Будівельні статті та публікації

Здавалося б, навіть на звичайну міжкімнатні двері можна витратити колосальну кількість нервів. Тільки уявіть: кожен день ви чуєте багаторазовий противний скрип, який “гармонійно” доповнює не менше гучне захлопування. А можна опинитися замкненим у власній кімнаті завдяки заклинив двері. Ось деякі слідства неуважного і не пильної вибору міжкімнатних дверей.

Особливо незручність неякісних міжкімнатних дверей відчувають а собі власники дач і заміських будинків, які. як правило, взимку пустують. Отже, про постійній температурі і вологості говорити не доводиться. А як наслідок коли ви вперше після зими вступаєте в заміські володіння, внутрішні двері можуть не піддатися натиску, і потім доведеться їх ремонтувати.

Все це, знову таки, через поспіх у виборі та встановлення міжкімнатних дверей. А якщо не покрити нові двері лаком, то після просочення вологою вона деформується і, як наслідок, не буде відкриватися. Це ж зазвичай відбувається при неправильній комплектації дверної коробки і полотна: після набрякання двері залишені вами щілини не врятують двері від заклинювання.

Орні двері

Почніть вибирати міжкімнатні двері з перегляду модельного ряду. Типологія дверей невелика: вони бувають орні і розсувні. Від цієї типології вже “відбруньковуються” інші варіанти дверей.

Варіантів орних дверей також небагато: одностулкові і двостулкові. Їх виробляють як в економічному варіанті (з ДСП, яке покривається шпоном деревини цінних порід), так і в більш дорогому (з цілісного масиву дерева). Купуючи двері із цільного дерева, без сучків, включень — ви отримуєте готовий важкий масив, виконаний за допомогою ручної праці, що підвищує трудомісткість процесу. Таким двері супроводжує багате оздоблення з розрахунку на те, що двері будуть прикрашати будинки заможних людей, для яких навіть міжкімнатні двері — символ добробуту, за який можна заплатити високу ціну.

Породи дерев, з яких виготовляються міжкімнатні двері діляться а тверді (дуб, бук) і м’які (є, сосна, яблуня). Радимо віддати перевагу першим у зв’язку з їх довговічністю, а також відповідним рівнем якості, яке незрівнянно вища, ніж у “м’якотілих” побратимів. Існують один представник хвойних дерев, чия деревина може посперечатися за багатьма показниками (колір, кількість відтінків, вологостійкість) з дубом — це сибірська модрина.

Найчастіше на перший погляд дверну модель з ДСП не відрізнити від дорогої дубових дверей. Проте якість і термін служби помітно різнитися.

Будь-які двері, навіть найдорожча масивна, може всихати або вбирати вологу. В запобігання цього, а також інших видів деформації, застосовують наступну технологію виготовлення дверей: елементи цільної деревини склеюють один з одним, дотримуючись при цьому кут і технологію склеювання, завдяки чому ваша двері не відрізна від цельномассівного аналога. Крім міцності дана конструкція надає полотну захист від деформації і перекосу (завдяки напрузі між елементами полотна).

У дверях може бути присутнім скління. Воно, однак, буде недоречно в спальній двері або двері у ванну. В іншому можна ставити найрізноманітніші двері, як глухі, так і засклені. У вашої двері може відбитися ваша індивідуальність, прихильність до естетичного або авангардному напрямку. Ваші двері може включати в себе як просто прозоре скло, так і готичні вітражі або декоративну мозаїку. Навіть якщо двері глуха, її теж можна прикрасити фільонками, що додають рельєф полотну (вони можуть бути виконані як з матеріалу, ідентичному матеріалу полотна, так і з іншого). Можна виконати оригінальну двері своїми руками — підібравши до неї своєрідну фурнітуру (ручки, петлі). У підсумку сучасна двері може на перший погляд видати себе за дубову 19 століття.

Двері з цільного дерева майже завжди досить дорогі, але зате до їх обробки підходять особливо ретельно, а при виготовленні таких дверей використовуються самі високоякісні породи дерев.

Найпопулярнішими і адаптованими до російського ринку є орні двері з ДСП. Даний продукт виконаний по комбінованому принципом: з дрібної деревної фракції холодного пресування, дерев’яних соснових брусків, а також ДВП. Для додання міцності і естетичного вигляду полотно покривається тонкими пластинами благородних порід деревини – шпоном.

