Монолітний фундамент є одним з популярних типів підстави під майбутню забудову. Найчастіше він застосовується при зведенні легких дерев’яних і каркасних будинків. Він не вимагає використання важкої і дорогої техніки. До того ж зведення моноліту коштує зовсім недорого в порівнянні з іншими видами конструкцій. Перейдемо безпосередньо до головних характеристикам фундаменту у вигляді монолітної плити і розповімо про його монтажі своїми руками.

Пристрій фундаменту “монолітна плита” для будинку: розрахунок товщини

Існує кілька видів монолітного підстави. З найбільш поширених споруд варто виділити монолітний стовпчастий фундамент, а також стрічковий і суцільний моноліт.

Стрічковий фундамент являє собою безперервну бетонну стрічку, що проходить по всьому периметру будівлі. Він буває як мелкозаглубленним, так і заглибленим. Мелкозаглубленний застосовується при будівництві легких будинків з бруса або колоди. Заглиблений тип використовується при закладці важких багатоповерхових або кам’яних будинків. Однією з його різновидів є фундамент палі з монолітним ростверком .

Стовпчастий тип застосовується при будівництві легких будинків і являє собою систему вертикальних стовпів по периметру будівлі і в місцях з підвищеним навантаженням. Весь простір між опорами згодом засипається щебенем і заливається шаром бетону.

Суцільний плитковий фундамент заливається під всім будинком одночасно. Даний вид підстави найбільш затребуваний на проблемних ділянках з можливістю спучування або осідання грунту.

Для пристрою фундаменту «монолітна плита» використовується високоякісний бетон марки 50 і вище. З метою здешевлення вартості загальної конструкції та зменшення кількості використовуваного розчину в моноліт додають бутові камені. Для збільшення загальної міцності в обов’язковому порядку перед заливкою опалубка армується металевим каркасом, сітками або стрижнями.

Як правильно побудувати монолітний фундамент для будинку своїми руками

У цій частині статті опишемо безпосередньо будівництво монолітного фундаменту. В якості прикладу розглянемо пристрій суцільної моноліту по всій площі будівлі, що зводиться.

Спочатку необхідно підготувати майданчик. Для цього обрану ділянку вирівнюють, прибирають всі перепади поверхні, якщо потрібно підсипають ґрунт і ретельно його утрамбовують. Далі проводять розмітку котловану і видаляють верхній шар грунту на глибину не менше 30 см.

Одержаний неглибокий котлован гідроізолюють. Для цього використовують геотекстиль або звичайну поліетиленову плівку, поверх якої насипають шар щебеню і також все ретельно утрамбовують. Після даного етапу можна переходити до монтажу опалубки.

Пристрій плитного фундаменту увазі наявність опалубки. Її виконують за допомогою дерев’яного зовнішнього каркаса з обрізних дощок. Щоб уникнути розтікання бетонного розчину стінки каркаса можна додатково вислати плівкою.

Перед тим як залити залізобетонний монолітний фундамент, слід провести монтаж арматурного каркаса, одного з головних елементів, що забезпечують міцність нашої конструкції. Його виготовляють з металевих прутів з перетином 10-12 мм. У процесі в’язання використовують металеву дріт або точкове зварювання. Бажано, щоб осередки в вийшла арматурної сітці були 20х20 см. Попередньо під арматурну сітку заливають захисний шар бетону товщиною в 3-3.5 см.

Для заливки краще використовувати заводський бетон марки не нижче М350. Заливку фундаменту «плита» своїми руками виробляють, починаючи від далекого краю опалубки. Добре, якщо у вашому розпорядженні є глибинний вібратор для бетонного розчину. З його допомогою ви без праці досягнете рівномірного розподілу суміші по всьому об’єму майбутньої плити.

Залежно від кліматичних умов підставу сохне від 7 до 20 днів. Не забувайте періодично поливати плитний фундамент монолітний водою, а в жарку погоду вкривати від сонця поліетиленовою плівкою.


Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 + 11 =