Міцна дружба продовжує життя навіть павианам

Американські біологи експериментально довели, що самки ведмежих павіанів Papio ursinus, що проявляють найбільшу соціальну активність і встановлюють тривалі дружні відносини з родичами, живуть довше за інших. Питання про вплив соціальних зв’язків на якість і тривалість життя тварин вивчений мало. Останнім часом, однак, почали з’являтися свідчення того, що висока соціальна активність пов’язана з репродуктивним успіхом у коней і півнів.

Новим дослідженням керував антрополог Джоан Сілк (Joan Silk) з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі. Вчені кілька років спостерігали за 44 самками приматів, що живуть на території Ботсвани, відзначаючи, як часто вони підходили один до одного і наскільки довго тривала взаємна чистка – звичайна для павіанів форма соціальної взаємодії. На підставі отриманих даних біологи визначали трьох найближчих «подруг» кожної самки і стежили за щорічними змінами цих рейтингів. «Жіночі особини, що займають високе положення в суспільстві P. ursinus, мають пріоритет в доступі до харчових ресурсів, і тривалість життя повинна, здається, визначатися саме цим, – говорить учасниця дослідження Дороті Чейні з Пенсільванського університету. – Але наші спостереження свідчать про те, що міцні соціальні зв’язки грають більш важливу роль ». Для наочності автори розділили всіх півнів на три групи за показниками стійкості дружніх відносин: з’ясувалося, що в першій групі, самки з якої найшвидше розлучалися зі своїми «подругами», тривалість життя склала 7-18 років, а в другій – збільшилася до 9 25 років. У третій групі нижня межа була встановлена ​​на рівні 10 років; верхнє значення визначити не вдалося, оскільки дослідження закінчилося до того, як павіани померли.

Зрозуміло, на стабільність соціальних зв’язків впливають зовнішні фактори, наприклад, часті напади левів і леопардів. Значення цих факторів, втім, не надто велике: 80 відсоткам самок, рік від року міняли партнерок по взаємної чищенню, ніщо не заважало зберегти близькі стосунки з колишніми подругами. На думку біологів, міцні соціальні зв’язки якимось чином допомагають тваринам справлятися зі стресом, що і збільшує тривалість життя. Крім того, дружелюбні самки проводять багато часу з іншими павіанами, тим самим захищаючи себе від нападу хижаків.

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

nineteen − 13 =