Однак навіть сама майстерно виконана ДСП-двері по якості і термінів експлуатації буде значно відрізнятися від цельнодеревянной моделі. Навіть полотно з клеєної деревини більш екологічно безпечне, ніж древесностружечное ламинированное полотно.

Самими, мабуть, невідомими російському покупцеві є суцільноскляні розсувні двері. Вони дуже зручні в експлуатації, їх можна барвисто оформити і ймовірність зміни ними форми мінімальна.

Розсувні двері

У вашому заміському будинку можна також поставити розсувні двері, яка органічно впишеться у ваш інтер’єр. Можливі кілька варіантів конструкції даного типу моделі: засуваються в стіну або складна, розсовується по рейці, який є частиною дверної коробки. Вони відмінно підійдуть при гострої нестачі місця в приміщенні, де відкрити орні двері заважатиме шафа або ліжко. До того ж, розсувні двері можуть створити ілюзію “з’єднання” кімнат. Навіть самий досвідчений покупець зможе підібрати дизайн розсувних дверей саме на свій смак: напівкруглі, що відкриваються по радіусу або ж просто прямі з декоративним оформленням.

Найчастіше орні двері виконані з вітражами, мозаїкою, декоративними фільонками. Можна віддати данину Японії, з якої, за деякими думкам, і прийшли розстібні двері, і придбати двері з певною стилізацією.

Можливі труднощі


Двері — ця перешкода не тільки для людини, але ще й для звуку. З метою запобігання зайвого поширення шуму рекомендуємо купувати двері з масиву. Але проблема в тому, що звук може проникати через щілини між коробкою і полотном двері. І якщо у вас в будинку є маленька дитина, то варто ретельно простежити за процесом встановлення двері і проконсультуватися з фахівцем.

Якщо у вас в будинку спостерігаються перепади вологості, то саме час подумати про якісну захисті двері від вологи і запобігання тим самим деформації полотна. Для цього існують лаки на різних основах (вода, поліуретан). Якщо вас не влаштовує відтінок двері, ви можете скористатися непрозорим лаком.

Зарекомендували себе виробники при виробництві фарб для дверей, якими також можна прикрасити ваші міжкімнатні перепони, враховують типову для власника дач ситуацію відсутності в заміському будинку місяцями. Щоб уникнути погіршення естетичного виду полотна, а також його руйнування радимо профарбовувати двері до її декорування фільонками.

Навіть якщо ви купили найдорожчу двері від самого затребуваного виробника і при цьому найняли для установки некваліфікованих робітників, вважайте, гроші витрачені даремно. Також ви автоматично не потрапляють під список гарантій, що не скориставшись послугами фахівців від виробника, які обійдуться вам недешево, але і якість буде відповідним. А якщо не хочете, щоб на наступне після установки ранок ваша двері не відчинилися і заклинила, чому передує перекіс дверної коробки, то варто бути особливо пильними при кріпленні дверної коробки в заміському будинку.

Якщо вам властива крайня економність, то майте на увазі, що купуючи найдешевшу модель ДСП-двері ви, можливо, змініть її через кілька років у зв’язку з її низькими експлуатаційними показниками. До того ж з неї буде виділятися в повітря формальдегід, який є мутагеном. Відносно недорогий альтернативою таких низькоякісних дверей є комбінована модель з брусків сосни, з подальшим покриттям шпоною.

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

  • Як самому зробити ламбо двері на ВАЗ 2108-2109

    По-перше про недоліки і достоїнства ламбо дверей! Розвіюємо помилки про ламбо-дверях: … З них абсолютно нічого не капало навіть в дощ і сльота, всі стікало під кутом двері вниз. Залазити і вила…

  • Відео рада які міжкімнатні двері краще вибрати

    З кожним роком все більше і більше російський ринок міжкімнатних дверей переповнюється різними видами дверей, з яких є як надійні і якісні, так і досить низької якості двері. Само собою виникає п…

  • Як відрегулювати пластикову балконні двері

    Ваше запитання: Як відрегулювати пластикову балконні двері? Відповідь майстра: На жаль, багато з нас стикаються з проблемою провисання пластикових балконних дверей. Причина, по якій це відбуваєть…

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

two × 1 =