основної волосіні завдовжки в 4-5 м, на який монтується від 3 до 6 повідків з гачками завдовжки в 30-50 см. Повідці можуть кріпитися до основної волосіні способом “петля в петлю” або за допомогою карабіна.

Для зберігання робочої ділянки снасті з гачками підійде шматок пінопласту. Він чудово сховає в собі гострі жала всіх гачків гумки. Основну волосінь можна намотати на просту інерційну котушку або мотовило з фанери або пінопласту.

Як відбувається ловля щуки на гуртки на живця в літню пору року – дізнаєтеся прочитавши повне керівництво.

Наживки і насадки для чехоні

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:З цим читають

 • Способи лову риби, Спінінгова ловля, Як ловити рибу

  Лов спінінгом – для неї застосовується найбільш складна і досконала спортивна снасть, призначена в основному для лову хижих риб, за допомогою штучної приманки (блешня, воблер, твістер, мертва риб…

 • Окунь. Ловля на спінінг навесні

  Окунь. Ловля на спінінг навесні Зазвичай, окунь тримається у водоймах на тих глибинах, які бувають властиві йому в певну пору року. Навесні, після сходу льоду, у березні – квітні . коли вода ще н…

 • Ловля сома з берега

  Примітка Найчастіше ловлять сома використовуючи човен ніж ловлять з берега. Це пов’язано з тим, що човен відкриває безліч можливостей. Маючи човен ви можете ловити сома такими способами, якими не…

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

15 − eight =