Категорія: Чистота в будинку

Нехороший запах може з’явитися в будь-якому холодильнику. Зіпсована їжа або просто сильно пахне, непомітні забруднення поверхні, – щоб не було його причиною, від запаху потрібно позбутися.

Холодильник призначений для зберігання харчових продуктів. Продукти бувають різні: одні зовсім без запаху, інші володіють сильним специфічним ароматом. Свіжий сир не повинен пахнути копченою рибою. А торт, поставлений на 2:00 в холодильник, багато втратить, якщо просочиться запахом квашеної капусти. У нових сучасних холодильниках є окремі відсіки для різних видів їжі, але і вони не здатні повністю ізолювати різні види продуктів один від одного.

Крім звичайних харчових ароматів, в холодильнику іноді з’являється специфічний, неприємний, затхлий запах.

Що може бути джерелом неприємного запаху в холодильнику?

По-перше, найчастіше це зіпсовані продукти. Щось коштує в банку або лежить в пакетику (може бути навіть запечатаному) не зовсім свіже. Або свіже тільки на вигляд, а насправді давно прийшло в непридатність. Дуже часто таким неприємним сюрпризом буває звичайне куряче яйце. Визначити свіжість яйця за зовнішнім виглядом не просто і можна легко помилитися. Коли серед десятка свіжих є одне тухле, то виявити його не завжди вдається відразу. Неприємний запах просочується потроху через шкаралупу, а при огляді всі яйця однакові.

По-друге, джерелом неприємного запаху в холодильнику дуже часто буває брудна упаковка або рідка їжа, яка пролилася і була погано витерта.

У магазинах часто трапляється, що упаковка продуктів пошкоджується. Продавці витягують непридатний товар, прибирають явні патьоки молока, розсолу або м’ясного соку на контейнерах, пакетах і банках, але не завжди роблять це ретельно. При тривалому зберіганні ці не зовсім чисті харчові ємності випромінюють неприємні запахи.

Те ж саме можна сказати про краплях бульйону або молока в самому холодильнику. Зовні вони зовсім не помітні, особливо якщо забруднення опинилися під іншими продуктами, і здається, що холодильник чистий.

По-третє, неприємний запах може з’явитися, якщо холодильник вимикався на тривалий час. Відключений на час відпустки, при переселенні або через поломку холодильник може всередині покритися пліснявою. Позбутися від цвілі важко, вона ховається в самих важкодоступних куточках.

Як позбутися неприємного запаху в холодильнику?

Самий основний і ефективний спосіб усунути запах в холодильнику – добре його вимити. Можливо навіть не один раз. Уважно оглянути всі продукти перед завантаженням, підозрілі викинути, особливу увагу звернути на ті продукти, які зберігаються тривалий час. Обов’язково вимити контейнери для продуктів.

Для миття холодильника є спеціальні засоби, але відмінно підходять звичайні миючі засоби для посуду. Їх додають у воду, а потім ще раз миють чистою водою і протирають насухо.

Можна застосувати слабкий розчин звичайної харчової соди. в деяких випадках це навіть корисніше, так як сода ефективно впливає на різноманітні грибки.

Радять також мити розчином оцту, використовуючи столову ложку на один літр води.

Всі інші численні способи, на жаль, тільки приховують неприємний запах, а не усуває його причину.

Як замаскувати неприємний запах в холодильнику?

Для усунення нехорошого запаху в холодильнику використовують засоби для адсорбції (поглинання домішок з повітря) або віддушки. Застосовують як бабусині кошти, так і спеціальні системи очищення повітря.

У холодильнику корисно розкласти часточки лимона, апельсинові кірки або шматочки житнього хліба. Мелена кава або кава в зернах теж надає приємний аромат.


Рекомендують навіть такі екзотичні способи, як натерти стінки холодильника часником або ріпчастою цибулею. Це ж якою запах повинен йти з холодильника, щоб перебивати його часником!

Картонна упаковка соди або солі частково вбирає неприємні запахи, адсорбує їх і активоване вугілля.

Можна купити спеціальний прилад поглинач запахів. Такі прилади працюють за принципом фільтру з вугільного порошку, проганяючи через себе повітря. Вони здатні знищувати багато видів відомих бактерій, які можуть бути джерелом неприємних випарів в холодильнику.

Способів замаскувати неприємний запах багато, але ніякі ароматизатори не очистите холодильник від бруду, не викинуть негідні продукти, що не вичистять цвіль і бактерії. І дуже важливо пам’ятати, що не потрібно доводити холодильник до такого стану, коли його противно відкрити, а потім важко відмити.

Або читайте оригiнал here.

З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 × 2 =