Ознаки зараження комп'ютера

Які симптоми зараження шкідливою програмою або ознаки хакерської атаки?
Зрозуміти, заражений ваш комп’ютер чи ні, не завжди легко. Автори сучасних вірусів, хробаків і троянських програм докладають значних зусиль, щоб приховати присутність шкідливого коду в системі. Ось чому так важливо дотримуватися порад, наведеному в цьому посібнику зокрема, встановити на своєму комп’ютері антивірусне ПЗ класу Internet Security, завантажувати оновлення, що закривають уразливості операційної системи і окремих додатків, і регулярно зберігати резервні копії даних.

Перерахувати всі характерні ознаки зараження складно, бо одні й ті ж симптоми можуть бути викликані як впливом шкідливого ПЗ, так і іншими програмними або апаратними проблемами. Ось лише кілька прикладів:

Ваш комп’ютер поводиться дивно, незвично.

На екрані з’явилися несподівані повідомлення або зображення. Ви чуєте несподівані звуки, що відтворюються у випадковому порядку. Відбувається несподіваний запуск програм.

Ваш персональний мережевий екран повідомляє, що якесь додаток намагається з’єднатися з інтернетом, хоча ви цю програму не запускали. Ваші друзі отримують від вас по електронній пошті повідомлення, яких ви не посилали.

Ваш комп’ютер часто зависає, або програми стали виконуватися повільно. Ви отримуєте безліч системних повідомлень про помилку.
При включенні комп’ютера операційна система не завантажується.

Ви виявили пропажу або зміна файлів або папок. Загоряється індикатор доступу до жорсткого диску, хоча ви не запускали ніяких програм.

Ваш браузер поводиться неадекватно наприклад, ви не можете закрити вікно браузера. Що робити, якщо мій комп’ютер заражений вірусом, хробаком або троянської програмою? Якщо ви виявили один або кілька перерахованих вище симптомів, не лякайтеся.
Можливо, причиною збоїв є не вірус, черв’як або троянська програма, а інша програмна або апаратна проблема.


У кожному разі, вам слід зробити наступні кроки:.

Ознаки зараження комп’ютера

Прочитати статтю повністю.


Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

fifteen − nine =