Неймовірні факти

Всі ми давно звикли платити за товари та послуги маленькими папірцями, які називаємо грошима.

1) Порошок "Tide"

Це, можливо, самий незвичайний спосіб оплати, який називають "рідким золотом". Американські злочинці часто користуються цим миючим засобом для того, щоб купити і продати наркотики.

На це є достатня кількість причин: бренд дуже популярний, товар дуже просто вкрасти звідусіль, а стаття за таке злодійство відносно легка.

Таким чином, в американському кримінальному світі цей відомий порошок служить прекрасним замінником грошей для тих, хто хоче купити чергову дозу. Приміром, у Нью-Йорку пляшка в 4,4 літра рідкого Тайда з легкістю йде по п’ять доларів готівкою або по десять – марихуаною.

2) Канадські тайри

Вже більше 50 років в Канаді існує ще одна форма валюти крім долара. Її друкує компанія Canadian Tire. Це роздрібна торговельна мережа, яка продає безліч різноманітних товарів, починаючи від кухонного приладдя і закінчуючи автомобільними аксесуарами.

Яскраві гроші із зображенням Сенді Мак Тайра (Sandy McTire) побачили світ у 1958 році. Номінал – від п’яти центів до двох доларів. Спочатку це були купони, які надавали знижку на покупку товарів у мережі Canadian Tire.

Люди, які відмовилися від мільйонів, і самі ексцентричні мільйонери світу

Але купони швидко завоювали популярність і їх стали приймати і за межами мережі в багатьох інших місцях.

Сьогодні практично по всій країні в будь-якому барі або кафе ви можете ними розплатитися. Їх продають і купують, колекціонери поспішають не пропустити рідкісні екземпляри, а фальшивомонетники регулярно їх підробляють.

3) Кімгауер, створений вчителем

Цей тип валюти був придуманий німецьким професором економіки. Так він мав намір пояснити викладаєтьсяматеріал їм предмет своїм студентам. В результаті, в 2003 році і з’явилася валюта кімгауер (Chiemgauer).

Сьогодні 1 кімгауер дорівнює 1 євро, але щоквартально з кожного власника цієї валюти стягується податок (2 відсотка від номіналу банкноти). Таким чином, в рік людина втрачає 8 відсотків, а щоб оплатити податок він набуває спеціальні стікери, які наклеюються на купюру.


Зрозуміло, що збирати кімгауери не вигідно, тому люди прагнуть швидше їх позбутися, обмінявши на товари або послуги. Кімгауери дуже популярні на півдні Німеччини, їх визнали понад 600 компаній, а розрахуватися ними можна в трьох сотнях магазинах.

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

  • Як і де можна зняти гроші з WebMoney готівкою

    Привіт, друзі. Всі ми з вами активні користувачі Інтернету і дуже часто що-небудь купуємо чи оплачуємо послуги. Основним засобом розрахунку є система WebMoney. Її ми використовуємо не тільки для…

  • Найменший автомобіль в світі здатний розігнатися до 40 км

    Найменший автомобіль в світі здатний розігнатися до 40 км / год А в довжину він не досягає і півтора метрів Найменший автомобіль в світі за версією Книги рекордів Гіннеса зроблений за мотивами Fo…

  • Найбільший магазин в світі! Мрія шопоголіка!

    Софі Кінселла продовжує писати свою вже стала знаменитою сагу про жінок і магазинах. Комедії про невиправної шопоголічке Ребеці стали світовим бестселером, полюбилися вони і в нашій країні. Нью-Й…

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

15 − one =