Рекомендації, застосовні для всіх типів і видів пам’яті:

– Встановлювати модулі пам’яті з однаковим об’ємом;

– Модулі повинні збігатися за частотою роботи (Mhz), інакше всі вони будуть працювати на частоті самої повільної пам’яті;

– Поєднувати таймінги, латентності (затримки) пам’яті;

– Модулі пам’яті краще одного виробника і однієї моделі.

Всі ці поради не обов’язково строго виконувати, випадки бувають різні. Навіть якщо модулі пам’яті відрізняються один від одного по виробнику, обсягом і частоті роботи – це ще не означає, що вони не будуть працювати. У такому випадку немає особливих секретів компоновки пам’яті – досить просто їх встановити.

Також немає особливостей при установці вже застарілих типів пам’яті типу SDRAM (тут основне правило – чим більше, тим краще).

Але в сучасних комп’ютерах, материнські плати підтримують спеціальні режими роботи оперативної пам’яті. Саме в цих режимах швидкість роботи оперативної пам’яті буде найефективнішою. Тому для досягнення найкращого швидкодії слід враховувати режими роботи модулів пам’яті і їх правильну установку.

Далі ми розглянемо найбільш поширені на сьогоднішній день режими роботи.

SINGLE CHANELL MODE

Single Mode (одноканальний або асиметричний режим ) – Цей режим включається, коли в системі встановлений тільки один модуль пам’яті або всі модулі відрізняються один від одного за обсягом пам’яті, частоті роботи або виробнику. Тут не важливо, в які роз’єми і яку пам’ять встановлювати. Вся пам’ять буде працювати зі швидкістю самої повільної з встановленої пам’яті.

Такий режим – це більше необхідність, коли в наявність вже є оперативка, і на першому місці стоїть збільшення обсягу пам’яті і економія грошей, а не досягнення найкращої продуктивності комп’ютера. Якщо вам тільки належить покупка комп’ютера, краще уникати таку установку пам’яті.

DUAL CHANELL MODE

Dual Mode (двоканальний або симетричний режим ) – В кожному каналі встановлюється однаковий обсяг оперативної пам’яті. Модулі підбираються за частотою роботи. Для полегшення установки, на материнських платах, роз’єми DIMM для кожного каналу відрізняються кольором. А поряд з ними пишеться назва роз’єму, і іноді номер каналу. Так само призначення роз’ємів і їх розташування по каналах обов’язково вказується в керівництві материнської плати. Загальний обсяг пам’яті дорівнює сумарному обсягу всіх встановлених модулів. Кожен канал обслуговується своїм контролером пам’яті. Продуктивність системи збільшується на 5-10% в порівнянні з одноканальним режимом.

Dual Mode може бути реалізований з використанням двох, трьох або чотирьох модулів DIMM.

Якщо використовуються два однакових модуля пам’яті, то їх слід підключити в однойменні роз’єми (одним кольором) з різних каналів. Наприклад, один модуль встановити в роз’єм 0 каналу A. а другий – в роз’єм 0 каналу B.

Тобто, для включення режиму Dual Channel (режим з чергуванням) слід виконати необхідні умови:

– На кожному каналі пам’яті встановлюється однакова конфігурація модулів DIMM;

– Пам’ять вставляється в симетричні роз’єми каналів (Slot 0 або Slot 1 ).


Аналогічним чином встановлюються три модулі пам’яті – сумарні обсяги пам’яті в кожному каналі рівні між собою (пам’ять в каналі A дорівнює за обсягом в каналі B ):

І для чотирьох модулів виконується те ж саме умова. Тут працює як би два паралельних дуальних режиму:

FLEX MODE

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

eight + 20 =