Що таке пахова грижа?

Пахова грижа являє собою випинання частини органу – зазвичай товстого або тонкого кишечнику, очеревини або сечового міхура – через отвір в черевній стінці. Випинання може по ходу сім’яного канатика (у чоловіків) або через круглу зв’язку (у жінок) виходити в мошонку або у велику статеву губу (див. ЛОКАЛІЗАЦІЯ ГРИЖ).

Грижі класифікуються наступним чином:

вправимі – якщо випинання можна досить легко вправити руками;

невправімие – при неможливості вправити грижу через зрощення тканин;

ущемлені – Коли частина кишки перекручується, в кінцевому рахунку розвивається її непрохідність та некроз.

Які причини розвитку цієї патології?

Грижі з’являються в результаті вродженої слабкості м’язів черевної стінки, травми, старіння або підвищеного внутрішньочеревного тиску при піднятті важких, у жінок під час вагітності або при сильному напруженні. Пахова грижа зустрічається в три рази частіше у чоловіків. Вона може розвинутися в будь-якому віці, але частіше спостерігається у маленьких дітей і поєднується з неопустівшіхся яєчком або зі скупченням води в мошонці (див. НАЙПОШИРЕНІШІ ПИТАННЯ Про грижі у дітей).

Локалізація гриж

На малюнку показані місця, де найчастіше бувають грижі.

Які симптоми пахової грижі?

Коли людина стоїть або натуживается, в паховій області з’являється припухлість, яка зникає в лежачому положенні. При натисканні на припухлість може виникати гостра стійка біль в паху, яка проходить, якщо грижу вдається вправити. У важких випадках грижа заподіює сильний біль, може привести до повної непрохідності кишечника, шоку, високій температурі, появі крові в калі, що загрожує життю хворого.

Як діагностується пахова грижа?

Якщо грижа велика, лікар бачить в паховій області явну припухлість або випинання. При невеликій грижі відчувається більша, ніж зазвичай, наповненість, а при русі пацієнта лікар може промацати грижу. У чоловіків можна виявити грижу, ввівши палець в мошонку і попросивши пацієнта покашляти. Тиск на палець вказує на наявність грижі.

Якщо пацієнт скаржиться на гострий біль, що виникає при підйомі тяжкості або напрузі, це підтверджує діагноз. При підозрі на непрохідність кишечника призначають рентгенологічні дослідження і аналізи крові.

РОЗМОВА БЕЗ ПОСЕРЕДНИКІВ

Найпоширеніші питання про грижу у дітей

Батьки дітей, яким належить операція з приводу грижі, задають багато питань. Нижче наведено відповіді на найпоширеніші питання про причини розвитку гриж і про операції з їх видалення.

Наш син народився з грижею. Чи є в цьому наша вина?

Ні. У більшості випадків цей вид грижі розвивається ще в утробі матері. Після того як яєчка опустяться в мошонку, черевна порожнина не закривається повністю, частина кишечника випинається в отвір.

Як лікар дізнається, що у дитини грижа?

Діагностувати грижу у дитини не просто, так як ряд розладів дають подібну картину або поєднуються з грижею. Щоб виключити помилку, лікар просить дитину виконати деякі рухи, щоб грижовоговипинання стало помітніше (наприклад, пострибати або надути кулю).

Чи може грижа з віком мимовільно зникнути?

Ні. Хірургічна операція – єдиний метод лікування. Хоча в деяких випадках грижа може зменшитися, і від неї легше буде позбутися, коли дитина підросте, але вона не пройде сама по собі. Якщо дитина зовсім крихітний, операцію можна відкласти доти, поки він не набере вагу 4,5 кг, або до двомісячного віку.

Чи небезпечна операція?

Зазвичай операція у дітей не викликає ніяких ускладнень. Вона триває близько 30 хв, через 2-3 дні дитина може ходити в школу. Однак після операції тимчасово необхідно уникати фізичного навантаження і спортивних занять.

Які ускладнення бувають після операції?

Іноді після операції утворюється порожнина, в яку пропотіває вода. Зазвичай вода розсмоктується сама по собі протягом 6 місяців, додаткова операція потрібно рідко.


Як лікують пахову грижу?

Якщо грижа вправимая, біль можна тимчасово зняти. За допомогою грижового бандажа органи черевної порожнини утримуються на місці, однак це не виліковує грижу. Бандаж допомагає тим, кому не можна робити операцію (наприклад, дуже старим людям або людям зі слабким здоров’ям).

Більшості людей показана операція. У ході операції лікар повертає вміст грижового мішка на місце і зашиває отвір; іноді потрібно зміцнити ослабшие тканини.

При ущемленої грижі або грижі, що викликала некроз тканин, потрібно видалити частину кишечника; в рідкісних випадках виникає необхідність тимчасової колостомії. Після операції з приводу ускладненої грижі хворий довше залишається в клініці, йому призначають антибіотики, рясне пиття (див. ЩО ТРЕБА РОБИТИ в період відновлення після видалення грижі).

САМОПОМІЧ

Що треба робити в період відновлення після видалення грижі

Як зменшити неприємні відчуття?

• Якщо лікар наказав вам носити бандаж, надягайте його щоранку перш, ніж встати з ліжка.

• Слідкуйте, щоб не з’явилося подразнення шкіри. Щодня приймайте ванну і припудрюйте шкіру кукурудзяним крохмалем або дитячою присипкою.

• Щоб зменшити набряклість мошонки, підтримуйте її спеціальною пов’язкою і прикладайте лід.

• Більше пийте, щоб запобігти запори.

• Користуйтеся різними способами для захисту післяопераційного шва, коли ви кашляєте або виконуєте дихальні вправи. Уникайте піднімати тяжкості або напружуватися.

Будьте насторожі, остерігайтеся ускладнень

Слідкуйте за чистотою післяопераційного шва. При перших же ознаках інфікування шва (виділення, болючість, почервоніння, збільшення температури шкіри в області шва), а також при появі ознак обмеження або здавлювання негайно звертайтеся до лікаря!

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 × five =