У нашому посткризовому суспільстві добробут людей зростає, а значить ростуть і потреби, і одного комп’ютера в тому будинку, де живе більше однієї людини, виявляється мало, тому все частіше і частіше в будинку стає стільки комп’ютерів, скільки і мешканців ньому. У цьому немає нічого поганого, але тут ми стикаємося з іншою проблемою: на кожному з цих комп’ютерів потрібен доступ до мережі інтернет. У даній статті буде розказано про те, як об’єднати два комп’ютери в локальну мережа "комп’ютер-комп’ютер" своїми руками і надати доступ в інтернет на другому комп’ютері. Даний спосіб є найпростішим і не вимагає великих грошових вкладень і ідеально підійде для домашньої мережі, в якій знаходиться тільки два комп’ютери, а також для мережі малого офісу. Щоб реалізувати настройку локальної мережі на одному з комп’ютерів потрібно наявність двох мережних карт, через одну з них буде проходити локальна мережа між двома нашими комп’ютерами, через другу буде проходити інтернет з’єднання. Як правило, в сучасних персональних комп’ютерах вже є одна інтегрована мережева карта, так що нам потрібно установка тільки однієї додаткової плати. Також нам буде потрібно не звичайний мережевий кабель (прямий патч-корд), а кросовий.

Налаштування мережі комп’ютер-комп’ютер для MS Windows XP

На комп’ютері з двома мережевими картами виконуємо наступні дії:

 • Натискаємо Пуск – gt; Панель управління – gt; Підключення по локальній мережі. Тут будуть знаходитися 2 з’єднання (підключення по локальній мережі, підключення по локальній мережі 1)
 • Вибираємо локальну мережу 1 (за умови, що це саме той мережевий адаптер, до якого підключений другий комп’ютер)
 • Натискаємо на неї правою кнопкою і в контекстному меню вибираємо "Властивості"
 • Далі вибираємо "Протокол інтернету (TCP / IP)" і натискаємо властивості:

Прописуємо наступні значення:

IP-адреса 192.168.137.1

Маску підмережі 255.255.255.0

Основний шлюз 192.168.137.1

Бажаний DNS-сервер 192.168.137.1

 • Зберігаємо параметри.
 • Після цього на другому комп’ютері повторюємо цю ж саму процедуру, за винятком того, що IP-адреса змінюється на 192.168.137.2. Таким чином дані комп’ютери будуть об’єднані в локальну мережу. Перевірити працездатність мережі можна наступним чином: заходимо в пуск – gt; виконати, в діалоговому вікні набіратем cmd, у вікні прописуємо: Ping 192.168.137.2. Якщо помилок не відбувається і пакети доходять без проблем – значить комп’ютери “бачать” один одного, аналогічно можна повторити процедуру на другому комп’ютері, але команда там буде Ping 192.168.137.1

  Тепер необхідно зробити загальним доступ до мережі інтернет. для цього виконуємо наступні дії:

  • На комп’ютері з двома мережевими картами натискаємо Пуск – gt; Панель управління – gt; Підключення по локальній мережі, там будуть знаходитися 2 з’єднання (підключення по локальній мережі, підключення по локальній мережі 1), вибираємо підключення по локальній мережі 2 (те, куди підключений інтернет)
  • Заходимо в “Властивості”, переходимо на вкладку Додатково
  • У пункті “дозволити іншим користувачам мережі підключення до Інтернету даного комп’ютера” ставимо галочку.
  • Зберігаємо параметри. Таким чином, у ми отримали загальний доступ до мережі інтернет для двох комп’ютерів.

  Налаштування мережі комп’ютер-комп’ютер для MS Windows 7

  На комп’ютері з двома мережевими картами виконуємо наступний алгоритм:

  • Натискаємо Пуск – gt; Панель управління – gt; Центр управління мережами і загальним доступом, там будуть знаходитися 2 з’єднання (підключення по локальній мережі, підключення по локальній мережі 1)
  • Вибираємо локальну мережу 1 (умови такі ж, як і під управлінням Windows XP)
  • Натискаємо на неї лівою кнопкою і вибираємо "Властивості"
  • У вікні вибираємо "Протокол інтернету версії 4 (IPv4)" і натискаємо властивості:

  Прописуємо наступні значення:

  IP-адреса 192.168.137.1

  Маску підмережі 255.255.255.0

  Основний шлюз 192.168.137.1

  Бажаний DNS-сервер 192.168.137.1

 • Зберігаємо параметри налаштувань.
 • На другому комп’ютері процедура виконується аналогічно першому, крім того, що в полі IP-адрес слід ввести значення 192.168.137.2. Таким чином дані комп’ютери будуть об’єднані в локальну мережу. Перевірити працездатність мережі можна наступним чином:

  На першому комп’ютері зайти в пуск і в командному рядку набрати cmd, у вікні прописати: Ping 192.168.137.2. Якщо помилок не відбувається і пакети доходять до другого комп’ютера в локальній мережі без всяких проблем – значить комп’ютери “бачать” один одного, аналогічно можна повторити процедуру на другому комп’ютері, але команда там буде Ping 192.168.137.1.

  Після цієї процедури робимо загальним доступ до мережі інтернет, на комп’ютері з двома мережевими картами виконуємо наступний алгоритм дій:

  1. Натискаємо Пуск – gt; Панель управління – gt; Підключення по локальній мережі


  2. У цьому розділі знаходяться 2 з’єднання (підключення по локальній мережі, підключення по локальній мережі 1)

  3. Вибираємо підключення по локальній мережі

  4. Заходимо в “Властивості”, переходимо на вкладку Додатково

  5. У пункті “дозволити іншим користувачам мережі підключення до Інтернету даного комп’ютера” поставити галочку. Таким чином, у нас вийшов загальний інтернет для двох комп’ютерів.

  Якщо у Вас не вийшло налаштувати локальну мережу між комп’ютерами самостійно, Ви завжди можете звернутися в наш сервісний центр по телефону +7 (843) 2586853 або ж залишивши онлайн заявку на нашому сайті.

  Або читайте оригiнал here.

  Цікаве відео для вас:


  З цим читають

  Share →

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  eighteen − 11 =