Навіщо потрібно заземлення в розетці

Перше, що треба для відповіді на такі питання, це мати уявлення про сутність електроструму. У шкільному курсі фізики, електрострумом зветься переміщення частинок, що мають заряд по речовині, що володіє токопроводностью (провідника). Одним з таких речовин і є наше тіло (хоча і має досить великий опір). Кожен з нас, напевно, частенько чув фразу «вдарило струмом». Проте, для отримання «струмового удару» мало простого дотику до деталі або проводу, що під напругою (для цього потрібна замкнуте електричне коло). У реальності, подібне є практично постійно: людина адже не висить у повітрі, а стоїмо на землі, або підлозі (або дотримується за що-небудь рукою).

У разі ж знаходження на зволоженою, або сирої поверхні, небезпека струмового удару сильно збільшується через зростання в рази різниці потенціалів (результат подібного впливу може виявитися летальним). Так навіщо ж треба виконувати заземлення? Ось для запобігання подібних неприємностей і виконується заземлення. Воно дозволяє захистити нас від струмового удару при дотику до знаходяться під напругою предметів. Це ж відноситься і до електрики статичного характеру, адже, скупчившись, воно здатне досить чутливо «труснути». Якраз з цих причин і виконується заземлення пральних машин (адже вони розташовуються в таких приміщеннях, де вологість підвищена). Крім того, в заземленні потребують багато інших прилади, такі, як комп’ютер, електроплита і багато іншого. Заземлюється техніка методом з’єднання корпусу зі спеціальним провідником, сполученим з заземлювачем. Бувають випадки, що у силового кабелю живлення якого-небудь устаткування пошкоджується ізоляція, і він стосується корпусу.

Це стає причиною того, що нас іноді вдаряє струмом при дотику, наприклад, до грубки, або пральної машини. А адже це далеко не безпечно! На цьому і засноване заземлення: при його виконанні побутові прилади перестають «битися струмом» у разі попадання напруги на корпус.

Контакти, призначені для заземлення, не можна ні за яких обставин приєднувати до труб опалення та водопостачання. Цей «фокус» може призвести до негативних наслідків не тільки його виконавця, але і його сусідів. Серед позначень, наявних в електротехніці, є особливий символ, яким і позначають заземлення: вертикальна смужка, перпендикулярно якої розташовуються три різновеликих горизонтальних. Ще вони зображуються чорним кольором з жовтим фоном. Знак такого типу передбачає вимога заземлення пристрою, а поєднання знаків «безпека» і «заземлення» маркуються пристрої, звані антистатиками.

Сподіваюся, що я максимально дохідливо розповів про необхідність виконання заземлення в звичайних побутових розетках і про те, як його треба і не треба виконувати і, прочитавши мою статтю, ви скористаєтеся наданої в ній інформацією правильно, з максимальною користю для власної безпеки.

Пишіть коментарі, доповнення до статті, може я щось пропустив. Ви можете подивитися на карту сайту. буду радий, якщо ви знайдете на моєму сайті ще що-небудь корисне. Всього найкращого.

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

13 − eight =