Особисте підсобне господарство (ЛПХ) точно так само, як і селянське фермерське господарство (СФГ) дозволяє почати свою власну справу в сфері, пов’язаній з сільським господарством. На відміну від другої (СФГ) форми ведення подібного бізнесу. ЛПХ відрізняється простішою процедурою організації, а так само менш складною системою нарахування та сплати податків. Тому багатьом ЛПХ бачиться оптимальним способом почати свою власну справу. Разом з тим, така “простота” має і зворотну, негативну сторону – так, наприклад, в ЛПГ не вирішується займатися деякими видами діяльності, що підлягають сертифікації. Так що, вибираючи подібний спосіб почати свою справу, слід попередньо зважити всі за і проти. Розглянемо правове становище ЛПХ більш детально.

Основні положення, що стосуються діяльності ЛПГ, викладені в Федеральному законі №112-ФЗ “Про особисте підсобне господарство” від 07.07.2003г. Відповідно до цим законодавчим актом, особисте підсобне господарство є формою непідприємницької діяльності з виробництва та переробки сільськогосподарської продукції. ЛПХ може вестися громадянином одноосібно, або разом з іншими громадянами, спільно проживають з ним і / або спільно здійснюють з ним ведення ЛПХ членами його сім’ї. з метою задоволення особистих потреб на земельній ділянці. наданому та / або придбаному для ведення ЛПХ.

Таким чином, відповідно до закону, ні саме ЛПХ, ні реалізація громадянами, провідними ЛПХ, виробленої сільськогосподарської продукції, не розглядається як підприємницька діяльність. А значить, до неї незастосовні відповідні положення закону про підприємництво – тому допустимо сказати, що це особлива форма ведення власної справи.

Організувати ЛПХ може будь-який дієздатний громадянин, у якого є земельна ділянка (в оренді або власності) для ведення ЛПХ. На відміну від СФГ, для створення ЛПХ не вимагається його реєстрація – відповідно до закону, громадяни вправі здійснювати ведення ЛПХ з моменту державної реєстрації прав на земельну ділянку. Відсутність гос. реєстрації ЛПХ замінюється законодавцями необхідністю ведення обліку ЛПХ в погосподарських книгах. Такий облік ведуть органи місцевого самоврядування поселень та органи місцевого самоврядування міських округів. Правда, ведення погосподарських книг здійснюється на підставі відомостей, що надаються на добровільній основі громадянами, провідними ЛПХ.

Земельні ділянки для ведення ЛПХ можуть надаватися як громадянам, зареєстрованим за місцем постійного проживання в містах, так і в сільських поселеннях. Різниця лише в тому, що першим такі земельні ділянки надаються лише за наявності вільної землі, пріоритет в даному випадку, за що живуть постійно в сільській місцевості.

Для ведення ЛПХ можуть використовуватися:

-земельну ділянку в межах населеного пункту (присадибна земельна ділянка) – використовується для виробництва сільськогосподарської продукції, а також для зведення житлового будинку. виробничих, побутових та інших будівель, будівель, споруд

-земельну ділянку за межами меж населеного пункту (польовий земельну ділянку) – використовується виключно для виробництва сільськогосподарської продукції без права зведення на ній будівель та споруд.

Максимальний розмір загальної площі земельних ділянок. які можуть перебувати одночасно на праві власності та / або іншому праві у громадян, провідних ЛПХ, встановлюється у розмірі 0,5 га – він може бути збільшений законом суб’єкта РФ, але не більше ніж у п’ять разів. Надання таких земель здійснюється у порядку, встановленому земельним законодавством.

Крім земельної ділянки, для ведення ЛПХ використовуються: житловий будинок, виробничі, побутові та інші будинки, будівлі та споруди. у тому числі теплиці, а також сільськогосподарські тварини, бджоли і птиця, сільськогосподарська техніка, інвентар, обладнання, транспортні засоби та інше майно, що належить на праві власності або іншому праві громадянам, провідним ЛПХ. При цьому, сельхоз продукція, вироблена і перероблена при веденні ЛПХ, є власністю громадян, які ведуть підсобне господарство.

На відміну від СФГ, для ЛПХ існує тільки один спосіб його припинення. ведення особистого підсобного господарства припиняється у разі припинення прав на земельну ділянку, на якій ведеться ЛПХ.

Говорячи про ЛПГ, не можна не відзначити ще ряд важливих плюсів, що стосуються такої форми ведення своєї власної справи:

-для ЛПХ не потрібна реєстрація в податкових органах, крім того, власнику ЛПХ не потрібно здавати податкову звітність

-для ЛПХ передбачені різноманітні податкові пільги (звільнення від сплати ПДФО при дотриманні ряду умов, пільга з транспортного податку для техніки, яка використовується в ЛПГ і т.д.)

-громадяни, які ведуть ЛПХ, мають право добровільно вступати у правовідносини з обов’язкового пенсійного страхування, тобто вправі самі вирішувати, платити їм даний внесок чи ні

Разом з тим, у ЛПХ є й мінуси:

-загальна площа земельних ділянок наданих під ЛПХ, обмежена


-у ЛПХ мінімізовано право на отримання матеріальної допомоги від держави (кредити на пільгових умовах, субсидії і т.д.)

-на ЛПХ не оформляються сертифікати та декларації про відповідність

Незважаючи на те, що спочатку ЛПХ є непідприємницької формою ведення сільгосп діяльності для задоволення власних потреб продукцією, виробленою на своїй ділянці, багато громадян використовуються саме цю форму ведення власної справи для того, щоб почати розвиватися в сфері бізнесу. І останній, із зазначених “мінусів” може дуже негативно вплинути на можливість реалізації своєї продукції. У зв’язку з цим, незважаючи на спрощені у багатьох деталях порядок організації та діяльності ЛПГ, в порівнянні з СФГ, саме селянське господарство, як правило, рекомендують як виду підприємницької діяльності в сільській місцевості. Втім, в тому випадку, якщо з СФГ виникають ті чи інші проблеми, його завжди можна закрити і без проблем організувати, на наявній основі, ЛПХ.

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

  • Як вибрати крісло-мішок з наповнювачем

    Багато хто мріє в кінці дня випити улюблену чашку кави, опустившись в обійми затишного і м’якого крісла. Але. у одних людей просто немає на це часу, а у інших – ні такої конструкції. Другий випад…

  • Як заробити на рибалці

    Якщо ви є завзятим рибалкою, вам, можливо, не приходило в голову, що від цього захоплення можна отримувати не тільки величезне задоволення, але ще й непоганий дохід. А між тим, це дійсно так. Баг…

  • Пористий шоколад. Всі про пористу шоколаді

    1087 views Ми вже багато чого писали про видах шоколаду . розкриваючи все різноманіття цього прекрасного і корисного у великій чи меншою мірою продукту. Тепер настала черга самого інтригуючого і…

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

four × 2 =