Новий онкоцентр в Омську майже готовий

В Омську завершується будівництво онкологічного центру. Нова клініка оснащена за останнім словом техніки. Одночасно в центрі можна буде проводити до двох десятків операцій.

А поки будівельники доробляють останні роботи, лікарі проходять навчання на новітній медичній апаратурі. Колишній оперблок на вісім операційних прослужив омичи 20 років.

За цей час хірурги омського онкологічного диспансеру виконали в ньому майже 200 тисяч оперативних втручань. Тепер керівництво планує розгорнути тут відділення загальної онкології. За тим, як зводиться хірургічний корпус абсолютно нового рівня, лікарі цілий рік спостерігали з вікон.
Бачите? Це вікна нашої майбутньої операційної.

Закінчується обробка операційних, і найближчим часом планується розпочати роботу в абсолютно нових для нас умовах з прекрасним оснащенням, якого ми ніколи не бачили. Тобто, це мрія будь-якого фахівця, – радіє завідувач відділенням торакальної хірургії Омського обласного клінічного онкологічного диспансеру Дмитро Новицький.
Загальна площа – 14 тисяч квадратних метрів, 16 операційних, окреме реанімаційне відділення на 24 ліжка, палати пробудження пацієнтів, потужна власна лабораторія.

Старе життя від нової відокремлюють всього 20 кроків. Основний корпус Омського онкологічного диспансеру та новий сучасний хірургічний комплекс з’єднує ось цей теплий перехід.

Правда, поки хірурги по ньому ходять тільки з цікавості.
Усередині триповерхової будівлі зараз йдуть оздоблювальні роботи: будівельники кладуть підлогу, навішують двері, в деяких операційних розпочався монтаж обладнання. Абсолютно скрізь буде сучасна система вентиляції з ламінарними потоками. Наркозна апаратура, дихальна, що стежить. Та, яку вже встановили – в коробках і поліетиленовій плівці, щоб пил не потрапила.

Завідувач відділенням анестезіології та реанімації Андрій Соловйов демонструє рухливі газові консолі.
Ця техніка призначена і для бригади хірургів, і для бригади анестезіологів. Навчання відбуватиметься на місцях, буде проходити майстер-клас, будуть запрошені фахівці з центральних інститутів, які будуть безпосередньо навчати наших фахівців роботі на новому сучасному обладнанні, – розповідає він. З обласного бюджету на зведення найбільшого за Уралом хірургічного онкологічного комплексу спрямовано понад мільярда рублів.


Одночасно вирішуються й питання кадрів.
Кадрове питання – враховуючи, що у нас в регіоні є своя медична академія, він вирішене. Кадри вже підібрані – і лікарські, і кадри середнього медперсоналу, – говорить головлікар Омського клінічного онкологічного диспансеру Сергій Орлов.

Введення в експлуатацію нового хірургічного корпусу Омського онкологічного диспансеру дозволить підвищити якість лікування пацієнтів та значно збільшити кількість проведених операцій. Приміром, тільки по федеральних квотами їх зможуть виконувати близько тисячі, а всього – понад 14 тисяч на рік.

Новий онкоцентр в Омську майже готовий

Прочитати статтю повністю.

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

six + eighteen =