Зміст:

Парне відділення є основним приміщенням російської лазні. Оздоровчий ефект банної процедури цілком залежить від того, наскільки грамотно воно споруджено. Парна повинна витримувати високі температури і бути комфортабельною.

Необхідна і правильно зроблена вентиляція. Утеплення і декоративна обробка парилки російської лазні також дуже важливі складові будівництва.

Підбираємо правильний матеріал для обшивки парній

Насамперед, потрібно правильно підібрати матеріали для парної. Внутрішня її облицювання виконується, як правило, з деревини. Якщо ви володієте бревенчатой ​​лазнею зі зрубу, то всю її можете не обшивати.

Процес спорудження зрубу передбачає лише грубу обробку колод і часто не відповідає вимогам сучасної естетики. Виходячи з цього, необхідно облагороджувати парну тонкими дерев’яними планками або, як їх називають будівельники, вагонкою.

Найчастіше внутрішня обробка парилки своїми силами виробляється з деревини листяних сортів – осики, липи, клена та вільхи. Особливо хороша в цьому відношенні липа, тому й є найпоширенішим матеріалом для обшивки парних.

Взагалі ж важливий принцип, який містить технологія обробки: рекомендується використання дерева, що володіє найменшою щільністю, оскільки воно нагрівається слабше і повільніше.

Дуже популярний спосіб обробки парилки своїми руками кедром, з дощок якого прибрані всі смолисті речовини. Для тих, кого не лякає висока вартість робіт і такі ж розцінки за матеріал, можна порекомендувати обшити її африканським деревом абаши. Ця деревина зберігає температуру людського тіла навіть при екстремальній спеці (+ 100 ° С і вище).

Але слід попередити, що пиломатеріали з листяних сортів дерева в умовах підвищеної вологості і високої температури швидко темніють. А буком, в’язом і дубом обробляти парну фахівці взагалі не рекомендують.

Порада від майстра!

Хвойні породи використовуються не тільки при облицюванні передбанника та мийки, їх також, хоча і набагато рідше, застосовують для облицювання парного відділення. В основному, північну сосну. Запах її хвої створює приємний аромат. А смолисті речовини, що виділяються зі стін під час топки цегляної печі-кам’янки, в ході експлуатації не турбують парильників.

Технологія облицювання парного відділення

Облаштування парної в російській лазні досить просте: прямокутне або квадратне приміщення, що має невеликі розміри, зі стоїть в одному з його кутів піччю-кам’янкою. Кімната оснащена лежаками в два-три яруси на протилежній від печі стіні. Приміщення постійно піддається дії дуже високих температур і вологості, тому облаштувати його треба так, щоб не обпалюватися, але й тепло і пара не випустити.

Виходячи з цього, обробка парилки припускає облаштування в ній пароізоляції. Вона потрібна, щоб захистити стіни від вологи. У її якості можна використовувати поліетиленову плівку або фольгу з алюмінію.

Ви можете купити і спеціальні рулонні полімерні матеріали, так звані, «дифузійні мембрани». Як вони виглядають, ви можете дізнатися, переглянувши на спеціалізованих сайтах такі матеріали, як обробка парилки російської лазні: фото.

Спочатку стелю і стіни покриваються шаром утеплювального матеріалу. Він зменшить теплові втрати і збереже в приміщенні високу температуру.

Рекомендується використовувати утеплювачі на мінеральній основі, вони мають добру біологічну стійкість. Товщина теплоізоляційного шару вибирається, виходячи з конструктивних особливостей стін. Заборонено застосовувати полістирол, ПВХ та інші матеріали, які можуть виділяти шкідливі речовини при нагріванні або мають тенденцію до спучування.


Особливо ретельно необхідно ізолювати стеля:

  • Першим шаром на ньому повинна служити рулонний папір. Її полотнища кріпите при обробці парилки внахлест один на одного з достатнім припуском.
  • Другим шаром йде теплоізоляція – мінеральна вата.
  • Третій шар – пароізоляційний матеріал. У якості такого не можна застосовувати матеріали на основі бітуму – пергамін, руберойд, толь, вони при нагріванні будуть неприємно пахнути.

Крім усього іншого, коли проводиться облаштування парилки в російській лазні, на вході до неї необхідно спорудити високий поріг (30 см). Він не дасть йти теплому повітрю і перешкодить проникненню холодного.

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

10 + 6 =